Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Dantε είπε

Εν τω μεταξυ τα ελτα μου χάσανε και τη βεγκα στο δρομο προς αμαζον. Καποιος τη τσιμπησε βασικα,οποτε τρεχω και εκει για να παρω τα χρηματα πισω. 

 

Σου την έχασαν τα ΕΛΤΑ;!;! Γίνεται να σε αποζημιώσουν ; Και ποιος καθορίζει το ποσό ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, _Theo_ είπε

Σου την έχασαν τα ΕΛΤΑ;!;! Γίνεται να σε αποζημιώσουν ; Και ποιος καθορίζει το ποσό ;;

Προφανως και θα αποζημιωθω.Εγραφε εκφορτωση απο μεταφορικο μεσο απο 7 του μηνα και αυτο ηταν,αγνοειται.

Προφανως εκφορτωση σε καποιανου το πορτ παγκαζ εγινε.

Τη ψαξανε λενε αλλα τιποτα.

Αν εχεις δηλωσει αξια,παιρνεις οτι δηλωσες χωρις πολλα πολλα.Αλλα δε το ηξερα και δεν ειχα δηλωσει.

Τα ελτα λενε για 210Ε μεγιστο ποσο.

Ο ΕΕΤΤ λεει για 400Ε+ μεταφορικα.

Στο τηλεφωνο μου ειπαν για φουλ επιστροφη αξιας + μεταφορικα.

Θα δειξει τωρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dantε είπε

Προφανως και θα αποζημιωθω.Εγραφε εκφορτωση απο μεταφορικο μεσο απο 7 του μηνα και αυτο ηταν,αγνοειται.

Προφανως εκφορτωση σε καποιανου το πορτ παγκαζ εγινε.

Τη ψαξανε λενε αλλα τιποτα.

Αν εχεις δηλωσει αξια,παιρνεις οτι δηλωσες χωρις πολλα πολλα.Αλλα δε το ηξερα και δεν ειχα δηλωσει.

Τα ελτα λενε για 210Ε μεγιστο ποσο.

Ο ΕΕΤΤ λεει για 400Ε+ μεταφορικα.

Στο τηλεφωνο μου ειπαν για φουλ επιστροφη αξιας + μεταφορικα.

Θα δειξει τωρα.

 

Δηλαδή αν εγώ στείλω μια κάρτα γραφικών (ή επεξεργαστή) εντός Ελλάδας και μου την χάσουν, αλλά όμως έχω δηλώσει ανώτατη αξία 210 € θα πάρω τα χρήματα μου πίσω; Και αν αυτή η κάρτα αξίζει 400 € πχ;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

Δηλαδή αν εγώ στείλω μια κάρτα γραφικών (ή επεξεργαστή) εντός Ελλάδας και μου την χάσουν, αλλά όμως έχω δηλώσει ανώτατη αξία 210 € θα πάρω τα χρήματα μου πίσω; Και αν αυτή η κάρτα αξίζει 400 € πχ;; 

Αν δηλωσεις ,παιρνεις οτι δηλωσεις.

Αν δε δηλωσεις,συμφωνα με τα Ελτα παιρνεις 210Ε και δε παει να κανε 4000Ε.

Ο ΕΕΤΤ λεει για 400Ε ομως.

Προφανως αν μου λεγαν για 210Ε θα τους εκαιγα τα μαγαζια ενα ενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dantε είπε

Αν δηλωσεις ,παιρνεις οτι δηλωσεις.

Αν δε δηλωσεις,συμφωνα με τα Ελτα παιρνεις 210Ε και δε παει να κανε 4000Ε.

Ο ΕΕΤΤ λεει για 400Ε ομως.

Προφανως αν μου λεγαν για 210Ε θα τους εκαιγα τα μαγαζια ενα ενα.

 

Ευχαριστώ, δεν το ήξερα αυτό! Πάντως είναι κρίμα για ένα κλέφτη να ταλαιπωρείσαι εσύ κυρίως αλλά και τα ΕΛΤΑ. Εννοείται ότι θα το κυνηγήσεις γιατί είναι κρίμα. Αν μπορούσαν να βρουν και αυτόν που την πήρε ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dantε είπε

Ρε συ ξερεις ποσο εκνευριστικο ειναι στις 3 ωρες που καθεσαι στον υπολογιστη,να σου πεταει 2 bsod?

