Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, billeiros είπε

Επίσης το curve που λετε πως το φτιάχνουμε? 

κάτι παρόμοιο ισχύει και για turing....

https://www.youtube.com/watch?v=_tkD2EeqJow

9 λεπτά πριν, billeiros είπε

Α το α είναι a είναι για το pl. Δεν το ξερα. Εγώ νόμιζα ότι παιζει ρόλο στο oc potential γενικά.. Παρόλα αυτά πάει  τραίνο!! Πως γίνεται αυτό...?? Δλδ αν είχε 25 που θα φτανε? 

η δική σου είναι 325watt κλειδωμένη στο bios που φοράς (+25% powerlimit) ...η δική μου είναι 280watt κλειδωμένη στο bios που φοράω (+12% powerlimit)..........Φυσιολογικά μία κάρτα με παραπάνω powerlimit γίνεται πιο σταθερή σε κλόκια / συνήθως έχει και ελαφρώς πιο δυνατά κλόκια / μεγαλύτερα βέβαια temps / ......μην  το ψάχνεις όλα silicon lottery είναι....το θέμα είναι ότι όλες οι 2080ti πάνε ψηλά!

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεγεια σε οσους τσιμπησατε το τερατακι, σε σχεση με τις αρχες που κυκλοφορησε βλεπω μπηκαν αρκετοι στο club 😎

Οταν την ειχα πρωτοπαρει θυμαμαι ειχα ανεβασει αρκετα benchaκια, απο τοτε ομως δεν την εχω ζορισει καθολου. Θα δοκιμασω και με τους καινουργιους drivers μπας και πιασει τιποτα παραπανω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, BabisTs είπε

Σταθερότητα ...όταν βρώ χρόνο θα την μετρήσω την κάρτα....πάντως το ότι βγάζει timespy και χωρίς curve ακόμα  είναι ενθαρρυντικό μιας και το firestrike είναι πιο ελαφρύ......έχω bencharei και κάτι τέστ στα 2130mhz στο assasin creed odyssey .......θα δείξει που θα την κλειδώσω......

όλα τα κομμάτια το ίδιο δίνουν ......πάνω - κάτω τα ίδια είναι..... μικρολεπτομέρειες είναι που ουσιώδη διαφορά ingame δεν βλέπεις.....

Το firestrike ίσως είναι πιο βαρύ στην πράξη γιατι κρατάει τον πυρήνα πιο ψηλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Το firestrike ίσως είναι πιο βαρύ στην πράξη γιατι κρατάει τον πυρήνα πιο ψηλά. 

θα το κοιτάξω σε κάποια φάση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BabisTs είπε

θα το κοιτάξω σε κάποια φάση....

Παντως με non A κομμάτι έχεις καλύτερο OC από την δική μου. 

Τζακποτ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Παντως με non A κομμάτι έχεις καλύτερο OC από την δική μου. 

Τζακποτ 

Μην τα κοιτάς αυτά.....όπως είχα πεί δεν ήξερα τι κομμάτι θα μου καθόταν για non -A.....και να μην κλόκαρε καλά σε gaming δεν βλέπεις κάποια  ουσιώδη διαφορά......μόνο έτσι για τα bench και τα νούμερα.....πάει ο καιρός που έβλεπες διαφορές από τα κλόκια επί 900series ( 980ti G1 που είχα μοίραζε πόνο και σε 980ti kingpin)  που ήταν ξεκλείδωτα τα κλόκια και έβλεπες σημαντικές διαφορές στην απόδοση κάρτας με κάρτας.....(μαζί με κανα δύο που έκανα σήμερα reaction μου τελείωσαν  για να σας κάνω ρε άτιμοι τύποι B)......πιστεύω μέσα στην ημέρα να ξανα -ανανεωθούν τα reactions )

7 ώρες πριν, pabou13 είπε

Μεγεια σε οσους τσιμπησατε το τερατακι, σε σχεση με τις αρχες που κυκλοφορησε βλεπω μπηκαν αρκετοι στο club 😎

Οταν την ειχα πρωτοπαρει θυμαμαι ειχα ανεβασει αρκετα benchaκια, απο τοτε ομως δεν την εχω ζορισει καθολου. Θα δοκιμασω και με τους καινουργιους drivers μπας και πιασει τιποτα παραπανω. 

Εννοείται θα γράψεις παραπάνω από τα προηγούμενά σου σκόρ bro......Σε θυμάμαι,εσύ παίζεις ψηλά.....τέρας η Gaming X.....

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια. Θελω χαρη απο τους κατοχους των καρτων. Πραγματικα θα με βοηθησει αρκετα.
Σαφως εχω διαβασει τα αντιστοιχα φορουμς / groups αλλα εδω ξερω οτι οι καρτες ειναι oced και σωστα ρυθμισμενες οποτε θα παρω μια πιο πραγματικη εικονα της καρτας.

