Προς το περιεχόμενο

Κάμερες ασφαλείας σε μονοκατοικία ... τι λέει ο Νόμος;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

Άρχοντας είσαι, εμείς 3mbps max, πίσσα έστρωσαν αφότου μπήκε στο σχέδιο και αφού πληρώσαμε τα μαλλιά της κεφαλής μας για ένα στρέμμα, και αποχέτευση όχι ακόμα (όλα αυτά 6km από το κέντρο της Θεσσαλονίκης)!

Εγω 17 χλμ απο κεντρο θεσσαλονικη,6 χλμ που σκατα ειναι τοσο χαλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Εγω 17 χλμ απο κεντρο θεσσαλονικη,6 χλμ που σκατα ειναι τοσο χαλια?

200μ από το 424 Γ.Σ.Ν.Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και   κατ  εξαιρεση   αν   θυμαμαι   καλα    τα   2   στρεμματα   σε   καποιες   περιοχες....

https://www.taxydromos.gr/Real Estate/304671-pote-ena-oikopedo-agrotemaxio-einai-artio-kai-oikodomhsimo.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, tigergreg είπε

Και   κατ  εξαιρεση   αν   θυμαμαι   καλα    τα   2   στρεμματα   σε   καποιες   περιοχες....

https://www.taxydromos.gr/Real Estate/304671-pote-ena-oikopedo-agrotemaxio-einai-artio-kai-oikodomhsimo.html

Τα εντος εκτος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστειο της υποθεσης οτι αν γινει καποιο εγκλημα στην γειτονιά η αστυνομία υλικο απο τις καμερες που κοιτανε εκτος σπιτιου θα σου ζητήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, great είπε

sorry αλλα είμαι άσχετος, τι εννοούμε εκτός σχεδίου; Αυθερετο δηλαδή όπως λένε;

Μην με παρεξηγήσεις δεν κατηγορώ απλά να καταλάβω τι σημαίνει το εκτός σχεδίου.

Δεν υπάρχει παρεξήγηση φίλε! Κανονικά: άδεια, ρεύματα κλπ. Την άσφαλτο την είχαν ρίξει προεκλογικά την περίοδο που ακόμα έχτιζα πριν 10 χρόνια. Αποχέτευση γιοκ. 

Είμαι 6 χλμ έξω από το κέντρο της Τρίπολης. adsl 4mb/s + booster (εδώ και 2 μήνες) φτάνω αισίως τα 22-25 mb/s (τότε μπόρεσα να σκεφτώ το θέμα με τις κάμερες ασφαλείας καθώς νωρίτερα δεν είχε κανένα νόημα αφού πάλευα με ταχύτητες τραγικές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάζεις στις εισόδους του κτήματος κόλλες Α4 (προσοχή ο χώρος βιντεοσκοπείται), και τελειώνει εκεί το θέμα. To 4G Βooster μας έσωσε πάντως!

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για εξτρα φωτεινοτητα το βραδυ βαλε υπερυθρο προβολεα...

Tο repeater που συνδεονται τα καλωδιο δουλευει σερι βδομαδες χωρις να σου κολλαει ή να κανει disconnect? 

Τι σχεση εχει η αστυνομια με την αρχη προστασια δεδομενων?οτι η αστυνομια θα στειλει mail στους αλλους για να καρφωσει καποιον στην αρχη προστασιας δεδομενων? 😛

Τα ταμπελακια "ο χωρος καταγραφεται κτλ"(κλειδαραδες,σκρουτζ)  μπορει να χρησιμοποιηθει και αρνητικα σε φαση...αυτο το σπιτι κατι πολυτιμο εχει μεσα... 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chessplayer-alexis είπε

Δεν υπάρχει παρεξήγηση φίλε! Κανονικά: άδεια, ρεύματα κλπ. Την άσφαλτο την είχαν ρίξει προεκλογικά την περίοδο που ακόμα έχτιζα πριν 10 χρόνια. Αποχέτευση γιοκ.

Είμαι 6 χλμ έξω από το κέντρο της Τρίπολης. adsl 4mb/s + booster (εδώ και 2 μήνες) φτάνω αισίως τα 22-25 mb/s (τότε μπόρεσα να σκεφτώ το θέμα με τις κάμερες ασφαλείας καθώς νωρίτερα δεν είχε κανένα νόημα αφού πάλευα με ταχύτητες τραγικές.

Πολύ ωραίο σπίτι πάντως, να το χαρείς και να είναι μακριά απο κακοτοπιές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, kage είπε

Tο repeater που συνδεονται τα καλωδιο δουλευει σερι βδομαδες χωρις να σου κολλαει ή να κανει disconnect? 

Τι εννοείς μ' αυτό που γράφεις φίλε;

54 λεπτά πριν, great είπε

Πολύ ωραίο σπίτι πάντως, να το χαρείς και να είναι μακριά απο κακοτοπιές 

Να 'σαι καλά ... προτίμησα από την φασαρία και το στριμωξίδι της πόλης και δεν το έχω μετανιώσει (αν και κάποιες φορές ζηλεύω και τις ευκολίες του κέντρου ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
26 λεπτά πριν, kage είπε

zmodo-repeater-expandability-gr.jpg

Ακυρο νομιζα ηταν ασυρματο το repeater  προς καταγραφικο :)

A, ok, τώρα κατάλαβα :) . Επειδή πήρα 2 σετ έχω και δύο καταγραφικά που τα έχω συνδέσει σε δύο tv.

Κυρίως βέβαια βλέπω μέσω android όπου οι ειδοποιήσεις έρχονται άμεσα (καλό κυρίως το βράδυ). 

Η εφαρμογή για windows είναι ... αφασία ... αφού οι αναλύσεις που δίνει είναι όλες σε Low .... 

Τα repeater τα έχω σε κεντρικό χώρο (εκεί όπου έχω στήσει από το χτήσιμο του σπιτιού) και μαζεύω εκεί όλο το lan. Εκεί έχω και rack, nas etc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 9/3/2019 στις 5:18 ΜΜ, kage είπε

Για εξτρα φωτεινοτητα το βραδυ βαλε υπερυθρο προβολεα...

Έχεις κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο υπόψη σου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
4 ώρες πριν, spaek είπε

Με τις IP κάμερες που καταγράφουν μόνο συμβάν τι γίνεται;

δεν εχει καμια διαφορα, ειτε IP ή με καταγραφικο σε VHS το ιδιο πραγμα ειναι, ο περιεργοσ και ο μαθουσαλας θα σου φερει τις ιδιες κόντρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...