Προς το περιεχόμενο

Αύξηση στην τιμή των συνδρομών του ανακοίνωσε το Netflix από τον Μάιο στις ΗΠΑ


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, kundi είπε

15 euro  cosmote tv !!!   δωρεαν εγκα και δ.πιατο 

15 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ 45 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Haldol είπε

Αυτό θα διώξει όντως αρκετούς περιστασιακούς χρήστες (me included).

Τα 3€ που δίνω τώρα (12€ / 4) δε με απασχολούν. Αλλά αν ήταν να πληρώνω όλο το 12άρι απλά δε θα 'βαζα Netflix.

Include me as well. Το 12/4 είναι βολικό αν και το περιεχόμενο του Netflix εδώ είναι για τα πανηγύρια. 
Κατά τα άλλα δεν είναι τίποτα η αύξηση αυτή στο America, ούτε αν μου το αυξήσουν κατά 0.5€ θα κόψω την συνδρομή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Plex ή ακόμα καλύτερα Emby dedicated server. Ένα 40€ το μήνα διά 8 άτομα και με 5€, έχεις τα πάντα. Καλύτερη ποιότητα αν το σηκώνει κι η γραμμή σου κι άσε τους άλλους να πληρώνουν Netflix, Disney+, Amazon Prime TV, Hulu, HBO, Spotify, Deezer, Google Play, Google Music, Deezer κι όποιον άλλον του καπνίσει να βγάλει streaming υπηρεσία. Και δεν είναι θέμα πειρατείας. Είναι θέμα ευκολίας.

Είμαι συνδρομητής Netflix και Deezer ακόμα. Αλλά είμαι από αυτούς τους γραφικούς που δεν κάνουν family share. Έχω όμως ήδη στήσει και τον Plex Server μου. Τώρα τελευταία μπαίνω μόνο εκεί. Ειδικά όταν θέλω να δω ταινία. Οπότε η παραμικρή αύξηση, θα με κάνει να πω αντίο.

Όπως έχει πει κι ο μεγάλος Gaben. Η πειρατεία είναι πρόβλημα υπηρεσίας. Με το steam και το PlayStation Store, έχω να κάνω πειρατεία σε παιχνίδι από το 1999.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως τα κατάφερα, πληρώνω το 12άρι μόνος μου και Netflix βλέπουν οι γονείς μου, η κόρη μου, η αδερφή μου με την ανιψιά μου (όλοι αυτοί σε διαφορετικά σπίτια) κι η κοπέλα μου στο δικό μου. Εγώ πλέον δεν βρίσκω τίποτα να δω. Προτιμώ να βγω 2 ώρες βόλτα με το ποδήλατο παρά να κάτσω σαν ηλίθιος στον καναπέ για να δω μετριότητες (καλύτερη των περιπτώσεων).

Χίλιες φορές κάνα tutorial στο YouTube αν θέλω να χαζέψω κάτι την ώρα του φαγητού.

Οπότε αν παίξει αύξηση εδώ θα το κόψω. Ή αν αυτοί παίξουν εδώ με καλό value proposition https://www.criterionchannel.com/

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πληρώνω 6.7€ για την μεγάλη σύνδεση με 4 άτομα. Άντε και να πάει 7.50€ ούτε γάτα ούτε ζημιά 😂😁

Βάλτε VPN και χώρα Τουρκία και κάντε νέα σύνδεση με άλλη κάρτα. END of the story.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, fytotech είπε

Plex

Έχει κάτι το ιδιαίτερο η συνδρομή στο Plex? Δεν γνωρίζω, το χρησιμοποιώ απλά για τοπική επικοινωνία του main PC με το HTPC (σαν media player), δεν έχω ασχοληθεί με το συνδρομητικό κομμάτι του (if there''s any)

8 λεπτά πριν, punky είπε

Προτιμώ να βγω 2 ώρες βόλτα με το ποδήλατο

Same here πλέον. Τελειώνουν γρήγορα τα ελάχιστα καλά series (για ταινίες δεν το συζητώ καν), και δεν έχω τι να δω, οπότε πάω για τρέξιμο 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανουν διαθέσιμο το περιεχόμενο παντού. Γιατί κύριοι να πληρώνω φούλ τιμή και να μου έχει region restricted content?

