Προς το περιεχόμενο

Η Samsung παρουσίασε το εκπληκτικό αναδιπλούμενο Galaxy Fold


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, elorant είπε

Ναι εντάξει, σε 7" θα σου κάνει φανταστική παρουσίαση.

Πολύ καλύτερη από οτιδήποτε θα μπορούσε να βγάλει από την τσέπη. Απέναντί μου αν κάθεται θα μπορώ να διακρίνω το διάγραμμα των πωλήσεων και έναν τιμοκατάλογο ή έστω ένα βιντεάκι παρουσίασης.

Πες μου λίγο πως δεν είναι επαγγελματικές ομάδες οι managers/πωλητές να δω κάτι που θέλω μισό λεπτό... .

Επεξ/σία από Pleo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν χρειάζεται να βγάλει τίποτα από την τσέπη. Υπάρχουν tablets και laptops γι αυτό το σκοπό.

Το τι είναι και τι δεν είναι επαγγελματική ομάδα θα το μάθεις όταν με το καλό πιάσεις δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Pleo είπε

Πολύ καλύτερη από οτιδήποτε θα μπορούσε να βγάλει από την τσέπη. Απέναντί μου αν κάθεται θα μπορώ να διακρίνω το διάγραμμα των πωλήσεων και έναν τιμοκατάλογο.

Πες μου λίγο πως δεν είναι επαγγελματικές ομάδες οι managers/πωλητές να δω κάτι που θέλω μισό λεπτό... .

Δηλαδη αν βγαλει το iPad απο τη τσαντα του, δεν θα γινει δουλεια;
Εστω οτι θελουμε να βγει κατι απο την τσεπη του, αν εχει Note 9 δεν θα μπορεις να διακρινεις;( που θεωρω απαραδεκτο να εχει ερθει ο πωλητης απροετοιμαστος και να πρεπει να δειξει κατι απο το κινητο του)
'Η θα πρεπει ντε και καλα να δειξει κατι στην 4.6 οθονη να μην μπορεις να διακρινεις και με το app continuity και το ξεδιπλωμα θα μπορεις;
  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Talepwros είπε

Δηλαδη αν βγαλει το iPad απο τη τσαντα του, δεν θα γινει δουλεια;
Εστω οτι θελουμε να βγει κατι απο την τσεπη του, αν εχει Note 9 δεν θα μπορεις να διακρινεις;( που θεωρω απαραδεκτο να εχει ερθει ο πωλητης απροετοιμαστος και να πρεπει να δειξει κατι απο το κινητο του)
'Η θα πρεπει ντε και καλα να δειξει κατι στην 4.6 οθονη να μην μπορεις να διακρινεις και με το app continuity και το ξεδιπλωμα θα μπορεις;
  

Whataboutism. Δεν απαντώ συνήθως σε τέτοιες τακτικές. Η λογική είναι ως εξής: Μερίδιο αγοράς υπάρχει; Κατά τη γνώμη μου ναι, ακόμα και αν πρόκειται για trend.

Τόσο απλά είναι τα πράγματα, εσείς τα κάνετε δύσκολα. Είναι καλό εργαλείο ένα foldable για έναν πωλητή. Κατά τα λοιπά μπορείτε να λέτε ό,τι θέλετε αλλά η σύγκριση οφείλει να γίνεται σε σχέση με το τι προσφέρουν άλλα στην κατηγορία των foldables, που ήδη θεωρείται κατηγορία από μόνη της.
Αυτό θα ήταν εποικοδομητικό, όχι ο fanboyzμός κ' σια.

Και έχω δηλώσει ότι δεν είμαι fan της Samsung παρεμπίπταμπλυ.

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Pleo είπε

Whataboutism. Δεν απαντώ συνήθως σε τέτοιες τακτικές. Η λογική είναι ως εξής: Μερίδιο αγοράς υπάρχει; Κατά τη γνώμη μου ναι, ακόμα και αν πρόκειται για trend.

