Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Gostros είπε

Χαιρετω ολα τα παλικάρια. Ήθελα και εγώ με τη σειρα μου να παραθέσω την εμπειρία μου σαν κατοχος 2080ti.

Πηρα την Asus dual 2080ti  και μετα απο ένα τριμηνο χρήσης μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημένος! Καρτα τουμπανο και θερμοκρασίες αψογες! Εχω καλο airflow στο pc μου και εχω τρελαθει με την καρτα!

Ποσταρω για οσους εχουν διλημμα για την συγκεκριμένη υλοποίηση γιατί και εγώ είχα ακούσει πολλά όταν είχε πρώτο βγει για θέματα θερμοκρασιών και τα λοιπά αλλά όλα τέλεια!!! Η καρτα ειναι τουμπανο!

Όντως έτσι είχαν ακουστεί αλλά επειδή και εγώ την είχα στην κατοχή μου ήταν όντως πολύ κρύα. πιο κρύα απο την Gigabyte gaming OC

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, koula25 είπε

Παιδια τι ειναι το RTG που ειπε ενας φιλος για τα ampere ;;

RTG(Radeon Technologies Group) = AMD

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Guru3d με τις βαθμολογιες του βγαζει μεγιστη θερμοκρασια στην gigabyte τους 67 περιπου βαθμους και στην Asus Dual τους 71(και τις δυο φανταζομαι με default bios).

https://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_rtx_2080_ti_gaming_oc_11g_review,8.html

https://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_rtx_2080_dual_oc_8g_review,9.html

Τα αναφερω αυτα για να ξερουμε γιατι μιλαμε, γιατι ο συμφορουμιτης με εκφρασεις του τυπου''τουμπανη η καρτα και κρυα''χωρις να αναφερει νουμερα δεν βοηθαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o 3930k καλά κρατεί ακόμα αν κρίνω από το αποτέλεσμα ενός φίλου στην προηγούμενη σελίδα από τον 8700κ στα 5.1 αν και το timespy είναι σε αυτά τα clock μετά από 7 χρόνια διαφορά 50-55% δεν το λες και τέλεια σε σχέσει με τις κάρτες γραφικών πριν 7 χρονιά.  

3930k.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το Guru3d με τις βαθμολογιες του βγαζει μεγιστη θερμοκρασια στην gigabyte τους 67 περιπου βαθμους και στην Asus Dual τους 71(και τις δυο φανταζομαι με default bios).

https://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_rtx_2080_ti_gaming_oc_11g_review,8.html

https://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_rtx_2080_dual_oc_8g_review,9.html

Τα αναφερω αυτα για να ξερουμε γιατι μιλαμε, γιατι ο συμφορουμιτης με εκφρασεις του τυπου''τουμπανη η καρτα και κρυα''χωρις να αναφερει νουμερα δεν βοηθαει.

Δεν διευκρίνησα και έχεις δίκιο  (το είχα εξηγήσει πολύ παλιότερα σε ενα Post) 

Είχα και την Gigabyte και την Asus. Κάνοντας overclock και τις δύο, η gigabyte ήταν λίγο πιο κρύα, όταν όμως έκανα το bios update  της gigabyte για μεγαλύτερο power limit η θερμοκρασία της ανέβηκε αρκετά πιο πάνω (περίπου 6-9 βαθμούς αν θυμάμαι καλά) και έτσι η Asus dual ;έγινε πιο κρύα συγκριτικά

 

 Η Asus dual μπορεί να έχει μόνο 2 fans αλλά έχει τεράστια ψυκτρα. 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Shadow of the Tomb Raider

1080P / TAA / Maxxed out τα υπόλοιπα settings

stock εντελώς η κάρτα........1875-1890mhz.......

 

Spoiler

1.png

 

2.png

 

3.png

 

 

 

Χωρίς τίτλο 1.png

 

Χωρίς τίτλο.png

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GoMaR είπε



2χ1070  +300mhz μνημες

Vray: 41seconds

redshift 08:06

 

και επίσης σε gaming gtav max details 1080p οι 2x1080 sli που είχα πριν ήταν από την τωρινή μου 2080ti περίπου 30-35% πιο γρήγορες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Shadow of the Tomb Raider

1080P / TAA / Maxxed out τα υπόλοιπα settings

stock εντελώς η κάρτα........1875-1890mhz.......

  Απόκρυψη περιεχομένων

1.png

2.png

3.png

Χωρίς τίτλο 1.png

Χωρίς τίτλο.png

Κάνε και δύο σε 2160p ρε άρχοντα. ένα με highest και ενα με Low preset

(αλλιώς δεν σου κάνω Like :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Κάνε και δύο σε 2160p ρε άρχοντα. ένα με highest και ενα με Low preset

(αλλιώς δεν σου κάνω Like :P )

πάλι με τα αρχοντιλίκια ....είπαμε όσοι είναι Μιλανέζοι / Τορίνο? και έχουν asus strix oc από day1 είναι οι άρχοντες......Εγώ μία απλή 2080 είχα για day1.......

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

πάλι με τα αρχοντιλίκια ....είπαμε όσοι είναι Μιλανέζοι / Τορίνο? και έχουν asus strix oc από day1 είναι οι άρχοντες......

Να ξέρεις από το  εσένα εξαρτάται αυτή την στιγμή αν θα μεταβώ σε κανέναν 9900k...(περιμένω το benchmark)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, AMMTECH είπε

και επίσης σε gaming gtav max details 1080p οι 2x1080 sli που είχα πριν ήταν από την τωρινή μου 2080ti περίπου 30-35% πιο γρήγορες 

όπου δουλεύει σωστά το sli πρέπει να βγαίνουν μπροστά 2 X gtx 1080 από μία 2080ti

5 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Να ξέρεις από το  εσένα εξαρτάται αυτή την στιγμή αν θα μεταβώ σε κανέναν 9900k...(περιμένω το benchmark)

Πες μου ότι τρώς μπουκάλι στα 4Κ αλλά σε low με τον 8600Κ OC ?

12 λεπτά πριν, 3dclub είπε

Με non-A τσιπ τελικά?

Αν αναφέρεσαι σε μένα ναι....non -A έχω εις γνώση μου από την αρχή που αγόρασα την υλοποίηση......έλεγα μήπως είχε κανένα Α binned τσιπάκι μέσα από λάθος της asus αλλά δεν κάθισε στην απλή Strix Gaming,όχι ότι με χάλασε το non -A τσιπάκι......τα προσέχει αυτά η Asus αν και στο εξωτερικό έχουν αναφερθεί απλές Strix Gaming με Α-binned τσιπάκι.......

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

Πες μου ότι τρώς μπουκάλι στα 4Κ αλλά σε low με τον 8600Κ OC ?

Είναι γνωστό ότι σε 2160p ο cpu δεν παίζει ρόλο (με εξαίρεση κάποια παιχνίδια που ρουφάνε έτσι και αλλιώς μόνιμα πολύ CPU πχ, ACO)

Θέλω να δώ αν τυχόν σε παιχνίδια που βγάζουν πολλά fps αν  εκεί βοηθάει ο CPU. παράδειγμα στο The Division 2 πιάνω σε κάποια σημεία 80-100fps. 

Για αυτό και σου ζητάω σε LOW (η τίποτα MID έστω ) για να ανέβουν πολυ τα Fps σε 2160p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...