Προς το περιεχόμενο

καταστήματα πληροφορικής πριν το 2000 στην αθηνα


APPLEGEEK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που τα θυμηθήκατε όλα αυτά ρε παίδες; Ωραίες αναμνήσεις...

Athens Club είχε και στο κέντρο, στη Μπόταση.

Πήγαινα πιτσιρίκι με ένα φιλαράκι, εποχές '93-'94 και χαζεύαμε τα παιχνίδια του Neo Geo στη βιτρίνα.

Mbit και χιλιάρικο. Παιχνίδι 100mbit = 100 χιλιάδες! Παπαδόπουλο μου φαίνεται τον έλεγαν.

Εμείς είχαμε mega drive με διακοπτάκια. Τα έβαζε αυτός και έπαιζε και τα NTSC παιχνίδια που έφερνε. Χαμός!

Επεξ/σία από Stathman
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Stathman είπε

Που τα θυμηθήκατε όλα αυτά ρε παίδες; Ωραίες αναμνήσεις...

Athens Club είχε και στο κέντρο, στη Μπόταση.

Πήγαινα πιτσιρίκι με ένα φιλαράκι, εποχές '93-'94 και χαζεύαμε τα παιχνίδια του Neo Geo στη βιτρίνα.

Mbit και χιλιάρικο. Παιχνίδι 100mbit = 100 χιλιάδες! Παπαδόπουλο μου φαίνεται τον έλεγαν.

Εμείς είχαμε mega drive με διακοπτάκια. Τα έβαζε αυτός και έπαιζε και τα NTSC παιχνίδια που έφερνε. Χαμός!

Άνάτρίχίλά  άπλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια και ειμαι απο καλλιθεα και αρκετα παλιος στους υπολογιστες....με 386sx16 ξεκινησα για pc το 1992,πιο πριν atari2600 απο 1984...για να δω ποιος θυμαται την proxima στην ανδρομαχης και δαβακη που το 1995 αρχισε να παιρνει με χρηματα μεταχειρισμενα pc παλιοτερα...οποτε αναβαθμιστηκα και εγω φθηνοτερα σε pentium 100...xaxaxa...μαλιστα ειχε τρελαθει και στις διαφημισεις στο ραδιοφωνο για ανταλλαγη παλιου hardware με καινουριο+διαφορα...μεχρι και τον εκτυπωτη μου star lc 10 ακιδων πηρε ανταλλαγη για τον pentium....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, agap είπε

μια και ειμαι απο καλλιθεα και αρκετα παλιος στους υπολογιστες....με 386sx16 ξεκινησα για pc το 1992,πιο πριν atari2600 απο 1984...για να δω ποιος θυμαται την proxima στην ανδρομαχης και δαβακη που το 1995 αρχισε να παιρνει με χρηματα μεταχειρισμενα pc παλιοτερα...οποτε αναβαθμιστηκα και εγω φθηνοτερα σε pentium 100...xaxaxa...μαλιστα ειχε τρελαθει και στις διαφημισεις στο ραδιοφωνο για ανταλλαγη παλιου hardware με καινουριο+διαφορα...μεχρι και τον εκτυπωτη μου star lc 10 ακιδων πηρε ανταλλαγη για τον pentium....

μηπως μενεις κοντα σκρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, agap είπε

χαροκοπου μενω αλλα σκρα ειχα πολλους φιλους ...

εναν που εμενα σε διοροφο η τριοροφο και πανω πανω ειχε το PC και ο αδερφος του ...πηγαιναμε σε καποια φαση ολοι μαζι γυμναστηριο ...γωνιακο ελ βενιζελου Ετουαλ κοντα πως λεγοταν το σινεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκεκριμενα εζησα την στουρναρη στις δοξες της απο το 1997 ως και το 2007 με ραμ σοπ,γραμμη,πλαισιο,εμοσιον,μουλτιραμα,hac shop,εγκεφαλου,μεχρι και eshop υπηρχε...κατεβαιναμε φιλαρακια καθε σαββατο για χαζι στα μαγαζια και μετα  καφε πλατεια εξαρχειων και συζητηση περι cpu,ram,overclocking,ψυκτρες,clear cases, κλπ....ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ πολυυυυ ομορφες.....!!!!!!!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, agap είπε

συγκεκριμενα εζησα την στουρναρη στις δοξες της απο το 1997 ως και το 2007 με ραμ σοπ,γραμμη,πλαισιο,εμοσιον,μουλτιραμα,hac shop,εγκεφαλου,μεχρι και eshop υπηρχε...κατεβαιναμε φιλαρακια καθε σαββατο για χαζι στα μαγαζια και μετα  καφε πλατεια εξαρχειων και συζητηση περι cpu,ram,overclocking,ψυκτρες,clear cases, κλπ....ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ πολυυυυ ομορφες.....!!!!!!!

φιλε αλλες αλλες εντελως..........τωρα ειμαστε ολοι μεσα  στο σπιτι ρε - και κανουμε παραγγελιες....και απλα περναμε μονοι μας σχετικα.

 

μετα εγινε ο χαμος στα ιντερνετ 1999 με το CSGO, οποιος θυμαται ξερει....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

εναν που εμενα σε διοροφο η τριοροφο και πανω πανω ειχε το PC και ο αδερφος του ...πηγαιναμε σε καποια φαση ολοι μαζι γυμναστηριο ...γωνιακο ελ βενιζελου Ετουαλ κοντα πως λεγοταν το σινεμα?

αδερφε δεν καταλαβαινω την ερωτηση...αν θες γραψε πιο κατανοητα μπας και ξερω λογω παλαιοτητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, agap είπε

αδερφε δεν καταλαβαινω την ερωτηση...αν θες γραψε πιο κατανοητα μπας και ξερω λογω παλαιοτητας...

τελικα οχι θησεος dhmosthenous!! και σκρα - εχει ενα στενακι οπως ανεβενεις αριστερα . εκει μεσα στο στενο εμεναν τα παιδια

δεν θυμαμαι ονοματα ....γερασα!

check google maps   Μεσολογγίου εκει εμεναν 

Επεξ/σία από APPLEGEEK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγκέφαλος computers στη Σολωμού εξάρχεια?

αααχχχχ... κόπιες που εκανε αυτος για κανα 1000αρικο δραχμές απο οτι παιχνιδι ήθελες

πρεπει να ειχα παρει κοπια του colin mcrae (το 1) για 1000 δραχμές γιατι εγω δεν ειχα cd writer :P

 

Επεξ/σία από Melven
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...