Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Acmilangr2 είπε

Γιατί υπάρχουν καμένοι (με τα νούμερα) που θέλουν το μέγιστο της κάρτας και χωρίς θόρυβο 

Δεν διαφωνω με αυτο που λες αλλα ξερεις πολυ καλα οτι αυτοι οι καμενοι δεν θα περιμενουν να ανεβουν τετοια video 8μηνες μετα το launch ξερω γω,ηδη απο τις πρωτες μερες κυκλοφοριας των καρτων θα τα εψαχναν αυτα,και πιο πολυ το ειπα γιατι ο Eptanisios υποτιθεται το ανεφερε περισσοτερο για τα ατομα που σχολιαζουν στο εδω θεμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το βιντεάκι το ανέβασα για τα παιδιά που ψάχνουν να δουν τα όρια της 2080Τi ανάλογα με τη θερμοκρασία, και αν μια τέτοια λύση ( που ναι μεν είναι ακριβή αλλά μιλάμε για thread με builds killers ) προσφέρει το κάτι έξτρα παραπάνω για όσους έχουν την όρεξη, τα € , και το μικρόβιο του bench :P . Το συγκεκριμένο είναι ένα ωραίο παράδειγμα, από ένα μικρό αλλά πολύ ποιοτικό σε περιεχόμενο κανάλι, με σωστά αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billeiros είπε

Η κάρτα είναι θηρίο... 2240 έδειξε πυρήνα στο hw info. 1.069 voltage max

Στο έλεγα ότι έπεσες σε golden κομμάτι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Το βιντεάκι το ανέβασα για τα παιδιά που ψάχνουν να δουν τα όρια της 2080Τi ανάλογα με τη θερμοκρασία, και αν μια τέτοια λύση ( που ναι μεν είναι ακριβή αλλά μιλάμε για thread με builds killers ) προσφέρει το κάτι έξτρα παραπάνω για όσους έχουν την όρεξη, τα € , και το μικρόβιο του bench :P . Το συγκεκριμένο είναι ένα ωραίο παράδειγμα, από ένα μικρό αλλά πολύ ποιοτικό σε περιεχόμενο κανάλι, με σωστά αποτελέσματα.

Ναι καταλαβα αλλα δεν εχει νοημα αυτο οταν οι περισσοτεροι του θεματος που σχολιαζουν εχουν παρει την Strix.Εξου και γιατι ο συγκεκριμενος ανεφερε την FE της οποιας το συστημα ψυξης κλασσικα πασχει.

Και ασε που γιαυτο το λογο και βγαινουν και υδροψυκτες τυπου καρτες απο ολες τις εταιρειες.

Για να επιμενουν οι περισσοτεροι σε Strix συγκεκριμενα,μαλλον θα εχουν τους λογους τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε το ξέρω για τη strix, να δούμε αν όντως έχει να δώσει κάτι παραπάνω μια τέτοια λύση το πόσταρα και για τα ρολόγια που ψάχνονται τα παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Βρε το ξέρω για τη strix, να δούμε αν όντως έχει να δώσει κάτι παραπάνω μια τέτοια λύση το πόσταρα και για τα ρολόγια που ψάχνονται τα παιδιά

Να σου θυμισω μονο οτι το σχολιο σου το ανεβασες στο Insomnia,οχι στους Overclockers αυτο ηταν το Point μου :P

Στους δευτερους θα δεις λογικα καποιοι να παρουν και Kingpin και Matrix και Lightning,εδω ειμαστε μονο για κανενα Superposition :P

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Για τον Μπάμπη και κάνα δυο παιδιά hardware maniacs το ποστάρω για να τους τσιγκλήσω :P 

Δεν υπαρχει περιπτωση να μπουν σε διαδικασιες για αλλαγη συστηματος ψυξης στην Strix,μην τους διαολιζεις τσαμπα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@billeiros

Κάνε ένα benchmark με +700 memory και ένα με +1000 και πες μου πόσο διαφορά σου έβγαλε το superposition

 

Νομίζω αυτό είναι που με κόβει εμένα... :(

Αποχωρώ από την κόντρα σας.. :P

 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε παιδιά,τι έχει πεχτεί,τώρα σας πήρα πρέφα!Να μπω κ εγώ στο κλαμπ με την ταπεινή dual.Της έχω αλλάξει το bios,ελπίζω να μην της αλλάξω κ τα φώτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Matrix7 είπε

Έλα ρε παιδιά,τι έχει πεχτεί,τώρα σας πήρα πρέφα!Να μπω κ εγώ στο κλαμπ με την ταπεινή dual.Της έχω αλλάξει το bios,ελπίζω να μην της αλλάξω κ τα φώτα!

Έχω δει dual να τσακίζει κόκαλα..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Acmilangr2 είπε

@billeiros

Κάνε ένα benchmark με +700 memory και ένα με +1000 και πες μου πόσο διαφορά σου έβγαλε το superposition

Νομίζω αυτό είναι που με κόβει εμένα... :(

Αποχωρώ από την κόντρα σας.. :P

Αύριο ο, τι θες... Πυρήνα κλπ πόσο να βαλω

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...