Προς το περιεχόμενο

Sym cruisym 250


Nauths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, mp123 είπε

Κοιτα να παρεις οσο μπορεις πιο μεγαλο και πιο πολλα κυβικα μπορεις.εγω την πατησα που πηρα 200.σε ενα χρονο το αλλαξα με 350 ( βασικα απο τον πρωτο μηνα ηθελα να το δωσω αλλα θα εκανα υπομονη )

Καλά για 200 που είναι αερόψυκτα δεν μιλάμε ποτέ. Εκεί παίρνεις παπί, πιο οικονομικά θα σου έρθει. Το 200 όμως με το 250 είναι η μέρα με την νύχτα. Μιλάμε για 10 άλογα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nauths είπε

Καλά για 200 που είναι αερόψυκτα δεν μιλάμε ποτέ. Εκεί παίρνεις παπί, πιο οικονομικά θα σου έρθει. Το 200 όμως με το 250 είναι η μέρα με την νύχτα. Μιλάμε για 10 άλογα παραπάνω.

suzuki burgman 200,  2018 18 hp υδροψυκτο ειχα.   3 hp πιο κατω απο το cruisym 250.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχαν παει ασια η' στην ταιβαν θα ηξεραν καλυτερα. μπουρδες σου λενε. αν εισαι τωρα μεταξυ 250 cruisym η' Xtown 300  πας σε kymco .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... εννοείται τουλάχιστον 300cc κ απο μένα. Έχω την εντύπωση ότι ποιοτικά η kymco είναι ένα κλικ παραπάνω. Κ οι δύο φυσικά ειναι top vfm κ κάνουν πάρτι στα urban-maxi-mega-touring scooters.

@mp123.... είχα dt350 abs (G5) dude... παίρνει κ άλλο.... πολύ παραπάνω ....(το έδωσα γιατί το φοβήθηκε το μάτι μου!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, TechnoState είπε

.... εννοείται τουλάχιστον 300cc κ απο μένα. Έχω την εντύπωση ότι ποιοτικά η kymco είναι ένα κλικ παραπάνω. Κ οι δύο φυσικά ειναι top vfm κ κάνουν πάρτι στα urban-maxi-mega-touring scooters.

@mp123.... είχα dt350 abs (G5) dude... παίρνει κ άλλο.... πολύ παραπάνω ....(το έδωσα γιατί το φοβήθηκε το μάτι μου!)

εγω του εχω μονο 600χλμ. μολις το παω στα 900 χλμ μετα το πρωτο σερβις θα το δω κανονικα πως ανοιγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... υπερβολή. Άλλαξε λάδια στα 1000 καθαρά για ψυχολογικούς λόγους (κ εγώ το ίδιο κάνω σε όλα τα οχήματα).

Μέχρι τις 2500χλμ θα είναι αρκετά σφιχτό.

Στα 3000χλμ σε μένα, μπήκε αρκετή βελτίωση, σε επικίνδυνο σημείο (αφού δύσκολα μπορείς να πειράξεις φρένα κ να κάνεις πιο σκληρή την μπροστινή ανάρτηση).... αυτό το πράγμα, δεν ήταν scooter πια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 4/3/2019 στις 6:49 ΜΜ, mp123 είπε

εχεις δικιο το x town ειναι καλυτερο απο το cruisym 250. ( φυσικα μιλαμε για την σπορ εκδοση του x town  συν 60 ευρω για αλαγη της σελας )

Σπορ ενοεις το special edition ??την σέλα γιατι να την αλλαξης βρε;τόσο άβολη ειναι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikk23 είπε

Σπορ ενοεις το special edition ??την σέλα γιατι να την αλλαξης βρε;τόσο άβολη ειναι;;

ναι αυτο εννοω.   δεν ειναι αβολη απλα δεν ειναι ωραια .κανεις μια ιδια με του dt350 με 60 ευρω να δειξει το σκουτερ. 

Στις 4/3/2019 στις 9:57 ΜΜ, TechnoState είπε

... υπερβολή. Άλλαξε λάδια στα 1000 καθαρά για ψυχολογικούς λόγους (κ εγώ το ίδιο κάνω σε όλα τα οχήματα).

Μέχρι τις 2500χλμ θα είναι αρκετά σφιχτό.

Στα 3000χλμ σε μένα, μπήκε αρκετή βελτίωση, σε επικίνδυνο σημείο (αφού δύσκολα μπορείς να πειράξεις φρένα κ να κάνεις πιο σκληρή την μπροστινή ανάρτηση).... αυτό το πράγμα, δεν ήταν scooter πια!

μπραβο. και δεν του φαινετε τωρα στην αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 4/3/2019 στις 3:06 ΜΜ, mp123 είπε

Για 400 ευρω δεν τιθετε θεμα . το 300 να παρεις.θα το μετανοιωσεις αμα παρεις το 250.δεν εχει ροπες , ειναι βαρυ για 21 hp.οπως σου λεει ο φιλος primeragt παρε το 300..

Δε διαφωνώ με το γεγονός ότι το 300 είναι ισχυρότερο αλλά δεν είναι και 400€ μόνο η διαφορά...

Εντάξει το πόστ είναι παλιό, αλλά 3895 για το 250 και 4895 για το 300. Να μη κοιτάμε μόνο τη τιμή μετρητοίς, πόσοι θεωρείτε σωστό ότι και να διαθέτεις τόσο ρευστό είναι σωστή απόφαση να πάς να τα δώσεις; Οπότε ο συνδυασμός προκαταβολής και πιστωτικής η έντοκο χρηματοδοτικό είναι επιλογές πολύ καθημερινές απο ότι φαίνεται.

