Προς το περιεχόμενο

Η Samsung παρουσίασε το εκπληκτικό αναδιπλούμενο Galaxy Fold


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, possiz είπε

Δεν ξέρετε τι λέτε. Αυτές οι συσκευές δεν προορίζονται για κανένα επαγγελματία όσο και αν χτυπιέσαι κάτω να αποδείξεις το αντίθετο. Απευθύνονται σε απλούς χρήστες, αυτοί θα τις αγοράσουν. Δεν έχει κανένα feature για επαγγελματία και ούτε το software που κουβαλάει έχει features για επαγγελματίες, generic Android είναι. Μην παραμυθιάζεσαι επειδή έχεις ακόμη 1 ίντσα οθόνη ότι ο πωλήτής θα πηδήξει από τη χαρά του. Άλλωστε στο Ελλάντα καμία εταιρεία δεν δίνει στιυς πωλήτές της τέτοιες συσκευές κόστους κοντά στα 2000, δεν υπάρχουν λεφτά για τέτοια. Που ζεις και σε τι κλάδο δουλεύεις θέλω να μάθω.

Από εκεί και πέρα εμένα μ' αρέσει το concept αλλά θα το προτιμούσα με μεγαλύτερες οθόνες. 2x6 ίντσες ή κάτι ανάλογο. Να κάνεις τη διαφορά από ένα μεγάλο κινητό. Πιστεύω θα δούμε τέτοιες υλοποιήσεις στο μέλλον. Τ.ώρα για το πάχος, κλπ δεν με ενδιαφέρει καθόλου, όποιος το αγοράζει το κάνει για συγκεκριμένους σκοπούς, όχι για να καλύψει το αισθητικό του κόμπλεξ με τα bezels, πάχος, κλπ. Όποιος έχει τέτοια σύνδρομα δεν θα πάει σε ένα τέτοιο τηλέφωνο, υπάρχουν πολλές άλλες επιλογές που θα τον καλύψουν.

Ό,τι νά 'ναι. Για κάτι χρήσιμο εκείνη τη στιγμή λέμε, εσύ μιλάς για... workstation.

Βάλε και σε εκθέσεις τι χρήσιμο θα είναι.

3 ώρες πριν, johncorfas είπε

Αν ο πωλητής που έρχεται στο γραφείο σου έχει 2000€ να δώσει γι αυτό το πράγμα... Εκτός κι αν εισηγηθείς τους ανωτέρους σου να τους τα παρέχετε εσείς δωρεάν... Προβλέπω ήδη τις αντιδράσεις:

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± lol gif

... Η μονη εξαίρεση είναι να δουλεύεις στη Samsung... Τότε τα παίρνω όλα πίσω... Εκεί θα το κάνετε και για διαφήμιση...

Ωραίος. Εγώ γράφω για την κατηγορία των foldables, δηλαδή για κάτι που θα κοστίζει λιγότερο στο μέλλον έτσι κι αλλιώς με το που αρχίσει να παρουσιάζει μαζικά ο ανταγωνισμός, κι εσύ κολλάς στην τιμή του συγκεκριμένου μοντέλου.

Μεγάλε, άστο. Δεν τό 'χεις σου λέω. Εγώ μιλάω για κατηγορία, εσύ για μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, imperialplay3r είπε

θα το αγόραζα χθες άλλα δυστυχώς είμαι φτωχός.

Δηλαδή χθές ήσουν πλούσιος αλλά σήμερα είσαι φτωχός;  😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fg9000 είπε

Τι εννοείς το managers δεν είναι επαγγελματική ομάδα; Αφου σε κάθε εταιρία ένα γρουπ εργαζόμενων με 5 - 10 άτομα έχει και ένα manager.

Αν αφαιρέσεις από τα 1700Ε της συσκευής τον ΦΠΑ τότε μια χαρά θα μπορούν να δώσουν 1000 ευρώ οι εταιρίες των οδηγών. αφού τώρα δίνουν περισσότερα για το σετ κινητό-ταμπλετ.

Αν μου πεις ότι με το κινεζικο κινητό των 200Ε κάνουν την δουλειά τους. Οχι δεν την κάνουν διότι έχουν κακής ποιότητας gps module.

Ετσι έλεγαν και για τα communicators κάποτε, ότι ήταν σαχλαμάρες, ότι ήταν για τους fan της τεχνολογίας κτλ αλλά σάρωσε στις πωλήσεις. Ακομα τα βρίσκεις μεταχειρισμένα στο ebay στο κόστος των 150-200Ε για 10 χρονών τηλέφωνο.

Για το gps να αναφερω οτι κινητα οπως Mi8 στα 350 ευρω εχουν galileo dual gps και ειναι απιστευτα γρηγορα και ακριβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, billdanos είπε

Αποφασίστε όμως για ποιον τελικά είναι! Αν είναι μόνο για επαγγελματίες (γελάω), δεν θα έπρεπε να μας ενοχλεί η τιμή του! :) 

Ντροπή !!! αυτό λέγεται προπαγανδα 😁

22 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Δηλαδή χθές ήσουν πλούσιος αλλά σήμερα είσαι φτωχός;  😁

Είναι τζογαδόρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Pleo είπε

Ό,τι νά 'ναι. Για κάτι χρήσιμο εκείνη τη στιγμή λέμε, εσύ μιλάς για... workstation.

Βάλε και σε εκθέσεις τι χρήσιμο θα είναι.

Ωραίος. Εγώ γράφω για την κατηγορία των foldables, δηλαδή για κάτι που θα κοστίζει λιγότερο στο μέλλον έτσι κι αλλιώς με το που αρχίσει να παρουσιάζει μαζικά ο ανταγωνισμός, κι εσύ κολλάς στην τιμή του συγκεκριμένου μοντέλου.

