Προς το περιεχόμενο

Πιο είναι το φθηνότερο αυτοκίνητο που υπάρχει?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, aizensama24 είπε

Για αγορά μάλλον όχι πάνω από 3000. 10000 είναι μάλλον πολλά για τώρα. για νοίκιασμα θα έλεγα 2-3ε τη μέρα.

Με 3000 βρίσκεις πάρα πολλά καλά αυτοκίνητα, ψάξιμο θέλει! 

Για ενοικίαση, κάποτε είχα νοικιάσει με 9€ τη μέρα, δεν έχω ακούσει κάτι φτηνότερο από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Mi_ka είπε

για πόλη, θεία βρήκε cuore αυτόματο 15αετίας 1700 ευρώ άψογο αλλά δνε πατάει Αττική οδό ή εθνική οδό για να την νοιάζει η έλλειψη ισχύος (ενεργητική ασφάλεια),

προσοχή μην χρειάζεται κοντά μεγάλο σέρβις (ιμάντες χρονισμού κλπ) και τελικά δεν συμφέρει η ευκαιρία

Η ενεργητικη ασφαλεια ειναι απαραιτητη ασχετα αν παταει καποιος σε εθνικη οδο ή οχι. Ειναι σαν να μου λες οτι τα φρενα ειναι αχρηστα μεσα στη πολη. 

Επισης σε αγορα μεταχειρισμενου ειναι απαραιτητο να γινει ενα μεγαλο σερβις αν θες να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Ποτε δεν μπορεις να εισαι βεβαιος για το τι εχει αλλαξει ο προηγουμενος ιδιοκτητης. 

1 ώρα πριν, Mi_ka είπε

για πόλη, θεία βρήκε cuore αυτόματο 15αετίας 1700 ευρώ άψογο αλλά δνε πατάει Αττική οδό ή εθνική οδό για να την νοιάζει η έλλειψη ισχύος (ενεργητική ασφάλεια),

προσοχή μην χρειάζεται κοντά μεγάλο σέρβις (ιμάντες χρονισμού κλπ) και τελικά δεν συμφέρει η ευκαιρία

Η ενεργητικη ασφαλεια ειναι απαραιτητη ασχετα αν παταει καποιος σε εθνικη οδο ή οχι. Ειναι σαν να μου λες οτι τα φρενα ειναι αχρηστα μεσα στη πολη. 

Επισης σε αγορα μεταχειρισμενου ειναι απαραιτητο να γινει ενα μεγαλο σερβις αν θες να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Ποτε δεν μπορεις να εισαι βεβαιος για το τι εχει αλλαξει ο προηγουμενος ιδιοκτητης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Mi_ka είπε

χρειαζόμαστε πιο πολλές πληροφορίες για την αναμενόμενη χρήση, πόλη και εμπειρία οδηγού 

Για μετακινίσεις στο κέντρο (Αθηνών) ή στη παραλιακή. Γενικά για βόλτες και εξόδους το θέλω, όχι για ταξίδια ή εργασία, για αυτό άλωστε δε θέλω να δώσω τόσο πολλά. Δε νομίζω να το χρησιμοποιούσα ποτέ για διακοπές σε μακρινή περιοχή ή κάτι τέτοιο, θα προτιμούσα κάποιον πολύ πιο έμπειρο για αυτή τη δουλειά. 

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2019 στις 11:42 ΜΜ, Klausx είπε

200-300 θα δώσεις μόνο στις καμένες λάμπες για Fiat 🤣

Δες για κανένα γερμανικό παλιό Corsa θα σε πάει άλλα 20 χρόνια, ρίξε μια ματιά γύρω σου κυκλοφορούν άπειρα από αυτά.

Έχω πάρει στο πατέρα μου ένα τέτοιο παλιό Punto ούτε καμένες λάμπες ούτε καμένες φλάντζες ούτε τπτ.

Λαδακι νερό βενζίνη

Φούσκες αυθεντικές 7 ευρώ

Ρουλεμάν ζαντων 14 ευρώ προφυλακτήρες 40 ευρώ..