Και ειδικα οταν κανεις και καποια δουλεια.

Το ιδιο ακριβως θεμα με μενα

https://community.amd.com/thread/243034

Δεν ειναι θεμα hardware.Ειναι συνδυασμος χαλια bios μαζι με drivers.

Σιγουρέψου ότι δεν είναι η RAM. Άσχετα που με τη Vega δεν είχε πρόβλημα.

Τρέξε την στα 2133 /2400 για 2-3 μέρες. Δε χάνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

Σιγουρέψου ότι δεν είναι η RAM. Άσχετα που με τη Vega δεν είχε πρόβλημα.

Τρέξε την στα 2133 /2400 για 2-3 μέρες. Δε χάνεις τίποτα.

Οταν κρασαρε με ραμ εβγαζε αλλα error.

Τωρα πεταει παντα video scheduler internal error.

Και πατα σε desktop.

Ενω παιζω παει τρενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Dantε είπε

Οταν κρασαρε με ραμ εβγαζε αλλα error.

Τωρα πεταει παντα video scheduler internal error.

Και πατα σε desktop.

Ενω παιζω παει τρενο.

Το memory clock της gpu πόσο είναι όσο είσαι στο desktop? Δουλεύει στο φουλ και έχει υψηκες θερμοκρασίες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dantε είπε

Ναι.

Θεμα του dual monitor.

ειναι 1000% αυτο. Η de facto λυση ειναι να βγαλεις το δευτερο μονιτορ προς το παρον.

Ισως παιζει και εναλλακτικη ομως, πως ειναι τα 2 σου μονιτορ συνδεδεμενα? Ειναι και τα 2 freesync? Το εχεις enabled? Λειτουργεις το Radeon Chill. Δωσε μερικες πληροφοριες μηπως βρουμε την ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι και κάτι άκυρο. Για παράδειγμα η έκδοση display port ή αν είναι 19πινο ή 20πινο. Ώρες ώρες η λύση είναι στα πιο ευφάνταστα μέρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα... έχω Asus rog strix 5700 xt... dual monitor (ένα απλο 60hz και ένα 144hz freesync)... 2 games παίζω όλα κι όλα... pubg και lol... υπάρχουν διαφορά προβλήματα που μου κάνει... 

1) μου κλείνουν και οι δυο οθόνες ταυτόχρονα και δεν ξανανοίγουν ποτέ... από πίσω ακούγεται ήχος κανονικά και για να φτιάξει αναγκάζομαι να κάνω restart το pc... 

2) στο lol συνήθως όταν μπαίνω με άλλους φίλους και όχι τόσο στο solo μου ανεβάζει την κάρτα στο 100% χρήση χωρίς καν να έχει ξεκινήσει το παιχνίδι... στην επιλογή για ποιο lane θέλω να πάω ή ακόμα και όταν περιμένω να ξεκινήσει το game... εκεί κολλάει το σύμπαν και θέλει κλείσιμο από την διαχείριση εργασιών πολλές φορές μέχρι κάποια στιγμή να νιώσει αν είμαι τυχερός... 

Οι νέοι drivers που βγήκαν εχθές ανέφεραν κάτι για τα προβλήματα αυτά στο LoL αλλά δεν είδα καμία διαφορά...

3) Στο pubg με πετάει από το game με διάφορους τρόπους... καμία φορά μου βγάζει το κλασικό μήνυμα αν θέλω να το στείλω σαν κάποιο error του παιχνιδιού... άλλες φορές με πετάει και δεν μου βγάζει καν μήνυμα... 

επισης έχω τα ίδια fps με την 1060 που είχα... 120-150fps

4)Ταυτοχρονα με όλα αυτά χρησιμοποιώ discord για να μιλάω με φίλους... νομίζω πως το discord αν και είναι καλό και εξυπηρετικό επηρεάζει πολύ τον υπολογιστή μου... 

Οποίος ξέρει κάτι θα χαρώ να ακούσω τι γίνεται...