σειρές είναι οκ...αλλα ταινίες δεν έχει ούτε τις βασικές...απαράδεκτο...ναι ξέρω ότι ειναι λογω copyright restriciton και θα μου πεις βάλε vpn...αλλα άμα είναι να πληρώνεις και vpn και όλα ....βράστα...popcorn καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, aglos92 said:

Να κανουν διαθέσιμο το περιεχόμενο παντού. Γιατί κύριοι να πληρώνω φούλ τιμή και να μου έχει region restricted content?

Γιατί είναι θέμα δικαιωμάτων αν δεν κάνω λάθος. Αν αυτά έχουν δωθεί από τις εταιρείας παραγωγής σε άλλες πλατφόρμες στην εκάστοτε χώρα, τότε το Netflix δεν μπορεί να τα έχει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, koutport είπε

15 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ 45 ...

 45 δεν υπαρχει ΠΟΤΕ ΜΗΝ λες πραγματα που δεν παιζουν ΠΟΤΕΕΕΕΕ .ακομα και  το full sta 25  ηταν παντα.!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Έχει κάτι το ιδιαίτερο η συνδρομή στο Plex? Δεν γνωρίζω, το χρησιμοποιώ απλά για τοπική επικοινωνία του main PC με το HTPC (σαν media player), δεν έχω ασχοληθεί με το συνδρομητικό κομμάτι του (if there''s any)

Same here πλέον. Τελειώνουν γρήγορα τα ελάχιστα καλά series (για ταινίες δεν το συζητώ καν), και δεν έχω τι να δω, οπότε πάω για τρέξιμο 😛 

Τον server νοικιάζεις.

Το Plex έχει μερικές ευκολίες στη συνδρομή του (βλέπεις trailer, κάνεις διαφορετικά προφίλ με γονικό έλεγχο και κάτι τέτοια μικρά) αλλά όχι κάτι απαραίτητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Include me as well. Το 12/4 είναι βολικό αν και το περιεχόμενο του Netflix εδώ είναι για τα πανηγύρια. 
Κατά τα άλλα δεν είναι τίποτα η αύξηση αυτή στο America, ούτε αν μου το αυξήσουν κατά 0.5€ θα κόψω την συνδρομή. 

Ε ναι. Κι εγώ αν πάω απ' τα 3€ στα 4€ δε με απασχολεί. Θα συνεχίσω. Αλλά 12€ (αν κάνουν πιο αυστηρά τα "οικογενειακά" πακέτα) για να βλέπω μία στο τόσο δε δίνω. Είναι καθαρά θέμα χρήσης: Στο Spotify π.χ που ακούω μουσική για ώρες κάθε μέρα, τι κι αν πάει 15€ (απ'τα 3,5€ που δίνω - φοιτητικό), θα τα δώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, fytotech said:

Plex ή ακόμα καλύτερα Emby dedicated server. Ένα 40€ το μήνα διά 8 άτομα και με 5€, έχεις τα πάντα. Καλύτερη ποιότητα αν το σηκώνει κι η γραμμή σου κι άσε τους άλλους να πληρώνουν Netflix, Disney+, Amazon Prime TV, Hulu, HBO, Spotify, Deezer, Google Play, Google Music, Deezer κι όποιον άλλον του καπνίσει να βγάλει streaming υπηρεσία. Και δεν είναι θέμα πειρατείας. Είναι θέμα ευκολίας.

Είμαι συνδρομητής Netflix και Deezer ακόμα. Αλλά είμαι από αυτούς τους γραφικούς που δεν κάνουν family share. Έχω όμως ήδη στήσει και τον Plex Server μου. Τώρα τελευταία μπαίνω μόνο εκεί. Ειδικά όταν θέλω να δω ταινία. Οπότε η παραμικρή αύξηση, θα με κάνει να πω αντίο.

 Όπως έχει πει κι ο μεγάλος Gaben. Η πειρατεία είναι πρόβλημα υπηρεσίας. Με το steam και το PlayStation Store, έχω να κάνω πειρατεία σε παιχνίδι από το 1999.

Και ποιος θα κάτσει να το στήσει, να κατεβάζει περιεχόμενο, synced subs Κλπ? Kodi+real debrid είναι καλύτερο και φθηνότερο και ευκολότερο αλλά άλλο πράγμα αυτό και άλλο το νόμιμο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...