Προς το περιεχόμενο

Star Wars Episode IX


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, KilliK είπε

το Old Republic δεν ειναι μερος του κανονα, αφου το EU εχει καταργηθει μετα την εξαγορα της LucasFilm. μονο το online game εχουν κρατησει, διοτι εχει ακομη κοσμο.

μπορει να βγαλουν ταινια που να ειναι 1000 χρονια πριν το TPM, και να εχει στοιχεια απο το Old Republic, αλλα δεν θα εχει καμια σχεση με αυτο, θα ειναι η νεα εκδοχη της Disney.

Οτι θελουν μπορουν να κανουν, π.χ. ακομα και να το επαναφερουν στα canon... συνολικά ή έστω μέρος του...Προσωπικα σαν υλικο, θα μου εμοιαζε περισσοτερο για σειρα, παρα σαν ταινια...Σιγουρα σε καποια μορφη του θα το επισκεφτει η ντισνει, τουλαχιστον οσο συνεχιζει να πουλαει το star wars...H ντισνει εχει τα μεγαλυτερα franchise στο hollywood αυτη τη στιγμη και θα τα ξεζουμισει οσο μπορει(και εχουν πολυ υλικο)...

Η μοναδικη μου προσωπικη ευχη, ειναι να μην ειναι ολο το περιεχομενο family friendly...Δεν εχω καμια ψευδαισθηση οτι η πλειοψηφια θα ειναι, αλλα ας δωσουν και μερικα adult oriented, τοσσο στα της μαρβελ, οσο και στο sw universe....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως απορώ με όσους βρίσκουν τα prequels καλύτερες ταινίες από τα τωρινά . Ειλικρινά τα 1 και 2 επεισόδια, είναι ίσως από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει ποτέ. Από κάθε άποψη εκτός του τεχνικού τομέα που για την εποχή ήταν εκπληκτικός αλλά ακόμα και τώρα στέκονται παραπάνω από αξιοπρεπώς.

Και γενικώς βρίσκω εντέλει το SW μια τραγικά υπερεκτιμημένη σειρά ταινιών, που βασίστηκε μονάχα στη νοσταλγία των τωρινών 40αρηδων+ που είδαν την αρχική τριλογία όντας παιδιά . Έκτοτε, το χάος. Σε κανέναν σχεδόν φαν δεν άρεσαν τα prequels ενώ βλέπω ότι σε κανεναν σχεδόν φαν δεν αρέσουν τα τωρινά. Οπότε συγγνώμη αλλά τι μένει; Στις 9 ταινίες άξιζαν μόνο οι 3 πρώτες και μετά το χάος;  

 

Προσωπικά επειδή τα είδα όλα τον τελευταίο χρόνο και δεν είχα ιδέα από SW universe, μου άρεσε μόνο το empire strikes back από την αρχική, το revenge of the sith από τα prequels και τα 2 καινούρια πρόσφατα. Τα υπόλοιπα για γέλια και για κλαμματα

Επεξ/σία από sheik
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, sheik είπε

Πάντως απορώ με όσους βρίσκουν τα prequels καλύτερες ταινίες από τα τωρινά . Ειλικρινά τα 1 και 2 επεισόδια, είναι ίσως από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει ποτέ. Από κάθε άποψη εκτός του τεχνικού τομέα που για την εποχή ήταν εκπληκτικός αλλά ακόμα και τώρα στέκονται παραπάνω από αξιοπρεπώς.

Και γενικώς βρίσκω εντέλει το SW μια τραγικά υπερεκτιμημένη σειρά ταινιών, που βασίστηκε μονάχα στη νοσταλγία των τωρινών 40αρηδων+ που είδαν την αρχική τριλογία όντας παιδιά . Έκτοτε, το χάος. Σε κανέναν σχεδόν φαν δεν άρεσαν τα prequels ενώ βλέπω ότι σε κανεναν σχεδόν φαν δεν αρέσουν τα τωρινά. Οπότε συγγνώμη αλλά τι μένει; Στις 9 ταινίες άξιζαν μόνο οι 3 πρώτες και μετά το χάος;  

Προσωπικά επειδή τα είδα όλα τον τελευταίο χρόνο και δεν είχα ιδέα από SW universe, μου άρεσε μόνο το empire strikes back από την αρχική, το revenge of the sith από τα prequels και τα 2 καινούρια πρόσφατα. Τα υπόλοιπα για γέλια και για κλαμματα