Θελω να τρεξετε αν σας ειναι ευκολο 2 benchmarks που αφορουν τη δουλεια μου.(CGI industry)



1) Vray benchmark 
To επισημο site ειναι αυτο εδω

https://www.chaosgroup.com/vray/benchmark αλλα θελει login για κατεβασμα, οποτε μπορειτε να το κατεβασετε απευθειας απο εδω

https://mega.nz/#!kroTjaTa!A8IcW69KjWFjaB6OnECixesHdi7pA0ewkkRg6SH2zuU


Επιλεγετε GPU render μονο.

Υπολογιζω πως το σκορ με μια 2080τι, θα ειναι κοντα ~45-50 δευτερολεπτα.

 

Και 


2)Redshift benchmark
https://www.redshift3d.com/demo

Το κανετε install και μετα πηγαινετε στο φακελο 
C:\ProgramData\Redshift\bin  και τρεχετε το Runbenchmark.bat 
Ανοιγει ενα command prompt, κατεβαζει οτι χρειαζεται και κανει render.
Στον ιδιο φακελο, δημιουργει ενα .png αρχειο που δειχνει το τελικο render με τους χρονους.
Υπολογιζω ενα 8min + 10seconds περιπου.

Χρησιμοποιει μονο CUDA cores.
Πραγματικα θα με βοηθησει αρκετα. Ειναι απο τους πιο γνωστους 3d renderers παγκοσμιως, που χρησιμοποιουνται στο industry του CGI.
Σας ευχαριστω παρα πολυ.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετω ολα τα παλικάρια. Ήθελα και εγώ με τη σειρα μου να παραθέσω την εμπειρία μου σαν κατοχος 2080ti.

Πηρα την Asus dual 2080ti  και μετα απο ένα τριμηνο χρήσης μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημένος! Καρτα τουμπανο και θερμοκρασίες αψογες! Εχω καλο airflow στο pc μου και εχω τρελαθει με την καρτα!

Ποσταρω για οσους εχουν διλημμα για την συγκεκριμένη υλοποίηση γιατί και εγώ είχα ακούσει πολλά όταν είχε πρώτο βγει για θέματα θερμοκρασιών και τα λοιπά αλλά όλα τέλεια!!! Η καρτα ειναι τουμπανο!

Επεξ/σία από Gostros
  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Καλημερα παιδια. Θελω χαρη απο τους κατοχους των καρτων. Πραγματικα θα με βοηθησει αρκετα.
Σαφως εχω διαβασει τα αντιστοιχα φορουμς / groups αλλα εδω ξερω οτι οι καρτες ειναι oced και σωστα ρυθμισμενες οποτε θα παρω μια πιο πραγματικη εικονα της καρτας.

Θελω να τρεξετε αν σας ειναι ευκολο 2 benchmarks που αφορουν τη δουλεια μου.(CGI industry)



1) Vray benchmark 
To επισημο site ειναι αυτο εδω

https://www.chaosgroup.com/vray/benchmark αλλα θελει login για κατεβασμα, οποτε μπορειτε να το κατεβασετε απευθειας απο εδω

https://mega.nz/#!kroTjaTa!A8IcW69KjWFjaB6OnECixesHdi7pA0ewkkRg6SH2zuU


Επιλεγετε GPU render μονο.

Υπολογιζω πως το σκορ με μια 2080τι, θα ειναι κοντα ~45-50 δευτερολεπτα.

Και 


2)Redshift benchmark
https://www.redshift3d.com/demo

Το κανετε install και μετα πηγαινετε στο φακελο 
C:\ProgramData\Redshift\bin  και τρεχετε το Runbenchmark.bat 
Ανοιγει ενα command prompt, κατεβαζει οτι χρειαζεται και κανει render.
Στον ιδιο φακελο, δημιουργει ενα .png αρχειο που δειχνει το τελικο render με τους χρονους.
Υπολογιζω ενα 8min + 10seconds περιπου.

Χρησιμοποιει μονο CUDA cores.
Πραγματικα θα με βοηθησει αρκετα. Ειναι απο τους πιο γνωστους 3d renderers παγκοσμιως, που χρησιμοποιουνται στο industry του CGI.
Σας ευχαριστω παρα πολυ.
 

Καλημέρα!!! για το πρώτο Vray benchmark με μια gigabyte 2080ti Windforce stock έκανε 47 sec, για το 2ο Redshift 9 λεπτά ακριβώς να πω οτι η cpu ειναι μια 3930k στα 4.8ghz δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο και αυτο με 32mb Ram 2400MHz  

redshiftBenchmarkOutput.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Σε ευχαριστω πολυ. Αν μπορεις και κλοκαρισμενη να δουμε διαφορες θα το εκτιμουσα :)
Περιμενω και απο αλλους να δουμε.

Vray benchmark  gigabyte 2080ti Windforce +165 gpu, +750mem έκανε 42 sec, για το 2ο Redshift 8min.03sec

redshiftBenchmarkOutput.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...