Προς το περιεχόμενο

Coding Bootcamp


Amir amor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 10/3/2022 στις 2:12 ΜΜ, GiorgosKorn είπε

Καλησπέρα και πάλι.

Εγώ τελικά το πήρα το "ρίσκο" και θα ξεκινήσω στο Coding Factory του ΟΠΑ.

Ο λόγος ήταν ότι παρόλο που φαίνεται χαοτικό μοιάζει να είναι αρκετά δομημένο και επίσης έχει την ευελιξια να το παρακολουθήσω και ασύγχρονα μιας και εργάζομαι σε αρκετά απαιητικό κλάδο με περιορισμένο χρόνο. 

Τώρα αν αξίζει και αν θα το ολοκληρώσω θα σας το πώ σε δεύτερο χρόνο. 

Ελπίζω η επιλογή να είναι σωστή. 

Καλησπέρα. Σκέφτομαι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό. Θα μπορούσες να μοιραστείς το συμπέρασμα σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα είμαι στην αναζήτηση bootcamp και βλέπω καλά λόγια για του ΟΠΑ. Έχω βρεί επίσης από social hackers αυτό https://socialhackersacademy.org/become-a-web-developer-coding-school/#tuition
και αυτό https://www.startproject.gr/school-of-code/ από Sociallinov.
Έχει κάποιος κάποια εμπειρία η γνώμη για αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι και εγω για το ΟΠΑ ή για το Bootcamp του peoplecert.Έχει κανείς καμια πιο πρόσφατη εμπειρία ειδικα απο ΟΠΑ?. 2 γνωστοί μου τελείωσαν το coding bootcamp του peoplecert, και οι 2 δυο ευχαριστημένοι και με καλή δουλειά.Βλέπω βέβαια οτι το peoplecert εχει ρίξει την τιμη στα 1500 αλλά επίσης βλέπω οτι κάνει μόνο C# δεν βλέπω πουθενά για Java

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπέρα και από εμένα. Έχει κάποιος σχετικό link για το coding bootcamp της peoplecert; Μετά από συζήτηση με ξάδερφό μου που τον προσέλαβαν μετά τη λήξη , με ενδιαφέρει εξίσου να αρχίσω και 'γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

είμαι 39 χρόνων και κάτοχος πτυχίου Πληροφορικής ΑΕΙ. Δυστυχώς, ποτέ όμως δεν ασχολήθηκα εκτενώς με τον προγραμματισμό. Μόνο βασικά πράγματα και περισσότερο θεωρητικά. Οι εργασίες στη σχολή γίνονταν χωρίς ενδιαφέρον, καθώς δεν μου κινούσε κανένας καθηγητής - ούτε μάθημα - την περιέργεια.
Τώρα πλέον όμως, έχω αρχίσει και ασχολούμαι και πάλι από μόνος μου, μετά από αρκετά χρόνια, με τον κώδικα.

Διάβασα για bootcamp και σεμινάρια. Θεωρείτε ότι θα μπορούσα να κάνω επανεκκίνηση της καρίερας μου μέσα από κάτι τέτοιο; Δεν έχω καμία υποχρέωση πλέον και η δουλειά μου είναι βαρετή και δεν την αντέχω πλέον. Έχω πολλή δίαθεση για μελέτη και πρακτική εκμάθηση.

Σκοπέυω να επενδύσω σε αυτό, καθώς έχουν αλλάξει οι εποχές από τότε που πήρα το πτυχίο μου και, συνεπώς θεωρώ, και οι τακτικές εκμάθησης.

Αναμένω τα σχόλιά σας. Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκέφτομαι και εγώ για αλλαγή καριέρας σε software engineer εν τέλει και έλεγα να ξεκινήσω με του ΟΠΑ δεδομένου ότι γίνεται και remote και με live recordings αν τύχει κάτι και επειδή έχει πολύ περισσότερα να μάθεις. Θεωρώ ότι με ένα καλό portfolio μετά βρίσκεις δουλειά γιατί υπάρχει ζήτηση. Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/8/2023 στις 4:03 ΜΜ, Kingedward είπε

Καλησπέρα και από εμένα. Έχει κάποιος σχετικό link για το coding bootcamp της peoplecert; Μετά από συζήτηση με ξάδερφό μου που τον προσέλαβαν μετά τη λήξη , με ενδιαφέρει εξίσου να αρχίσω και 'γω.

https://www.peoplecert.org/?sc_itemid={4BBC3037-0DD4-4973-966A-BEA84D05B5A6}&sc_lang=en&sc_pd_view=1

Και εγώ αυτό το link βρήκα και μπήκα σε σκέψεις. Έχω ήδη σπουδές και εργασία στον τομέα του STEM αλλά αυτά που ακούω για υψηλές απολαβές και λίγες ώρες εργασίας στον προγραμματισμό με δελεάζουν. Απ' την άλλη ποτέ δεν έχω καταπιαστεί με C# και τα 1500€ μου φαίνονται πάρα πολλά για να πάνε άκλαυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/9/2023 στις 1:34 ΜΜ, GoodiAhati είπε

υψηλές απολαβές και λίγες ώρες εργασίας στον προγραμματισμό με δελεάζουν

 

Για αρχή, δες αυτό το Video 

υψηλές απολαβές έχει αλλά με πολυ κόπο, δηλαδή όπως λέει και ο Kobe, 4 am 😎

 

 

Επεξ/σία από ss13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα , τελικα απο οσους παρακολουθησαν η παρακολουθουν το coding factory του ΟΠΑ αξιζει ?
πως ειναι η φαση με τα μαθηματα καθε μερα , βγαινει αν εχεις παράλληλα και foul time δουλεια και ειδικα δουλεια με βαρδιες?
θελω να το παρακολουθήσω αλλα δουλευω με βαρδιες οποτε καποιες μερες μπορει να μην μπορω να δω τα live μαθηματα.
και ηθελα να ρωτησω εαν πχ μιας μερας χασεις το μαθημα live ποτε ανεβαινει να το δεις μετα ασύγχρονα, μετα απο ποση ωρα? μπορει να σχολαω 10 το βραδυ πχ θα εχει εχει ανεβει το μαθημα να μπορω να το δω οταν σχολαω? η  την επομενη μερα καποια στιγμη?
επισης υπαρχει περιθωριο η παρατασης αραγε σε περιπτωση που καποιος εχει πιο φορτωμενο προγραμμα η στο 6μηνο τελος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...