Προς το περιεχόμενο

Κάρτα Γραφηκων 2060 RTX θέμα με Βαθμόυς.


SeXyMaGaS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Lavazutra είπε

Είμαι σε φάση να την λύσω να αλλάξω πάστα και να ξανακαθίσω την ψύκτρα μπας και δεν είχε κάτσει καλά από το εργοστάσιο.

 

Θα χασεις εγγυηση. Καλυτερα 100 RMA...

για αυτο λεω οτι αξιζουν τα 30-40 ευρο παραπανω πολλες φορες

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Θα χασεις εγγυηση. Καλυτερα 100 RMA...

για αυτο λεω οτι αξιζουν τα 30-40 ευρο παραπανω πολλες φορες

Νομίζω δεν έχει εγγύηση....μου την έστειλαν από Rma άλλης κάρτας.

Και δεν πρόκειται να κάνουν κάτι εφόσον είναι λειτουργική....αλλά δεν χάνω να ρωτήσω τι κ πως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα γιατί το είχαμε επισημάνει..Όταν κοιτούσα για 2060 είχα καταλήξει στο συμπέρασμα ότι ολοκληρωμένες προτάσεις(backplate rgb zero fan καλό cooler) ξεκινούσαν από 390€

Για τις Gigabyte με 2 fan νομίζω υπήρχαν αρκετά αρνητικά σχόλια και στο Internet 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lavazutra είπε

Νομίζω δεν έχει εγγύηση....μου την έστειλαν από Rma άλλης κάρτας.

 

Δεν νομιζω οτι εχει σχεση αυτο..σου δωσαν μια αλλη καρτα. Αυτη ειχε νεα εγγυηση...Ακομα και απο οταν παραχθηκε απο το εργοστασιο ασχετως αγορας...αρα δικαιουσαι κανονικα παλι RMA.

Νομιζω στις οθονες με τα 0 dead pixes και backlightings και ολα αυτα πολλοι στελνουν πισω 3-4-5 φορες μεχρι να τυχουν καλο κομματι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Θα χασεις εγγυηση. Καλυτερα 100 RMA...

για αυτο λεω οτι αξιζουν τα 30-40 ευρο παραπανω πολλες φορες

 

4 ώρες πριν, Inler είπε

Κρίμα γιατί το είχαμε επισημάνει..Όταν κοιτούσα για 2060 είχα καταλήξει στο συμπέρασμα ότι ολοκληρωμένες προτάσεις(backplate rgb zero fan καλό cooler) ξεκινούσαν από 390€

oντως για 380-390 ευρω η 2060 καρταρα, ουτε για αστειο η vega 64 του γαλλικου αμαζον με +30 ευρω και τα games.

 

Spoiler

(προσπαθω να μη τρολαρω αλλα ωρες ωρες δυσκολευομαι:P)

(αλλα οχι οτι δεν ειναι ok  η 2060 αλλα το πολυ με 350, αν οι υλοποιησεις στα 350 ειναι σαπιες whatever...  not worth it )

 

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, rofl είπε

oντως για 380-390 ευρω η 2060 καρταρα, ουτε για αστειο η vega 64 του γαλλικου αμαζον με +30 ευρω και τα games.

περα του ότι εισαι εκτος θεματος εισαι και τυφλος? Ο ανθρωπος αγορασε αυτην την καρτα για χ,ψ λογους. Εδώ δεν του λεμε τι να αγορασει αλλα πως να λυσει το πρόβλημα του. Και απλα  εγω επισημανα ότι καλο θα ηταν να ειχε δωσει εξαρχής παραπανω λεφτα για ψυξη/θορυβο ασχέτως ποιας καρτας αγορασε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

περα του ότι εισαι εκτος θεματος εισαι και τυφλος? Ο ανθρωπος αγορασε αυτην την καρτα για χ,ψ λογους. Εδώ δεν του λεμε τι να αγορασει αλλα πως να λυσει το πρόβλημα του. Και απλα  εγω επισημανα ότι καλο θα ηταν να ειχε δωσει εξαρχής παραπανω λεφτα για ψυξη/θορυβο ασχέτως ποιας καρτας αγορασε

περαν του οτι εισαι εισαι και συ εκτος θεματος.

