Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, BabisTs είπε

από τα 2115-2145mhz και πάνω είναι έντονο το power limit στις δικές μας ......τουλάχιστον αυτά βλέπω εγώ......καλά τα temps αλλά ένα bios στα 300-310w θα ήταν υπέρ κομπλέ.......δεν βαριέσαι......ούτως ή άλλως επιλογή μου ήταν να πάω σε non -a κάρτα .....

Δώσε ένα firestrike να δούμε που παίζει τώρα με τον 9700Κ πάνω η κάρτα.....

Συμφωνώ απο τα 2145+ το ρολόι παθαίνει εγκεφαλικά απανωτά😂 μέχρι 2170 την εχω παει αλλα δεν τα κραταει τα χανει μολις πλησιάζει το power limitation. Η αλλη λύση για παραπάνω ρολόι ειναι....καλη binned 😉(αναμονη για ftw hybrid- kpe τιμή Ευρώπη)

Οκ δεν εχω παράπονο για μη Α μια χαρα ειναι.

Αυριο θα τρεξω κανα f.s θα κανω και αλλες δοκιμες.Τωρα δεν το εχω εκανα τις τραμπες, καθαρισα λιγο τα pc εβαλα παστα στον 5960.Εφαγα ολο το απόγευμα μου με τις π@παριες.

23 λεπτά πριν, billeiros είπε

Δωσε ψυξη Νίκο. Αφαίρεσε τζάμια κλπ. Όλα θέμα θερμοκρασιών ειναι

Μπιλ δεν ειναι θεμα τοσο στα temps οσο οτι ειμαστε χαμηλα σε power. Οπως ειπε και ο @BabisTs απο τα 2145 και πανω η καρτα παθαίνει λαλα με τα ρολογια.Δεν κραταει σταθερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπαμπη και billeiro βαζετε δυνατο ανταγωνισμο με τα σκορ σας, αυτα ειναι 😊😉

Παντως πολυ δυνατο το καρτονι σου για non binned μπαμπη, ωραιος!

Εγω περιμενω την καινουργια custom υδροψυξη για επεξεργαστη, οταν με το καλο μπει θα ποσταρω και εγω 

Επεξ/σία από pabou13
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω βλεπω μετα απο τοσα ποσταρισματα οτι η 2080τι διαφορετικα δουλευει στο καθε συστημα σε οτι εχει να κανει με τα μπεντς.

Ετρεξα ενα f.s με τα ιδια ρολογια που ειχα τρεξει με τον 5960 και στον 9700 μου εριξε πολυ το gpu score

με τον 5960 ειχα 39114

με τον 9700 ειχα 38226 μεγαλη η διαφορα.Κατι τρεχει με το pc και τον 9700

Να φταιει το psu μικροτερο 650αρι ,να φταιει οτι τον ειχα στα 5ghz?Περιεργα πραγματα.Στο superposition μου εδωσε κατι παραπανω στα ορια του λαθους με τον 9700

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα έλεγα ότι δεν παίζει ρόλο ο cpu στο firestrike...............εδώ δεν μπορούσα να πιάσω την ventus 2080 (non -a) στο firestrike που είχε κάνει ο Mr. X σε run με 4790Κ 4,6ghz / στα υπόλοιπα bench όμως ήμασταν μπάρα-μπάρα όταν είχα την 2080 strix oc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

στα έλεγα ότι δεν παίζει ρόλο ο cpu στο firestrike...............εδώ δεν μπορούσα να πιάσω την ventus 2080 (non -a) στο firestrike που είχε κάνει ο Mr. X σε run με 4790Κ 4,6ghz / στα υπόλοιπα bench όμως ήμασταν μπάρα-μπάρα όταν είχα την 2080 strix oc...

και τι σκατα ειναι πως γινεται στα ιδια ρολογια και με καλυτερο pc να πιανω πιο χαμηλα απο οτι με τον 5960

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι οι haswell σε συνάρτηση με turing gpus γενικά πάνε τάπα σε firestrike run ?

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι να πω.Και ο δικος σου ασχετα που τον πας στα 5.3 πως σου δινει τοσο μεγαλο gpu score?Κοιτα να δεις που ειναι το psu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

6 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Δεν ξερω τι να πω.Και ο δικος σου ασχετα που τον πας στα 5.3 πως σου δινει τοσο μεγαλο gpu score?Κοιτα να δεις που ειναι το psu

δεν γνωρίζω αν μου έδωσε το cpu ........

τσέκαρε το last run μου με το σημερινό.....έχω ανεβάσει και την κάρτα ελαφρώς,οπότε από εκεί τσίμπησα ότι τσίμπησα σε gpuscore....τον cpu τον ανέβασα για να ανέβει το ολικό score , όχι το gpuscore

https://www.3dmark.com/compare/fs/19077814/fs/19123675

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BabisTs είπε

δεν γνωρίζω αν μου έδωσε το cpu ........

τσέκαρε το last run μου με το σημερινό.....έχω ανεβάσει και την κάρτα ελαφρώς,οπότε από εκεί τσίμπησα ότι τσίμπησα....τον cpu τον ανέβασα για να ανέβει το ολικό score , όχι το gpuscore

https://www.3dmark.com/compare/fs/19077814/fs/19123675

Ναι ρε το ειδα.Αυριο θα τρεξω και ενα sotr να δω σε σχεση με τον 5960 πως παει ο 9700 και εαν μου δωσει πιο χαμηλο σκορ σημαινει οτι πιπες μας δειχνουν σε κατι καναλια youtube οτι ο 9700 ειναι πιο γρηγορος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

o 5960X με 3200mhz ram πάνω απλά σκορπάει και σήμερα.....

12 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Κοιτα να δεις που ειναι το psu

βεβαια μπορεί να έχεις και δίκιο......

1.png

 

από την άλλη έτρεξες κλοκαρισμένος superposition  και είχες αντίστοιχα καλό αποτέλεσμα όπως με τον 5960Χ...δεν ξερω τι να πώ....

https://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_rtx_2080_ti_founders_review,9.html

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

o 5960X με 3200mhz ram πάνω απλά σκορπάει και σήμερα.....

Mαλλον εκει θα καταλειξω να ξαναβαλω την 2080τι σε αυτον και να παρω 32 giga καλες ραμ και εκλεισα.Θα στειλω και τον 9900 πισω και φινιτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

🤔

 

Πιστεύω πως παίζει ρόλο ο cpu και στο gpu score απλά όχι πολύ. 

Πιστευω πιο πολύ παίζει ρολο σε μεγάλη διαφορά cpu πχ i5 με i7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

🤔

Πιστεύω πως παίζει ρόλο ο cpu και στο gpu score απλά όχι πολύ. 

Πιστευω πιο πολύ παίζει ρολο σε μεγάλη διαφορά cpu πχ i5 με i7

Δεν ξερω τα εχω χασει πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...