Προς το περιεχόμενο

Sym cruisym 250


Nauths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του. Εντυπώσεις κτλ; Κυρία χρήση θα είναι στην πόλη, αλλά θέλω να μπορεί να φεύγει μέχρι Ξυλόκαστρο πχ για κανένα μπανακι το καλοκαίρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν μπορεις προτιμησε το 300αρι. Εχω ενα citycom για δουλειες και εχω παει 3-4 φορες και μεχρι Ναυπλιο (απο Αθηνα) σχετικα ανετα με σταθερα 110-130 στο κοντερ.

Επεξ/σία από primeragt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, primeragt είπε

Αν μπορεις προτιμησε το 300αρι. Εχω ενα citycom για δουλειες και εχω παει 3-4 φορες και μεχρι Ναυπλιο (απο Αθηνα) σχετικα ανετα με σταθερα 110-130 στο κοντερ.

Είδα ότι και το 250 τα έχει άνετα τα 130 και δεν ζορίζεται. Τελικιάζει δε στα 150

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα ιδια παει και το 300αρι απλα θα ειναι παντου πιο ανετο και με περισσοτερο νευρο για οποτε χρειαστει (εστω και αυτο το λιγο παραπανο).

H διαφορα τους ειναι 6 αλογα απο 21 σε 27 η οποια ειναι αρκετη για αυτα τα δεδομενα (κοντα 20% παραπανω δυναμη απο το 250)

Επεξ/σία από primeragt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 400 ευρω δεν τιθετε θεμα . το 300 να παρεις.θα το μετανοιωσεις αμα παρεις το 250.δεν εχει ροπες , ειναι βαρυ για 21 hp.οπως σου λεει ο φιλος primeragt παρε το 300..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mp123 είπε

Για 400 ευρω δεν τιθετε θεμα . το 300 να παρεις.θα το μετανοιωσεις αμα παρεις το 250.δεν εχει ροπες , ειναι βαρυ για 21 hp.οπως σου λεει ο φιλος primeragt παρε το 300..

Βλέπω η διαφορά δεν είναι τραγική 3,8nm νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nauths είπε

Βλέπω η διαφορά δεν είναι τραγική 3,8nm νομίζω.

πριν τρεις μηνες πηρα σκουτερ.ηθελα να παρω το cruisym 250 .εκανα τεστ το σκουτερ θα σου ελεγα αστο.παρε το 300.δεν ειναι τρελη η διαφορα στα λεφτα.

στο μαγαζι ειχε το 250 που λες με 500 χλμ. το εφερε πελατης και πηρα το 300. προσεξε μην την πατησεις.καλυτερα κανε τεστ και τα δυο 250  , 300 .μετα αποφασισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, mp123 είπε

πριν τρεις μηνες πηρα σκουτερ.ηθελα να παρω το cruisym 250 .εκανα τεστ το σκουτερ θα σου ελεγα αστο.παρε το 300.δεν ειναι τρελη η διαφορα στα λεφτα.

στο μαγαζι ειχε το 250 που λες με 500 χλμ. το εφερε πελατης και πηρα το 300. προσεξε μην την πατησεις.καλυτερα κανε τεστ και τα δυο 250  , 300 .μετα αποφασισε.

Πήρα τηλ και μου λένε δεν υπάρχει. Μονο το 300. Μου είπε ο πωλητής απλά είναι λίγο πιο ασθενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Nauths είπε

Πήρα τηλ και μου λένε δεν υπάρχει. Μονο το 300. Μου είπε ο πωλητής απλά είναι λίγο πιο ασθενικό.

κανε το 300 τεστ και μετα δες. εγω εκανα το 300 δεν ενθουσιαστικα ( ασχετο αλλα τελικα πηρα το downtown 350 ) .σκεψου το 250.

αλλα ολοι στο λεμε. για 500 ευρω μην το συζητας καν. εφοσον πας για cruisym μονο το 300 να παρεις. ωραιο σκουτερ δεν λεω.

υ.γ για να εχει μονο το 300 πηγες στο μαγαζι στην ιερα οδο ( αν ναι απο εκει πηρα το dt ).

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εχω 2 μήνες φιλαράκι που δν μπορω να αποφασίσω cruisym 300 ή x-town 300..αυτο που μπορω να σου πω γιατι εχω λιώσει το cruisym 300 για καμια βδομαδα μου το δανησε φίλος ειναι απίστευτο σκούτερ ..φοβερό gt..και αρκετά περισσότερο νεύρο σε σχέση με το 250..μονο αν τα οδήγησης και τα 2 θα καταλάβεις ..😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, nikk23 said:

Εχω 2 μήνες φιλαράκι που δν μπορω να αποφασίσω cruisym 300 ή x-town 300..αυτο που μπορω να σου πω γιατι εχω λιώσει το cruisym 300 για καμια βδομαδα μου το δανησε φίλος ειναι απίστευτο σκούτερ ..φοβερό gt..και αρκετά περισσότερο νεύρο σε σχέση με το 250..μονο αν τα οδήγησης και τα 2 θα καταλάβεις ..😁

x-town. Πιο μικρό, πιο ευέλικτο και με μεγαλύτερους τροχούς για τους χωρίς λακούβες ελληνικούς δρόμους. Αλλά μάλλον όχι τόσο πολυθρόνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

x-town. Πιο μικρό, πιο ευέλικτο και με μεγαλύτερους τροχούς για τους χωρίς λακούβες ελληνικούς δρόμους. Αλλά μάλλον όχι τόσο πολυθρόνα.

εχεις δικιο το x town ειναι καλυτερο απο το cruisym 250. ( φυσικα μιλαμε για την σπορ εκδοση του x town  συν 60 ευρω για αλαγη της σελας )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ μας, μπερδεψα το Cruisym με το People της Kymco. Πάμε στα σωστά λοιπόν. Ωραίο φαίνεται και το Cruisym (το ιδιο βαρκα δηλαδή, όποτε αυτά που είπα πιο πάνω δεν πολυισχύουν). Ίσως εμπιστεύομαι πιο πολυ την SYM ως μάρκα γιατί έχει κάνει καλό άνοιγμα και δίνει VFM μηχανάκια. Kymco τίμια από την εποχή Dink αλλά δεν έπαιξε μάλλον καλά χαρτιά η αντιπροσωπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσες πολλές οι επιλογές που πια χάνεσαι. Τώρα κοιτάω το x-town δεν μου φαίνεται άσχημο. Ίσως καλύτερο, δεν είναι τόσο βάρκα. Από service κτλ διαφορές;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα να παρεις οσο μπορεις πιο μεγαλο και πιο πολλα κυβικα μπορεις.εγω την πατησα που πηρα 200.σε ενα χρονο το αλλαξα με 350 ( βασικα απο τον πρωτο μηνα ηθελα να το δωσω αλλα θα εκανα υπομονη ). τωρα με το dt 350 τελος. το μονο που μενει ειναι το ak αμα μπω στην διαδικασια να αλλαξω σκουτερ.

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...