λες οτι οι 2060 αξιζουν τα 40-50 ευρω παραπανω απο τις φθηνες υλοποιησεις.

αυτο βοηθαει καπως αυτον που ηδη εχει την καρτα  και που εχει προβλημα με την καρτα που εχει αγορασει?

για πες λοιπον, απλως το παιζεις captain hindsight? δεν το απευθυνεις σε ανθρωπους που σκεφτονται την 2060 για αγορα?

επειδη δεν θεωρω να εισαι τοσο βλαξ για να κανεις το 1ο- γιατι αν εισαι τοτε πασο, 

και γω για αυτον τον καποιον αλλον που δεν εχει ακομα την 2060 και  που θα δει την ψιλοανοητη συμβουλη σου  να πεταξει τα 30-40-50 ευρω παραπανω για καλυτερη υλοποιηση 2060 και να ακουμπησει 400αρι, λεω ας δει και τη vega 64 του amazon (που σημειωτεον δεν παιζει αμεσαhttps://www.amazon.fr/Sapphire-11275-03-40G-Graphique-1500MHz-Express/dp/B079QFF6CC/ref=sr_1_1?__mk_fr_FR=ÅMÅŽÕÑ&keywords=sapphire+radeon+vega+64&qid=1553198418&s=computers&sr=1-1)

οποτε το κηρυγματακι αλλου... δεν ειναι οτι ειμαι τυφλος εσυ δεν καταλαβαινεις τι γραφεις και τι διαβαζεις.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, rofl είπε

λες οτι οι 2060 αξιζουν τα 40-50 ευρω παραπανω απο τις φθηνες υλοποιησεις.

 

οχι δεν το λεω πουθενα αυτο δες το σχολιο μου απο πανω που δεν εχει γινει καν EDIT.

Γραφω "για αυτο λεω οτι αξιζουν τα 30-40 ευρο παραπανω πολλες φορες"

ουτε για την 2060 ουτε για την 580, ουτε για την Vega,ουτε του λεω να αγορασει κατι αλλο...Διατυπωσα σε προηγουμενο ποστ τι πρεπει να κανει με το RMA του και απλα εγραψα αυτο το σχολιο μιας και το συζηταμε στο συγκεκριμενο topic αλλα και σε αλλα. Κατι σαν προσωπικη αποψη. Που δεν αναφερεται σε μια συγκεκριμενη καρτα γραφικων αλλα σε εναν γενικοτερο τροπο σκεψης οταν καποιος επιλεγει ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ καρτα γραφικων. 
 

Δεν ποσταρα καρτα, οπως εσυ. Δεν κοροιδεψα συμφορουμιτη,οπως εσυ. Και δεν βγηκα εκτος θεματος (εξαιρεται το παρον ποστ προφανως γιατι αναγκαζομαι να σου απαντησω), οπως εσυ.

Δεν ποσταρες κατι για τον φιλο και το προβλημα του ουτε ετσι για τα ματια του κοσμου. Κατευθειαν στην κοροιδια και το τρολλαρισμα. Οποτε καλυτερα πηγαινε σε αλλο θεματακι να βγαλεις τον fanboyσμο σου γιατι εδω προσπαθουμε να κανουμε δουλιτσα. Και οπως το παμε, θα παμε για μπανακι και προς το παρον εβαλε μια δροσουλα και δεν ψηνομαι.

Καλη σου μερα.

  •  
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

...

το θεμα του παιδιου που ανοιξε το θεμα εχει λυθει και του ειχαμε απαντησει.

το παληκαρι που του απαντησες εχει παρει την καρτα σε αντικατασταση απο αλλη παλιοτερη καρτα. δεν την αγορασε ουτε επελεξε 2060. του την εδωσαν ως ισοδυναμη η καλυτερη.

οποτε το post σου για τα 30-40 ευρω και του αλλου παιδιου που εγραψε 40-50 ευρω που τουλαχιστον εγω το εξελαβα οτι πηγαινετε σε καλυτερες υλοποιησεις.

ομως στην περιπτωση της 2060 που πιανουμε 400αρι ετσι υπαρχουν καλυτερες λυσεις σ αυτο το price point.

