Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, BabisTs είπε

Shadow of the Tomb Raider

1080P / TAA / Maxxed out τα υπόλοιπα settings

stock εντελώς η κάρτα........1875-1890mhz.......

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1.png

2.png

3.png

Χωρίς τίτλο 1.png

Χωρίς τίτλο.png

3930k 4.8ghz + 2080ti 1080p 

tr.jpg

Επεξ/σία από AMMTECH
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρελο μπουκαλι και απο την αναλυση αλλα και απο τον επεξεργαστη φυσικα.

11% gpu bound λεει 😂😂

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, AMMTECH είπε

o 3930k καλά κρατεί ακόμα αν κρίνω από το αποτέλεσμα ενός φίλου στην προηγούμενη σελίδα από τον 8700κ στα 5.1 

Εγω πιο πολυ γιαυτο σχολιασα το ποσοστο γιατι νομιζα οτι ο συμφορουμιτης μας κανει πλακα μιας και πιο πισω ειχε σχολιασει το παραπανω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Τρελο μπουκαλι και απο την αναλυση αλλα και απο τον επεξεργαστη φυσικα.

11% gpu bound λεει 😂😂

τι ακριβώς είναι αυτο και τι δηλώνει το 11% να πω ότι το παιχνίδι είναι trial demo και σε max details 1080p εκεί βγάζει 0% μόνο αν βάλω το raytraced ultra πάει από 7-11%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AMMTECH είπε

τι ακριβώς είναι αυτο και τι δηλώνει το 11% να πω ότι το παιχνίδι είναι trial demo και σε max details 1080p εκεί βγάζει 0% μόνο αν βάλω το raytraced ultra πάει από 7-11%

Η καρτα γραφικων σου υπολειτουργει σε αυτη την αναλυση λογω του επεξεργαστη,αυτο ειναι το μπουκαλι.

75fps ξερω γω παιζει να βγαζει η 2060 ας πουμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Η καρτα γραφικων σου υπολειτουργει σε αυτη την αναλυση λογω του επεξεργαστη,αυτο ειναι το μπουκαλι.

75fps ξερω γω παιζει να βγαζει η 2060 ας πουμε.

δεν έχω ιδέα γι αυτό ρωτάω άλλα κάτι δεν μου κάθετε καλά δλδ με τα ίδια setting η 2060 με την 2080ti σε αυτό το παιχνίδι έχουν μόνο 24fps διαφορά? που είναι περίπου  30-35 % τόσα βγάζει ο φίλος με τον 8700κ πιο πάνω, πιο κάτω έχω και ένα 1080p max αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει με αυτά τα settings να δω διαφορές θα του ήμουν ευγνώμον 

max.jpg

Επεξ/σία από AMMTECH
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, AMMTECH είπε

δεν έχω ιδέα γι αυτό ρωτάω άλλα κάτι δεν μου κάθετε καλά δλδ με τα ίδια setting η 2060 με την 2080ti σε αυτό το παιχνίδι έχουν μόνο 24fps διαφορά? που είναι περίπου  30-35 % τόσα βγάζει ο φίλος με τον 8700κ πιο πάνω.

Ισως παιζει ρολο και το benchmark του demo σε σχεση με το κανονικο παιχνιδι δεν ξερω.

Βεβαια και παλι εχεις ενα (αν και παλιο) 6c/12thread στα 4.8ghz,δεν ειναι οτι εχεις κανενα i3 2100 και μην ξεχνας οτι μιλαμε για διαφορα που προκυπτει αποκλειστικα απο διαφορετικο επεξεργαστη,οχι διαφορετικο set up.

Να στο θεσω πιο απλα,και με την 2060 ισως εχεις και παλι μπουκαλι.

Ουτως ή αλλως η 2080ti βγαζει κανονικα πολλα παραπανω fps στο εν λογω παιχνιδι σε 1080p.Απλα συγκεκριμενα φιλτρα ειναι που γονατιζουν το συστημα και γιαυτο τα μικρα νουμερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ισως παιζει ρολο και το benchmark του demo σε σχεση με το κανονικο παιχνιδι δεν ξερω.

Βεβαια και παλι εχεις ενα (αν και παλιο) 6c/12thread στα 4.8ghz,δεν ειναι οτι εχεις κανενα i3 2100 και μην ξεχνας οτι μιλαμε για διαφορα που προκυπτει αποκλειστικα απο διαφορετικο επεξεργαστη,οχι διαφορετικο set up.

Να στο θεσω πιο απλα,και με την 2060 ισως εχεις και παλι μπουκαλι.

Ουτως ή αλλως η 2080ti βγαζει κανονικα πολλα παραπανω fps στο εν λογω παιχνιδι σε 1080p.Απλα συγκεκριμενα φιλτρα ειναι που γονατιζουν το συστημα και γιαυτο τα μικρα νουμερα.

η αλήθεια είναι οτι στο bench και τα 12 thread του 3930κ σε πολλά σημεία του είναι 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

https://www.3dmark.com/3dm/35366392

Μόνο εγώ δεν μπήκα στο PC να σπρώξω για να φτάσω σε αυτό το νούμερο 

Την τερμάτισα την κάρτα
 

:P

2160mhz.....strixoni for ever! 

3 ώρες πριν, AMMTECH είπε

3930k 4.8ghz + 2080ti 1080p 

tr.jpg

Φανερό μπουκάλι από cpu και Ram σε αυτήν την ανάλυση ..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AMMTECH είπε

η αλήθεια είναι οτι στο bench και τα 12 thread του 3930κ σε πολλά σημεία του είναι 100%

Το θεμα ειναι οτι ενας i5 8400 με χαμηλοτερα ρολογια και 6λιγοτερα threads θα εχει λιγοτερο μπουκαλι απο τον 3930κ που εκτος των αλλων εχει και πολυ υψηλη καταναλωση σε αυτα τα ρολογια.

Για απλη overall χρηση ειναι μια χαρα ο i7,αλλα δεν ειναι για καρτες επιπεδου 2080ti,ουτε καν για 1080ti,τα φαγε τα ψωμια του και υπαρχουν εδω και μερικα χρονια πολυ φθηνοτερες λυσεις αντι για αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρίς καλή VRAM(Να πηγαίνει +1000-1200) δεν τα περνάς τα 40Κ απ' ότι φαίνεται στο Firestrike.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...