Τέλος πάντων, η διαφορά είναι 1000€ και είναι κάτι που πρέπει να λάβουμε υπόψιν όσοι σχεδιάζουμε αγορά.

Στις 4/3/2019 στις 11:20 ΠΜ, Nauths είπε

Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του. Εντυπώσεις κτλ; Κυρία χρήση θα είναι στην πόλη, αλλά θέλω να μπορεί να φεύγει μέχρι Ξυλόκαστρο πχ για κανένα μπανακι το καλοκαίρι. 

Τελικά το πήρες;

Πές μας γιατί εγώ στη ίδια φάση είμαι τώρα!

Και δε σχεδιάζω μόνο για Ξυλόκαστρο αλλά και ποιο μακριά.

Βλέπω κι εγώ motovlogs που πάνε Λευκάδα κτλ. και παίρνω θάρρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nammo είπε

Δε διαφωνώ με το γεγονός ότι το 300 είναι ισχυρότερο αλλά δεν είναι και 400€ μόνο η διαφορά...

Εντάξει το πόστ είναι παλιό, αλλά 3895 για το 250 και 4895 για το 300. Να μη κοιτάμε μόνο τη τιμή μετρητοίς, πόσοι θεωρείτε σωστό ότι και να διαθέτεις τόσο ρευστό είναι σωστή απόφαση να πάς να τα δώσεις; Οπότε ο συνδυασμός προκαταβολής και πιστωτικής η έντοκο χρηματοδοτικό είναι επιλογές πολύ καθημερινές απο ότι φαίνεται.

Τέλος πάντων, η διαφορά είναι 1000€ και είναι κάτι που πρέπει να λάβουμε υπόψιν όσοι σχεδιάζουμε αγορά.

Τελικά το πήρες;

Πές μας γιατί εγώ στη ίδια φάση είμαι τώρα!

Και δε σχεδιάζω μόνο για Ξυλόκαστρο αλλά και ποιο μακριά.

Βλέπω κι εγώ motovlogs που πάνε Λευκάδα κτλ. και παίρνω θάρρος!

Πήρα το 300 από τότε κι έχω πάει Μονεμβάσια - Μάνη δικάβαλο με μπαγκάζια, πολλές φορές ναύπακτο και γύρω από Αθήνα και τέλος Φλεβάρη πήγα Αθήνα - Θεσνικη

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω κι εγώ το 300,με την λεπτή του σέλα πως τα πας;

Επίσης όταν βάζεις δικάβαλο,ο πίσω με την ανάρτηση σου κάνει παράπονα πολλά στις λακούβες;

Κατά τα άλλα μια χαρά σκούτερ είναι,με χώρους και αν βάλεις μπίλιες 1gr ελαφρύτερες γίνεται αξιοπρεπέστατο.

Στην 1η ευκαιρία θα το δώσω πάντως να πάω για Xmax 300 λόγω ποιότητας κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nauths είπε

Πήρα το 300 από τότε κι έχω πάει Μονεμβάσια - Μάνη δικάβαλο με μπαγκάζια, πολλές φορές ναύπακτο και γύρω από Αθήνα και τέλος Φλεβάρη πήγα Αθήνα - Θεσνικη

Χαίρομαι που οι φήμες αληθεύουν για τη ποιότητα του. 

Αλλά σπάω το κεφάλι να εξοικονομήσω τα επιπλέον 1000€ όμως φοβάμαι ότι δε θα μπορέσω... Μάλλον θα συμβιβαστώ με το 250 κι ότι αυτό συνεπάγεται, εντάξει δε κάνουμε και κόντρες, crusing στην εθνική θα κάνουμε!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

ΥΓ.  Εχει εξετάσει κανείς το κομμάτι  «βελτίωση»;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@nammo .... αρχικά κ σχετικά οικονομικά: μπίλιες απο τον δόκτωρα (dr.pulley)....κ μετά έχει κ άλλα (λεφτά να έχεις να ρίχνεις).

@mp123 .... τελικά του έβαλες χέρι?

Εμένα μου λείπει το άτιμο ...αυτό το ολόκληρο μπαούλο/μπανιέρα κάτω απο την σέλα δεν το συναντάς εύκολα.

Ειδικά τώρα με τις μηχανές,  τα top cases, το τριβαλιτσο ή το backpack είναι μονόδρομος (με όλα τα αρνητικά τους).

 

IMG_20200805_003050.jpg

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, TechnoState είπε

@nammo .... αρχικά κ σχετικά οικονομικά: μπίλιες απο τον δόκτωρα (dr.pulley)....κ μετά έχει κ άλλα (λεφτά να έχεις να ρίχνεις).

@mp123 .... τελικά του έβαλες χέρι?

Εμένα μου λείπει το άτιμο ...αυτό το ολόκληρο μπαούλο/μπανιέρα κάτω απο την σέλα δεν το συναντάς εύκολα.

Ειδικά τώρα με τις μηχανές,  τα top cases, το τριβαλιτσο ή το backpack είναι μονόδρομος (με όλα τα αρνητικά τους).

IMG_20200805_003050.jpg

Όχι. Το άλλαξα πριν 7 μήνες και πηρα bmw c400x. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...