Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kάτι αναφέρει στο τέλος για τις EVGA ( αν δε κάνω λάθος, μέχρι τη μέση του βίντεο είδα με τις θερμοκρασίες )

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αυτα ειναι γνωστα απο παλιοτερες εποχες για αλλαγη του stock cooler κυριως στις Founders edition δεν ειναι κατι καινουργιο.Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχουν πλεον founders edition(ή και να υπαρχουν σε καποια μαγαζια ειναι πανακριβες) και ακομα και οταν υπηρχαν στις αρχες,δεν εστελναν Ελλαδα.

Το θεμα ειναι για ποιο λογο να το κανει καποιος αυτο,ειδικα απο την στιγμη που ουτως ή αλλως οι περισσοτεροι εχουν πανω κατω την Asus Strix που ειναι αριστη και απο πλευρας ψυξης και απο πλευρας θορυβου αλλα και απο αισθητικης πλευρας.

Και κατι τελευταιο αλλα ανεφερε καπου ο συγκεκριμενος αν το να βγαλεις το stock συστημα ψυξης σε βγαζει εκτος εγγυησης?

Γιατί υπάρχουν καμένοι (με τα νούμερα) που θέλουν το μέγιστο της κάρτας και χωρίς θόρυβο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω posts σήμερα ..... Τα settings βρέθηκαν αργά  χτες το βράδυ με τους βρυκολακες όπως λέει και ο @azazil1190.Μιας και λείπω σήμερα, αργότερα έχει run και  θα πέσει η πρώτη μπουκάλα νίτρα για να σπάσω τα 13700+ score... Η δεύτερη μπουκάλα θα πέσει  με την curve άλλη μέρα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

Βλέπω posts σήμερα ..... Τα settings βρέθηκαν αργά  χτες το βράδυ με τους βρυκολακες όπως λέει και ο @azazil1190.Μιας και λείπω σήμερα, αργότερα έχει run και  θα πέσει η πρώτη μπουκάλα νίτρα για να σπάσω τα 13700+ score... Η δεύτερη μπουκάλα θα πέσει  με την curve άλλη μέρα....

Winter is coming... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Ναι απλά ρωτάω μέχρι πόσο βλέπουν στην πράξη, γιατί 1.094v μόνο με της Matrix το bios βλέπω.

Οποιοδηποτε bios που ναι κοντα στα 400W εχει την δυνανοτητα να πιασει αυτο το ρευμα υπο καποιες προυποθεσεις (σωστο curve, ψυξη κλπ) 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι δεν βαριέστε κάντε 2 superposition 4k ένα με +750 memory και ένα με +1000 memory. Θέλω να δω πόσο δίνει αυτή η διαφορά. 

7 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Βλέπω posts σήμερα ..... Τα settings βρέθηκαν αργά  χτες το βράδυ με τους βρυκολακες όπως λέει και ο @azazil1190.Μιας και λείπω σήμερα, αργότερα έχει run και  θα πέσει η πρώτη μπουκάλα νίτρα για να σπάσω τα 13700+ score... Η δεύτερη μπουκάλα θα πέσει  με την curve άλλη μέρα....

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι τοσο κρύα η gpu σου. Τι fans έχεις στο κουτί σου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Όσοι δεν βαριέστε κάντε 2 superposition 4k ένα με +750 memory και ένα με +1000 memory. Θέλω να δω πόσο δίνει αυτή η διαφορά. 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι τοσο κρύα η gpu σου. Τι fans έχεις στο κουτί σου; 

Τα εργοστασιακά... Ένα μπροστά... Ένα πάνω και ένα πίσω..... Αλλά είναι αρκετά αποδοτικά..... Είναι και ο συγκεκριμένος λόγος που το κρατάω..... Εν τω μεταξύ σας βλέπω με τέρμα τα fans και βλέπω 60ρι+ στα temps.... Είστε με άλλο bios εσύ και ο Bill? Το βράδυ έχει run.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Τα εργοστασιακά... Ένα μπροστά... Ένα πάνω και ένα πίσω..... Αλλά είναι αρκετά αποδοτικά..... Είναι και ο συγκεκριμένος λόγος που το κρατάω..... Εν τω μεταξύ σας βλέπω με τέρμα τα fans και βλέπω 60ρι+ στα temps.... Είστε με άλλο bios εσύ και ο Bill? Το βράδυ έχει run.... 

