Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, elpaso1 είπε

Οταν σταματησετε τα quotes, τοτε θα σταματησω να γραφω και εγω. Απλα θελω να ειμαι ευγενικος και να απανταω σε ολα!

Όχι, φίλε μου. Κανείς λάθος. Μπαίνεις σε τούτο το νήμα και αραδιάζεις ένα σωρό παράλογα πράγματα.

Μέχρι ενός σημείου, αφού αντιμετώπισες τόσα θέματα με την xt σου, το κατανοώ.

Πήρες καινούργια κάρτα, είχες τη λαχτάρα να πιάσουν τόπο τα λεφτά σου και να την ευχαριστηθείς, έπεσες σε προβληματικό κομμάτι/unstable drivers/whatever, πήγαν όλα κατά διαόλου.

Αυτό που δεν μπορεί να γίνει ανεκτό, είναι να συνεχίσεις να γράφεις ανακριβή πράγματα, ενώ έχεις ήδη αποφασίσει να γυρίσεις στην Nvidia. Μπράβο, καλές αγορές, και εύχομαι να είσαι πιο τυχερός αυτήν τη φορά.

Κανείς δεν έχει όρεξη να σε κάνει quote, αλλά δεν θα γράφεις ό,τι θες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Οταν σταματησετε τα quotes, τοτε θα σταματησω να γραφω και εγω. Απλα θελω να ειμαι ευγενικος και να απανταω σε ολα!

Spoiler

Οταν ο υπολογιστης δεν θα ανοιγει, μονο τοτε θα αγορασω καινουριο τροφοδοτικο.. 170 ευρω ειχα δωσει για αυτο.

Επεξ/σία Κυριακή στις 05:42 μμ από elpaso1
Spoiler

Μάλλον έχω καταλήξει στο Seasonic M12II-520 Evo

Spoiler

 

έχεις μπερδέψει χτένα, βούρτσα και κτηνίατρο εγώ πιστεύω φταίει η 5600ΧΤ που έστειλες για rma και όχι το τροφοδοτικό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, LIGHT1NG said:
  Hide contents

Οταν ο υπολογιστης δεν θα ανοιγει, μονο τοτε θα αγορασω καινουριο τροφοδοτικο.. 170 ευρω ειχα δωσει για αυτο.

Επεξ/σία Κυριακή στις 05:42 μμ από elpaso1
  Hide contents

Μάλλον έχω καταλήξει στο Seasonic M12II-520 Evo

  Hide contents

 

έχεις μπερδέψει χτένα, βούρτσα και κτηνίατρο εγώ πιστεύω φταίει η 5600ΧΤ που έστειλες για rma και όχι το τροφοδοτικό :)

Καλα, και εσυ μαζι με αλλα AMD fanboys, οπως ο NoFear, μπαινετε στα topic της Nvidia και σχολιαζετε το ποσο υψηλες τιμες πωλησης εχουν οι καρτες τους, αλλα δεν βλεπω να σας λεει κανεις κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, elpaso1 είπε

Καλα, και εσυ μαζι με αλλα AMD fanboys, οπως ο NoFear, μπαινετε στα topic της Nvidia και σχολιαζετε το ποσο υψηλες τιμες πωλησης εχουν οι καρτες τους, αλλα δεν βλεπω να σας λεει κανεις κατι..

αν εσύ πιστεύεις ότι είναι worth αγορά μια 2080ti στα 1200+ οκ ή τα 750+ για 2080 σούπερ τότε οκ μπράβο σου your life your choices :)

τελικά ποιο τροφοδοτικό έχεις γιατί λες για seasonic 520w και μετά λες 750 gold 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Καλα, και εσυ μαζι με αλλα AMD fanboys, οπως ο NoFear, μπαινετε στα topic της Nvidia και σχολιαζετε το ποσο υψηλες τιμες πωλησης εχουν οι καρτες τους, αλλα δεν βλεπω να σας λεει κανεις κατι..

