Προς το περιεχόμενο

Octopath Traveller


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολα θα κριθουν τωρα στις γιορτες αναλογα και με την τιμη μιας και στο pc και τρεχει καλυτερα,και απο οτι βλεπω προς το παρον ειναι και φθηνοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ολα θα κριθουν τωρα στις γιορτες αναλογα και με την τιμη μιας και στο pc και τρεχει καλυτερα,και απο οτι βλεπω προς το παρον ειναι και φθηνοτερο.

Το game ειναι για handheld κομμενο κ ραμμενο, οπως ηταν και τα αλλα 2(αλλα κλασσεις ανωτερα, ειδικα το default). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ και για πισάκι, με gamepad ή χωρίς, δεν βλέπεις κάποια διαφορά με το Input method αν με ρωτήσετε εμένα.. Που ξέρω το κάθε τι με τι μέσο "πρέπει" να παίζεται για το καλύτερο experience..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το δοκίμασα κανα δεκάωρο και το ντροπαρα,πιστεύω χαίρει υψηλής εκτίμησης καθως κυκλοφόρησε σε συστημα με ελάχιστα και αραια ποιοτικά παιχνίδια εκεινη την περίοδο και πεσαν ολοι πανω του,μου φανηκε επαναλαμβανομενο και με σενάριο ξερό!!!Και too much grind

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

τι θυμηθηκα ακριβως μετα απο 2 χρονια ε? ε τωρα το δοκιμασα ειχα ξεχασει πως υπηρχε αλλα θυμομουν ακομα τα "παιχνιδαρα" που λεγανε ορισμενοι στα ελληνικα και στα αγγλικα sites....και το δικο μου το συμπερεσμα ειναι πως ειναι ενα decent παιχνιδι, θα το τερματισω πιστευω γιατι μου αρεσουν τα turn based games αλλα σε αυτα τα παιχνιδια το story ειναι αυτο το οποιο πρεπει να σε τραβαει...και εδω το στορυ ειναι αναλογα και τον χαρακτηρα αρκετα cringy, αρκετα παιδικο, και κυριως αρκετα ασυνδετο το ενα plotline με το αλλο. 2 χαρακτηρες εχουν σοβαρο plot, ο πολεμιστης και η "χορευτρια", ο μαγος ειναι και καλα σερλοκ χολμς,το οποιο δεν ειναι πως δεν μου αρεσει το στεγνο clopy paste (αν και ακομα δεν εχει πει elementary) αλλα ακομα και αυτο δεν αισθανομαι πως εχει γινει σωστα, απο την αλλη η merchant ειναι γελοια (για τα δικα μου γουστα τουλαχιστον). Τουλαχιστον αν οι μεταξυ τους συζητησεις ειχαν καποιο νοημα αν εδεναν καπως....αν στο στορυ παρουσιαζονταν πως συμμετειχε ολο το παρτυ στην πλοκη του χαρακτηρα...Η μουσικη του ειναι πολυ ωραια, το αρτ σταηλ μου αρεσει.
Πιστευω πως αν καποιος δεν ειναι turn based game lover δεν θα μπορεσει να δωσει θετικο προσημο για το συγκεκριμενο...θα το τερματισω γιατι εχω διαβασει πως καπου στο τελος οι ιστοριες τους καπως ενωνονται, αλλα ελπιζω σε ενα 2ο το οποιο θα εξελισει σε επιπεδα final fantasy το ολο project γιατι εχει καποια πολυ ωραια στοιχεια, αλλα ειναι λες και δεν ειχαν χρονο/διαθεση/χρημα να αναπτυξουν πιο πολυ αλλα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Είχα πάρει το 2 σε μία προσφορά αλλά δε το χα κάνει εγκατάσταση, επειδή πήρα και το bg3, 👀 ναι οκ η μόνη σχέση των δύο είναι ότι είναι rpg 🤣, και μου άρεσε πολύ, αλλά δεν έπαιζε η early με χειριστήριο, είπα να βάλω αυτό όσο θα περιμένω.... Damn είχα καιρό να γουστάρω τόσο turn based μάχες, μπορεί και από εποχή vandal hurts που είναι όμως πιο strategy σαν το bg3 αλλά σε περιορισμένο χώρο , πάρα πολύ ωραίο το παιχνίδι, το πρώτο δε το έχω παίξει, μου φάνηκε και πολύ πρωτότυπο το όλο θέμα με τους 8 ήρωες που ξεκινάς και εντελώς διαφορετικά ανάλογα ποιον θα επιλέξεις , έχω αρκετό δρόμο ακόμα, μάλλον θα γράψω πολλές ώρες εδώ 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...