Ίσως σε χαλάνε λόγο "παλαιότητας"  για μένα απλά είναι κορυφή

πχ την παρακάτω σκηνή  μόλις την βλέπω με πιάνει "ανατριχίλα"  απλά κορυφαία μαζί με την μουσική

 

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς το ίδιο συναίσθημα και γω ένιωσα όταν την πρωτοείδα. Μπορεί να μην είχαν τα φοβερά εφέ της σύγχρονης εποχής αλλά είχαν μια άλλη αύρα τα επεισόδια της αρχικής τριλογίας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτο γελαω οποτε κοροιδευουν τον Λουκας και τον απαξιωνουν ως ενα κακο κινηματογραφιστη.

ο ανθρωπος ηταν οραματισης, εφερε την κλασικη μυθολογια στον 20ο αιωνα και αλλαξε το σινεμα και την βιομηχανια για παντα. 

τι να λεμε τωρα, 40 χρονια αργοτερα και ακομη γυρνανε πισω στις ιδεες του, αφου ειναι ανικανοι να σκεφτουν δικες τους που να στεκονται επαξια διπλα στην κληρονομια του.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/5/2019 στις 5:02 ΜΜ, KilliK είπε

γιαυτο γελαω οποτε κοροιδευουν τον Λουκας και τον απαξιωνουν ως ενα κακο κινηματογραφιστη.

ο ανθρωπος ηταν οραματισης, εφερε την κλασικη μυθολογια στον 20ο αιωνα και αλλαξε το σινεμα και την βιομηχανια για παντα. 

τι να λεμε τωρα, 40 χρονια αργοτερα και ακομη γυρνανε πισω στις ιδεες του, αφου ειναι ανικανοι να σκεφτουν δικες τους που να στεκονται επαξια διπλα στην κληρονομια του.

οσα δε φτανει η αλεπου που λεμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει, τέλειο δεν είναι, θα μπορούσε να ήταν πιο polished (λες κι εγώ θα μπορούσα να το κάνω καλύτερα :P ) και ίσως κάποια θεματικά πράγματα να μην γίνονταν έτσι ακριβώς, αλλά ισχύει ότι σε σχέση με το παλιό duel, είναι πιο...duel. :P

Αν και πάντα μου κολλάει όταν βλέπω edits που έχουν ατάκες από άλλα σημεία (π.χ. το "There is no escape" από το TESB) και ήθελα στο τέλος να έχει πάλι Binary Sunset / Force theme, αλλά τέτοιες αλλαγές είχαν και τα Revisited.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Εντάξει, τέλειο δεν είναι, θα μπορούσε να ήταν πιο polished (λες κι εγώ θα μπορούσα να το κάνω καλύτερα :P ) και ίσως κάποια θεματικά πράγματα να μην γίνονταν έτσι ακριβώς, αλλά ισχύει ότι σε σχέση με το παλιό duel, είναι πιο...duel. :P

Αν και πάντα μου κολλάει όταν βλέπω edits που έχουν ατάκες από άλλα σημεία (π.χ. το "There is no escape" από το TESB) και ήθελα στο τέλος να έχει πάλι Binary Sunset / Force theme, αλλά τέτοιες αλλαγές είχαν και τα Revisited.

Καλά εννοείτε τέλειο δεν είναι αλλα το duel είναι πιο memorable από όλα τα fight scenes τις νέας τριλογίας μαζί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

RIAN JOHNSON STAR WARS TRILOGY RUMORED TO BE DEAD

Αλλά μπορεί να είναι Ράδιο Αρβύλα.

η λογικη λεει οτι δεν ειναι. ο Rian Johnson ειναι πλεον τοξικο asset για την Disney. οταν η ταινια σου ειναι $800m κατω απο την προηγουμενη και απο τις αρχικες εκτιμησεις, και εχει διχασει το fanbase τοσο πολυ, ενω ο ιδιος ειναι κοκκινο πανι, τοτε γιατι να τον ξαναφερεις πισω και μαλιστα για να φτιαξει μια ολοκληρη τριλογια; σαν επιχειρηση ρισκαρεις περισσοτερα να χασεις, παρα να κερδισεις. το πιο πιθανο ειναι η νεα τριλογια που ανακοινωθηκε να ειναι απο τους GOT writers. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...