Τόσο απλά είναι τα πράγματα, εσείς τα κάνετε δύσκολα. Είναι καλό εργαλείο ένα foldable για έναν πωλητή. Κατά τα λοιπά μπορείτε να λέτε ό,τι θέλετε αλλά η σύγκριση οφείλει να γίνεται σε σχέση με το τι προσφέρουν άλλα στην κατηγορία των foldables, που ήδη θεωρείται κατηγορία από μόνη της.
Αυτό θα ήταν εποικοδομητικό, όχι ο fanboyzμός κ' σια.

Και έχω δηλώσει ότι δεν είμαι fan της Samsung παρεμπίπταμπλυ.

Βαζεις μονος σου στενα ορια για συμφωνήσουμε μαζί σου. 

Η ερώτηση δεν  ειναι με ποιο foldable θα ειναι πιο παραγωγικός ενας πωλητης αλλα ειναι πιο παραγωγικός ενας πωλητης με  ενα foldable ; 

Η απάντηση είναι οχι. (με αυτα που έχουμε δει εως τωρα) Ενα 6.3-6.5 ιντσων κινητό ειναι το ίδιο παραγωγικο με αυτο. (και αναλογα και τι πουλάει ο πωλητής) 

Ουτε η Samsung δεν ήξερε τι πρεπει να κανουμε με αυτο, μας έδειχνε multitasking με youtube, chat και Google search. Ετσι τετραγωνο που ειναι νιωθω οτι σου δεσμεύει και τα δυο χέρια για πολυ μικρή οθονη. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Talepwros είπε

Η ερώτηση δεν  ειναι με ποιο foldable θα ειναι πιο παραγωγικός ενας πωλητης αλλα ειναι πιο παραγωγικός ενας πωλητης με  ενα foldable ; 

Η απάντηση είναι οχι. (με αυτα που έχουμε δει εως τωρα) Ενα 6.3-6.5 ιντσων κινητό ειναι το ίδιο παραγωγικο με αυτο. (και αναλογα και τι πουλάει ο πωλητής) 

Ακριβώς αυτή είναι η ερώτηση. Και η απάντηση είναι όταν μου δείξεις το αποτέλεσμα συγκρίνοντας. Και επειδή δεν μπορείς γιατί δεν μπορείς να διαβάσεις επαρκώς τις επεκτάσεις και το impact του concept, θα σου πω από τώρα την απάντηση:
Καλώς τη νέα κατηγορία φορητών συσκευών αναδιπλούμενης οθόνης. Ήρθε για να μείνει. Το μέγεθος θα κριθεί εν καιρώ και ποιο θα κυριαρχήσει.

Εσύ κουβάλα δύο συσκευές και τρεις άμα λάχει και τέσσερις, γιατί όχι... .

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ που μπορείς να διαβάσεις "τις επεκτάσεις και το impact του concept" δεν πας να τα πεις και στην Samsung που δεν φαίνεται να έχει ξεκάθαρη εικόνα που θα χρησιμεύσει η συσκευή της; Μη χαραμίζεσαι εδώ μέσα τέτοιος εγκέφαλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, elorant είπε

Εσύ που μπορείς να διαβάσεις "τις επεκτάσεις και το impact του concept" δεν πας να τα πεις και στην Samsung που δεν φαίνεται να έχει ξεκάθαρη εικόνα που θα χρησιμεύσει η συσκευή της; Μη χαραμίζεσαι εδώ μέσα τέτοιος εγκέφαλος.

Δεν χρειάζεται να της πω κάτι που ξέρει ήδη. Καλύτερα να πας να της πεις εσύ ότι κάνει λάθος και για ποιο λόγο. Είναι βέβαιο ότι θα έχεις κάνει την έρευνά σου πριν καταλήξεις στο συμπέρασμα. 😁👌

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα είμαστε σε ένα εξάμηνο να δούμε ποιος έχει δίκιο. Ή που θα μοσχοπουλήσει, ή που θα πουλήσει μερικές εκατοντάδες χιλιάδες κομμάτια κι αυτό ήταν όλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, elorant είπε

Εδώ θα είμαστε σε ένα εξάμηνο να δούμε ποιος έχει δίκιο. Ή που θα μοσχοπουλήσει, ή που θα πουλήσει μερικές εκατοντάδες χιλιάδες κομμάτια κι αυτό ήταν όλο.