Να συνεχίσω;

Κατάλαβες τι εννοούμε όταν λέμε ότι η πιο safe επιλογή είναι fiat punto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/4/2019 στις 3:52 ΜΜ, aizensama24 είπε

Για μετακινίσεις στο κέντρο (Αθηνών) ή στη παραλιακή. Γενικά για βόλτες και εξόδους το θέλω, όχι για ταξίδια ή εργασία, για αυτό άλωστε δε θέλω να δώσω τόσο πολλά. Δε νομίζω να το χρησιμοποιούσα ποτέ για διακοπές σε μακρινή περιοχή ή κάτι τέτοιο, θα προτιμούσα κάποιον πολύ πιο έμπειρο για αυτή τη δουλειά. 

αν μιλάμε για σόλο + κοπέλα το πολύ, αυτά που μου λες μου δείχνουν τρίπορτο μεγέθους C2  1400 ή αντίστοιχο (Swift/Punto, Sirion δυστυχώς μας τελείωσε η αντιπροσωπεία...) δηλαδή όχι υπερβολικά μικρό αλλά κάτι που να μπορεί να ταξιδέψει κιόλας χωρίς άγχος - τα C2 δεκαετίας (που δε ξέρω αξιοπιστία, τα παλιότερα Citroen, βράστα, αρκετά χειρότερα από τα Fiat και με ακριβότερα ανταλλακτικά ...) παίζουν κάπου στα 3500...

Μακριά από τα παλιά Clio (βλάβες), το Micra «ελαφροπατάει» στον ανοικτό δρόμο αλλά είναι ευέλικτο στο κέντρο.

Από εκεί και πέρα, φίλος με γνώση και τσεκ-λιστ ψειρίσματος για τα πάντα που δε θα κάνει ο μηχανικός σου που θα το σηκώσει να το δει από κάτω (εσύ ελέγχεις όλα τα ηλεκτρικά διακόπτη-διακόπτη, κουμπί κουμπί γιατί είναι παφ-και-πενηντάρικο και βάλε το κάθε κουμπάκι που δε δουλεύει και πολλά περισσότερα για μοτέρ παραθύρων κοκ

 

για Αθηναϊκό κέντρο δεν παίζει κάτι πολύ σαραβαλέ γιατί η μηχανική ταλαιπωρία στην κίνηση είναι πολλαπλάσια από την επαρχία που ρολάρεις και με παλίό όχημα χωρίς θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎14‎/‎04‎/‎2019 στις 12:39 ΠΜ, tigergreg είπε

Και   την  προηγουμενη   φορα    που   καποιος   ζηταγε   φτηνο   αυτοκινητο   εως   1,200   ευρω   τα   3   που   του  βρηκα   πουληθηκαν   μεσα   σε   μια   εβδομαδα.

Τελικα   τον  πρωτο   ρολο   σε   αυτες   τις   περιπτωσεις   τον   παιζουν   τα   λιγοτερα  χλμ   και   η   υστεροφημια   για  αξιοπιστια.

Επεξ/σία από tigergreg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν το ψειρίσεις υπάρχουν πολλές πιθανότητες μάπας καρπουζιού, ακόμα και τότε ποτέ δεν ξέρεις τι λεπτομέρεια θα αστοχήσει, την έχω μισοπατήσει και με μεταχειρισμένο και με ολοκαίνουριο αξιόπιστων φιρμών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2019 στις 9:31 ΜΜ, Loinen είπε

μωβ +ποσα για τα λοιπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2019 στις 1:32 ΜΜ, blackhill66 είπε

μωβ +ποσα για τα λοιπα?

Βενζινες, διοδια, βιενετες αλλα δυο μωβ.

Χαρτια εκει δεν ξερω.. . Ψηνεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2019 στις 1:10 ΠΜ, Mi_ka είπε

 

Μακριά από τα παλιά Clio (βλάβες), το Micra «ελαφροπατάει» στον ανοικτό δρόμο αλλά είναι ευέλικτο στο κέντρο.

 

Αν θυμαμαι καλα..., τα παλιοτερα CLIO - Micra, εχουν το ιδιο πλαισιο.   επομενως πατανε το ιδιο...!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλόγως ρυθμίσεων αναρτήσεων και τροχών, το Clio ήταν λίγο καλύτερο - τα έχω οδηγήσει και τα δύο, το Micra 1.3 μπορεί να σε βάλει στη μπρίζα με το μπρίο του και να μην έχεις το κράτημα που χρειάζεσαι όταν μπεις πιο γρήγορα στην στροφή από αφηρημάδα, το Clio πάταγε καλύτερα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...