Προς το περιεχόμενο

H Accenture θα προσλάβει περισσότερα από 200 στελέχη στην Ελλάδα


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, poulinos είπε

 . Οταν αλλαζεις τους υπαλληλους δεκα δεκα δεν περιμενεις οτι θα εχεις και σοβαρο προσωπικο.

 

πολύ βασικό, για μένα αυτό είναι ίσως το μόνο χαρακτηριστικό που μου λέει αν μια εταιρεία/επιχείρηση είναι καλό περιβάλλον εργασίας. το αν έχει τον κόσμο της χρόνια

 

όσοι τους αλλάζουν σαν τα πουκάμισα είναι κατά κανόνα προβληματικοί (δε μιλάω για τη συγκεκριμένη, δεν έχω πολλή ιδέα τι κάνουν εκεί, ένα άτομο όλο κι όλο ήξερα που εργαζόταν εκεί αλλά έτσι κι αλλιώς ήθελε να να κάνει τη δική του φάση, οπότε σίγουρα δεν θα έμενε για πάντα) 

 

και πράγματα όπως η ανεκτικότητα ή οι υποχρεωτικές ποσοστώσεις είναι να΄χαμε να λέγαμε 

 

βέβαια σε κάποιες θέσεις οι μετακινήσεις είναι έτσι κι αλλιώς "must" (και βασικά δεν είναι κακό να ψάχνεσαι) , αλλά δεν είναι όλοι διευθυντάδες, ο,τι τίτλο κι αν τους κοτσάρουν , ο περισσότερος κόσμος εκ φύσεως θα ήθελε να έχει τη σταθερή δουλίτσα του και το σταθερό μισθουλάκο του, άρα πολλές φορές αναγκάζεται να μετακινηθεί 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 hours ago, logistoulis said:

πολύ βασικό, για μένα αυτό είναι ίσως το μόνο χαρακτηριστικό που μου λέει αν μια εταιρεία/επιχείρηση είναι καλό περιβάλλον εργασίας. το αν έχει τον κόσμο της χρόνια

όσοι τους αλλάζουν σαν τα πουκάμισα είναι κατά κανόνα προβληματικοί (δε μιλάω για τη συγκεκριμένη, δεν έχω πολλή ιδέα τι κάνουν εκεί, ένα άτομο όλο κι όλο ήξερα που εργαζόταν εκεί αλλά έτσι κι αλλιώς ήθελε να να κάνει τη δική του φάση, οπότε σίγουρα δεν θα έμενε για πάντα) 

και πράγματα όπως η ανεκτικότητα ή οι υποχρεωτικές ποσοστώσεις είναι να΄χαμε να λέγαμε 

βέβαια σε κάποιες θέσεις οι μετακινήσεις είναι έτσι κι αλλιώς "must" (και βασικά δεν είναι κακό να ψάχνεσαι) , αλλά δεν είναι όλοι διευθυντάδες, ο,τι τίτλο κι αν τους κοτσάρουν , ο περισσότερος κόσμος εκ φύσεως θα ήθελε να έχει τη σταθερή δουλίτσα του και το σταθερό μισθουλάκο του, άρα πολλές φορές αναγκάζεται να μετακινηθεί 

πραγματι ισχυει.αν βλεπεις να αλλαζει υπαλληλους και οχι να τους αλλαζει τμημα αλλα να φευγουν απο την εταιρεια κατι δεν παει καλα.το να αλλαζει τμημα δεν ειναι κακο γιατι πολλες φορες ειναι για να ανεβεις επιπεδο. εχω ακουσει απο απειρα ατομα να λενε το κλασσικο.παω εκει να βγαλω λιγα λεφτα και να φυγω,παω εκει να μαζεψω προυπηρεσια και να φυγω και αλλα πολλα. Οταν η εταιρεια δεν επενδυει στους υπαλληλους τοτε μην περιμενει οτι ο αλλος θα κατσει ή οτι θα ενδιαφερει να δωσει το Max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...