οποτε fundamentally η συμβουλη σου δεν ηταν σωστη για 2060.

 

φυσικα να μην αλλαξει παστα, rma να κανει btw σ αυτο σωστος!

 

( και μη μου πει κανενας οτι vega εχει 450, γιατι χθες που ποσταρα ειχε 400, χρηματιστηριο το αμαζον:P)

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
6 ώρες πριν, montelagr είπε

η δικια μου σε παιχνιδια fornite - tomb raider 85c , μια μερα την εχω, αξιζει να δοκιμασω να την παω πισω?

gigabyte 2060 OC

Έχεις καθόλου ανεμιστηρες στο κουτί; Γυρίζουν οι δικοί της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sheogorath είπε

Έχεις καθόλου ανεμιστηρες στο κουτί; Γυρίζουν οι δικοί της;

εχω ενα μετριο κουτακι.

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/koutia-cases-pc/Sharkoon-T3-W-blue-Midi-tower.htm

το κουτι εχει οτι βλεπεις απο ανεμιστιρες

με την 580 πανω απο 75 δεν ειδα ομως...

ακομα και με αρχαια 970 ειδα 82-85

με 2060 88-89!!!!!!!! και ενα τρελη δυνατο ηχο - την πηγα πισω φιλε πηρα μια αλλη 1660 TI 

 

https://www.techpowerup.com/forums/threads/rtx-2060-gigabyte-oc-reaches-80-84-degrees.251769/page-2

 

den eimai monos...ολοι το λετε στο ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2019 στις 12:25 ΜΜ, SeXyMaGaS είπε

Καλησπέρα παιδιά πριν απο μερικές μέρες πήρα την εξης κάρτα γραφηκών  Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB Windforce OC (GV-N2060WF2OC-6GD)  μιλάμε την αγόρασα και την γούσταρα δεν την μετάνοιοσα αλλα το θέμα ειναι με τους βαθμούς της σε gaming πανε απο 75 μέχρι 85 μαχ ειχα διαβάση φυσικά οτι αυτές οι κάρτες πέρνουνε φωτιά αλλα θελω να μου πείτε ενα υπάρχει καμια aftermarket ψύξκτρα και εαν ειναι καλο να βάλω δικιά μου πάστα απο τώρα...τα εχω δοκιμάσει ολα δηλαδή ανέβασμα / κατέβασμα ρολόγια τα ιδια πανο κατω...εχω ενα ανεμήστηρα μπρόστα που πηγαίνει τερμα και 2 απο ψύχτρα και 1 για απο πισω να διώχνει τον αερα εξω...εγω να το τονίσο θελω να την κρατώ την καρτα αλλα καλά θα ητανε να ξερω εαν μπορω να κάνω κατι να πεσουνε οι βαθμοι.

Το Σύστημα μου ειναι το Εξης:

Case:Corsair Carbide 400R Midi Tower
Motherboard:MSI B450 GAMING PLUS
CPU:Ryzen 1600 OC 3.9ghz
RAM:Corsair Desktop RAM Vengeance LPX 16GB Kit 3200MHz DDR4 (2933)
PSU: EVGA 650 GQ 650W gold +80 plus
SSD:Sasmung 870 Evo 250 GB
GPU: Gigabyte GeForce RTX 2060 6GB Windforce OC (GV-N2060WF2OC-6GD)

Εύχαριστω.!

τι εγινε τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικά την πούλησα σε ενα φίλο που το κουτί του ητανε ποιί γαιδούρι και έφτιαξαν οι βαθμοι και πήρα 2070 και κούμποσα και μια Accelero Xtreme IV Rev.2 και ειμαι μια χαρά

Επεξ/σία από SeXyMaGaS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SeXyMaGaS είπε

τελικα την πουλησα σε ενα φιλο που το κουτι ητανε ποιο γαιδουρι και εφτιαξαν οι βαθμοι και πηρα 2070 και κουμποσα και μια Accelero Xtreme IV Rev.2 και ειμαι gg.

 καλα δεν εχουν μεγαλη διαφορα σε αποδοση κακως- αλλα οκ ...

2000 RPM κουφαθηκα χτες λεμε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...