Η κατηγορία ήρθε και ακόμα κι αν αποδειχτεί trend, παραμένει μια καλή λύση για τους υπόλοιπους. Όποιος μπορεί να διαβάσει το προϊόν, αυτό βλέπει. Πάρα πολλές χρήσεις που δεν υπήρχαν ως option μέχρι σήμερα.
Το χειρότερο σενάριο είναι να πάρει μερίδιο αγοράς έστω και πρόσκαιρα και κατόπιν να είναι λύση για επαγγελματίες. Όπως και να το δει κάποιος πρόκειται για win-win κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επαγγελματίες παίρνουν tablets ή φορητούς. Έχω ένα Surface Pro 12" και δεν θα το άλλαζα επ' ουδενί με μια σαχλαμάρα των 7" και με περίεργο form factor. Που στοιχίζει και περισσότερα. Κι έχει και χειρότερο επεξεργαστή, μνήμη, δίσκο. Και πολύ χειρότερη οθόνη. Και λιγότερες usb θύρες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά τα αρνητικά σχόλια από τους κλασικούς ελληναράδες που δεν έχουν μισθό κατάλληλο για να μπορούσαν να το πάρουν λες και οι εταιρείες σκέφτονται το Ελληνικό καταναλωτικό κοινό με κάνουν και γελάω εδώ μέσα κάθε φορά! Ξυπνήστε και καταλάβετε ότι ακυρώνετε κάτι που έχει ληφθεί υπόψιν Χρόνια τώρα από μια εταιρεία κολοσσό που την ιδέα ουσιαστικά την έδωσε πρώτη γνωρίζοντας ότι αυτή θα είναι η νέα γενιά γενικά μελλοντικά. Αλλά όχι ξέρει καλύτερα ο Έλληνας μέλος του Insomnia γιατί επειδή απαντάει σε αυτό το τεχνολογικό site είναι έτοιμος να γίνει και  CEO σε τέτοιες εταιρείες.... 😂 Σταματήστε να ακυρώνετε κάθε τι που βλέπετε λόγω τιμής και άλλων αστείων θεμάτων και δείτε την ουσία! Αν είχαν τα δικά σας μυαλά οι άνθρωποι που εργάζονται στις εταιρείες ακόμα θα μιλάγαμε με ποτήρια πλαστικά και σπάγκο! Κουράσατε... Καλά είδα και σχόλιο ότι ήταν καλύτερη η υλοποίηση της royal... 😂 Ούτε ξέρετε τι βλέπετε.... Αλλά Ναι θα βγάλουν κινέζικο καλύτερο ξεχάστηκα όπως στα 90s  μετά το playstation είχε κυκλοφορήσει και το poly station....... 😂😂😂😂🤮🤮🤮🤮

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, elorant είπε

Οι επαγγελματίες παίρνουν tablets ή φορητούς. Έχω ένα Surface Pro 12" και δεν θα το άλλαζα επ' ουδενί με μια σαχλαμάρα των 7" και με περίεργο form factor. Που στοιχίζει και περισσότερα. Κι έχει και χειρότερο επεξεργαστή, μνήμη, δίσκο. Και πολύ χειρότερη οθόνη. Και λιγότερες usb θύρες.

 

Οι επαγγελματίες παίρνουν ταμπλέτς ή φορητούς επειδή δεν υπήρχαν μέχρι τώρα τα foldable. Γενικότερα θα πρέπει να καταλάβεις ότι οι ανάγκες μας δημιουργούν και τα απαραίτητα προϊόντα για την ικανοποίηση αυτών. Το foldable είναι 2 σε 1 και έχει παρα πολύ καλή χρήση όπως σου προείπανε αλλά εσυ δεν θες να το καταλάβεις. Σκέψου τι είναι καλύτερο ; Να κουβαλάς μαζί σου 2 και 3 συσκευές ; Η 1 που θα είναι για όλες τις χρήσεις. Ας μη πάμε στη τιμή ,είναι άλλο καπέλο. Ναι είναι ακριβό. Ναι είναι αρχή. Ας του δώσουμε κάποιο καιρό. Άραξε το. Τώρα αρχίζει το πανηγύρι. Απόλαυσε το. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...