gtx 1080 ειχα πριν 6 μηνες και αν μου προσφερει καλυτερο performance per dollar η nvidia το φθινόπωρο θα ξαναπαω εκει κανενα προβλημα δεν εχω. Δεν μπαινω στο thread της nvidia να λεω αρλουμπες η να τους λεω να πουλησουν τις καρτες τους και να παρουν amd. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πούμε και κάτι λιγότερο off-topic, προχτές που έπαιζα Doom με την Navi μου προσπάθησα να κάνω record απο OBS και εκεί κατάλαβα ότι δεν υποστηρίζει Vulkan... έτσι άρχισα και έψαχνα τι παίζει με το OBS και παρατήρησα ότι είχαν γίνει merge οι αλλαγές για το Vulkan... πριν λίγο βγήκε δοκιμαστική έκδοση που υποστηρίζει Vulkan και θα την δοκιμάσω το βράδυ που θα πάω σπίτι.. όποιος θέλει να δοκιμάσει είναι εδώ: https://github.com/obsproject/obs-studio/releases

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

τα 2150mhz τα τρέχει με 1130 ρεύμα πάντως η νίτρο μπορεί και με λιγότερο αλλά δεν έχω ασχοληθεί ακόμα 

Τα 2100Mhz με τους καινούργιους drivers τα  έχει εύκολα με 1070mV, . Όμως η μνήμη είναι ποιο δύσκολη, έπεσα στα 1850, απο 1900mhz που έπαιζε με 1090mV.

Απο τη προηγούμενη εβδομάδα έχω σετάρει σε φίλο μια ίδια και παίζει απροβλημάτιστα 2100Mhz με 1070mV.

Δοκίμασε αν θες, να επιβεβαιώσω τη θεωρία μου ότι οι καινούργιες παρτίδες παίζουν με χαμηλότερο voltage :P 

Θα είσαι ο 3ος με καινούργια παραλαβή αν τρέχει ΟΚ

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Τα 2100Mhz με τους καινούργιους drivers τα  έχει εύκολα με 1070mV, . Όμως η μνήμη είναι ποιο δύσκολη, έπεσα στα 1850, απο 1900mhz που έπαιζε με 1090mV.

Απο τη προηγούμενη εβδομάδα έχω σετάρει σε φίλο μια ίδια και παίζει απροβλημάτιστα 2100Mhz με 1070mV.

Δοκίμασε αν θες, να επιβεβαιώσω τη θεωρία μου ότι οι καινούργιες παρτίδες παίζουν με χαμηλότερο voltage :P 

Θα είσαι ο 3ος με καινούργια παραλαβή αν τρέχει ΟΚ

Κοίτα θα το δοκιμάσω αργότερα που θα έχω λίγο χρόνο γιατί τώρα δεν έχω όρεξη για τεστ μέχρι να τελειώσω 2 εργασίες 😂 το bios το έχω στην θέση 3 αν δεν κάνω λάθος το τέρμα δεξιά ➡ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Μολις γυρισα την καρτα πισω. Πηρα και τους κωδικους για τα παιχνιδια και το game pass, μια χαρα, κερδισμενος βγηκα. Τελος απο αυτο το θεμα.

Το Δώρο αφορά αγορές από  04/02/2020 έως 25/04/2020 και ισχύει μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων. 

 

Φιλε μεχρι 25/4 προλαβαινεις! Χτυπα τωρα μια 5500XT που δινει αλλα δυο παιχνιδια δωρο και μετα μια RX580 για ακομα ενα game pass! Μετα τα βαζεις αγγελια κανα 50αρι το καθε παιχνιδι και εισαι αρχοντας! 

Εχουμε κ λεμε

Resident Evil 3 x2 ~ 100€

Ghost Recon Breakpoint ~ 50€

Monster Hunter World ~ 50€

Συνολο 200€ αεριτζιδικα! Προσθετεις και το πιστωτικο απο το πλαισιο που σου χει κανει και παιρνεις καρτα με 600 ευρω..!

Τα Gamepass x2  ανταλαξετα με σουβλακια να το γιορτασουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...