 

Επεξ/σία από Mosdi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Mosdi είπε

Καλησπέρα... έχω Asus rog strix 5700 xt... dual monitor (ένα απλο 60hz και ένα 144hz freesync)... 2 games παίζω όλα κι όλα... pubg και lol... υπάρχουν διαφορά προβλήματα που μου κάνει... 

1) μου κλείνουν και οι δυο οθόνες ταυτόχρονα και δεν ξανανοίγουν ποτέ... από πίσω ακούγεται ήχος κανονικά και για να φτιάξει αναγκάζομαι να κάνω restart το pc... 

2) στο lol συνήθως όταν μπαίνω με άλλους φίλους και όχι τόσο στο solo μου ανεβάζει την κάρτα στο 100% χρήση χωρίς καν να έχει ξεκινήσει το παιχνίδι... στην επιλογή για ποιο lane θέλω να πάω ή ακόμα και όταν περιμένω να ξεκινήσει το game... εκεί κολλάει το σύμπαν και θέλει κλείσιμο από την διαχείριση εργασιών πολλές φορές μέχρι κάποια στιγμή να νιώσει αν είναι τυχερός... 

3) Στο pubg με πετάει από το game με διάφορους τρόπους... καμία φορά μου βγάζει το κλασικό μήνυμα αν θέλω να το στείλω σαν κάποιο error του παιχνιδιού... άλλες φορές με πετάει και δεν μου βγάζει καν μήνυμα... 

Ταυτοχρονα με όλα αυτά χρησιμοποιώ discord για να μιλάω με φίλους... νομίζω πως το discord αν και είναι καλό και εξυπηρετικό επηρεάζει πολύ τον υπολογιστή μου... 

Οποίος ξέρει κάτι θα χαρώ να ακούσω τι γίνεται...

Αρχικά βάλε του τελευταίους drivers της Amd διότι γράφει συγκεκριμένα για ένα θέμα στο LoL,  μετά δοκίμασε να παίξεις έχοντας μόνο ένα μόνιτορ  συνδεδεμένο. Αν βάλεις το μόνιτορ με τα 144hz κατέβασε τα hz στα 120hz, πειραματισου που δεν σε κάνει πρόβλημα. Στο LoL, έξω στο client πήγαινε στα  settigns και βάλτο σε low spec mode. Και στο discord απενεργοποιησε το hardware acceleration, το ίδιο μπορείς να κάνεις και στο chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, geo4sar είπε

Αρχικά βάλε του τελευταίους drivers της Amd διότι γράφει συγκεκριμένα για ένα θέμα στο LoL,  μετά δοκίμασε να παίξεις έχοντας μόνο ένα μόνιτορ  συνδεδεμένο. Αν βάλεις το μόνιτορ με τα 144hz κατέβασε τα hz στα 120hz, πειραματισου που δεν σε κάνει πρόβλημα. Στο LoL, έξω στο client πήγαινε στα  settigns και βάλτο σε low spec mode. Και στο discord απενεργοποιησε το hardware acceleration, το ίδιο μπορείς να κάνεις και στο chrome.

Έχω ήδη τους τελευταίους drivers... θα δοκιμάσω τα υπόλοιπα αύριο πρωί... το μόνο που με στεναχωρεί είναι να κατεβάσω τα hz αλλά φαντάζομαι θα είναι μέχρι να βγουν καινούργιοι drivers για να λυθεί το πρόβλημα... επίσης θα ξεχάσω το δεύτερο μόνιτορ;;;; Με τρομάζει να μείνω με ένα μόνιτορ είναι πολύ βολικό ένα δεύτερο μόνιτορ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mosdi είπε

Έχω ήδη τους τελευταίους drivers... θα δοκιμάσω τα υπόλοιπα αύριο πρωί... το μόνο που με στεναχωρεί είναι να κατεβάσω τα hz αλλά φαντάζομαι θα είναι μέχρι να βγουν καινούργιοι drivers για να λυθεί το πρόβλημα... επίσης θα ξεχάσω το δεύτερο μόνιτορ;;;; Με τρομάζει να μείνω με ένα μόνιτορ είναι πολύ βολικό ένα δεύτερο μόνιτορ... 

Το πιο πιθανό να φταίνε οι drivers και ελπίζουν να τα φτιάξουν συντομα αυτά τα θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...