Μεγάλε, άστο. Δεν τό 'χεις σου λέω. Εγώ μιλάω για κατηγορία, εσύ για μοντέλο.

Μην τρελαινεσαι. Χιούμορ κάνω. Τη γνώμη μου την έγραψα σε αλλά ποστς.😃

Στο μέλλον πιθανώς να περπατήσει η κατηγορία αυτή. Το θέμα ειναι οτι με την τιμή καθ τα πραγματα όπως έχουν σήμερα δεν έχει κάπου χώρο να καταλάβει στην αγορά. Στο μέλλον θα δουμε.

Επεξ/σία από johncorfas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Arkin είπε

Για το gps να αναφερω οτι κινητα οπως Mi8 στα 350 ευρω εχουν galileo dual gps και ειναι απιστευτα γρηγορα και ακριβη.

*σκατούλες dual gps my ass.

Spoiler

τραγικό gps έχει το Mi8 και official η Xiaomi λύση δεν έχει δώσει. ψάξε στα φορα καθώς έχει γίνει χαμός με το συγκεκριμένο feature..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsakfot είπε

*σκατούλες dual gps my ass.

  Απόκρυψη περιεχομένων

τραγικό gps έχει το Mi8 και official η Xiaomi λύση δεν έχει δώσει. ψάξε στα φορα καθώς έχει γίνει χαμός με το συγκεκριμένο feature..

Την global stable εκδοση δουλευω εδω και 3 μηνες με sygic και τα παει περιφημα. Συγχρονιζει και μεσα στο σπιτι πολυ γρηγορα με galileo και glonass. Και με google maps πολυ γρηγορη ευρεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Την global stable εκδοση δουλευω εδω και 3 μηνες με sygic και τα παει περιφημα. Συγχρονιζει και μεσα στο σπιτι πολυ γρηγορα με galileo και glonass. Και με google maps πολυ γρηγορη ευρεση.

Εγώ βγαίνω κηφισσο με καθαρό ουρανό κινούμενος με αυτοκίνητο και με πετάει στο απέναντι ρεύμα..κλαυσιγελος 

Γιατί και στο δικό μου sample 3m accuracy έδινε, αλλά γελαγανε και οι πέτρες όταν έβγαινα παραεξω..

Προφανώς με latest global 

Γενικά πιο gimmicky feature από αυτό δεν έχει παίξει σε κινητό . Αλλά να είναι και χειρότερο από το απλό GPS δεν το περίμενα 

Επεξ/σία από tsakfot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsakfot είπε

Εγώ βγαίνω κηφισσο με καθαρό ουρανό κινούμενος με αυτοκίνητο και με πετάει στο απέναντι ρεύμα..κλαυσιγελος 

Γιατί και στο δικό μου sample 3m accuracy έδινε, αλλά γελαγανε και οι πέτρες όταν έβγαινα παραεξω..

Εχεις τελευταια stable global version και με google maps/sygic εχεις αυτο το θεμα? Μηπως κατι παιζει και ειναι ελλατωματικο? Μπορεις να μου πεις σε αυτο το προγραμμα ποσους δορυφορους βρισκει?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Εχεις τελευταια stable global version και με google maps/sygic εχεις αυτο το θεμα? Μηπως κατι παιζει και ειναι ελλατωματικο? Μπορεις να μου πεις σε αυτο το προγραμμα ποσους δορυφορους βρισκει?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=el

μην το βιάσουμε το θέμα, σου στέλνω pm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο μπράβο στην samsung και σε όλες τις εταιρίες που θα βγάλουν foldable κινητά, αλλά γιατί δεν το προχώρησαν λίγο παραπάνω να βγάλουν ένα ρολόι με οθόνη που θα τυλίγεται στον καρπό και αυτό όντως θα έδινε λύση μεταξύ κινητού και smartwatch, να είχαμε μια συσκευή.

Έχουμε μείνει με smartwatch των 1,39’’ με μέτρια διάρκεια μπαταρίας. 

Ποιος συμφωνεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή υλοποίηση, θεωρώ στην 3η της γενιά να είναι όπως πρέπει γιατί το πάχος όταν είναι διπλωμένο καθώς και το βάρος είναι τα 2 μεγάλα μειονεκτήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν θα σχολιάσω το πόσα αρνητικά έχει η συσκευή γιατί θα με πάρετε με τις πέτρες μιας και οι περισσότεροι έχετε ενθουσιαστεί, αλλά θέλω να εστιάσω στην υλοποίηση που επίλεξε η Samsung: βρίσκω εντελώς ακατανόητο το γεγονός ότι έβαλε δύο οθόνες στη συσκευή, όταν απλά θα μπορούσε να βάλει μία που να διπλώνει ανάποδα, πράγμα που θα εκτόξευε την εργονομία και την οικονομία της συσκευής.

Αφήνοντας ασχολίαστο το ότι 4,6" ίντσες με τέτοια bezels είναι απλά η επιτομή του γελοίου, μιλάμε για τεράστια και ανούσια σπατάλη πόρων, ενέργειας και υλικών. Θα εντυπωσιαστώ αν αυτή η συσκευή καταφέρει να πουλήσει περισσότερα από μερικές δεκάδες χιλιάδες τεμάχια.

Χωρίς αστεία, 

Στείλε γρήγορα βιογραφικό στη Samsung να προλάβεις το fold 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, inec said:

Χωρίς αστεία, 

Στείλε γρήγορα βιογραφικό στη Samsung να προλάβεις το fold 2

Δεν με έχουν ανάγκη ρε συ, θα πουλήσει τόσα εκατομμύρια κομμάτια η συγκεκριμένη συσκευή που θα μείνουν απόλυτα ικανοποιημένοι οι μέτοχοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...