Εγω δεν έχω πειράξει κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Τα εργοστασιακά... Ένα μπροστά... Ένα πάνω και ένα πίσω..... Αλλά είναι αρκετά αποδοτικά..... Είναι και ο συγκεκριμένος λόγος που το κρατάω..... Εν τω μεταξύ σας βλέπω με τέρμα τα fans και βλέπω 60ρι+ στα temps.... Είστε με άλλο bios εσύ και ο Bill? Το βράδυ έχει run.... 

Υποθέτω πως επειδή δεν είναι η OC, επειδή έχει χαμηλότερο TDP συμβαίνει αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Υποθέτω πως επειδή δεν είναι η OC, επειδή έχει χαμηλότερο TDP συμβαίνει αυτό. 

Όλες οι strix το ίδιο σύστημα ψυξεως έχουν.... Και ειδικά η advanced με την oc στο μόνο που διαφέρουν είναι τα ρολόγια... 

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, billeiros είπε

Μπαμπη ξανασκεψου το...

Στιγμιότυπο οθόνης (183).png

Τελος η μη binned @BabisTs τον ηπιαμε κλαρίνο.😂

Παω να κανω τραμπα τις καρτες στα pc.Παω να την κουμπώσω στον 9700 . ευκαιρία να αλλαξω και παστα στον 5960

Μια χαρα θα γεμίσω το απόγευμα μου.

Βλεπω να χωρίζω

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billeiros είπε

Μπαμπη ξανασκεψου το...

Στιγμιότυπο οθόνης (183).png

Δεν εχω παράπονο από κλειδωμένη κάρτα.... Ωστόσο το βράδυ θα πέσουν σαγονιες......στανταρ φαίνεται να έχω το range 13700+.... Η κάρτα θα δώσει το maximum χωρίς curve και τα άλογα στον τροχό όλα..... 

1 λεπτό πριν, azazil1190 είπε

Τελος η μη binned @BabisTs τον ηπιαμε κλαρίνο.😂

Παω να κανω τραμπα τις καρτες στα pc.Παω να την κουμπώσω στον 9700 . ευκαιρία να αλλαξω και παστα στον 5960

Έχω φυλάξει από χτες γκάζι bro....  Μην μασάς.....Ειπαμε κλοκαρισμα σαν non -A rulesssss και τέρμα τα γκάζια .... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Δεν εχω παράπονο από κλειδωμένη κάρτα.... Ωστόσο το βράδυ θα πέσουν σαγονιες......στανταρ φαίνεται να έχω το range 13700+.... Η κάρτα θα δώσει το maximum χωρίς curve και τα άλογα στον τροχό όλα..... 

Έχω φυλάξει από χτες γκάζι bro....  Μην μασάς.....Ειπαμε κλοκαρισμα σαν non -A rulesssss και τέρμα τα γκάζια .... 

Θα το ξανά ψάξω όταν κάποιος με απειλήσει. Μέχρι τότε κάθομαι στο θρόνο μου. 

😝😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, BabisTs είπε

πατηματάκι? αύριο έχει nitraaaaaaaa..........

@azazil1190 έλα και εσύ......

2 non -a vs 2 a-binned.......

και στο τέλος αν σκάσουν μύτη οι @birel-motosport / @pabou13 / @d4ydr33m3r θα πάρουν το scalp από όλους μας!

βασικά ο birel-motosport αν παίξει με νεράκι θα σπάσει τα κοντέρια......

Απο την μεθεπομενη εγω λογω αυξημενων υποχρεωσεων απεχω 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...