Προς το περιεχόμενο

XR


ProponitisTouKanape

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδάκια. Ψάχνοντας να αναβαθμισω το SE μου, καταλήγω στο XR που για καινούργια συσκευή παίζει σε συμπαθητική τιμή ακομα και απο ελληνική αντιπροσωπεία (750€ χωρίς ΦΠΑ). Παρότι το μέγεθος ειναι τελείως διαφορετικό, πιστεύω θα το συνηθίσω, το είδα απο κοντά σε Apple Store και με εντυπωσίασε σα συσκευή. 

Όποτε ανοίγω αυτο το θεμα για να ρωτήσω όποιον το εχει (ή το εχει έστω κοντινό του πρόσωπο) να μοιραστεί την εμπειρία του. Αν υπαρχει κάποιο common problem, τι εμπειρία έχετε με μπαταρία, με απόδοση κλπ κλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελειο ειναι φιλε. Εγω ειχα επιλογη να παρω και το XS και τελικα κατεληξα στο XR.

  • Οθονη, η καλυτερη LCD που εχω δουλεψει μεχρι τωρα σε iPhone (και εχουν περασει ολα απο τα χερια μου). Αναλυση, αν δεν εισαι ψειρας, δηλαδη να κοιτας με τον μεγεθυντικο φακο δεν αντιλαμβανεσαι οτι εχει διαφορα διπλα σε XS. Το μεγεθος 6,1 ειναι ιδανικο για εμενα και αυτος ηταν ο βασικος λογος (μαζι με την μπαταρια) που δεν πηρα το XS.
  • Μπαταρια, η καλυτερη αυτονομια σε iPhone, καλυτερη και απο iPhone 8 plus.
  • Ταχυτητες, δες και benchmarks, πιο smooth εμπειρια δεν γινεται.

Στο συστηνω ανεπιφυλακτα, εγω εχω το XR (product) RED 128 και ειμαι υπερευχαριστημενος.

Επεξ/σία από alex.georgaras
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω το κοκκινο κοιταζω αλλα σε 64. Και τωρα 64 εχω και δε το γεμιζω. Ταινιες και σειρες βλεπω στο iPad πιο πολυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χτυπησα τελικα, μαυρο 64αρι. Το κοκκινο δε μ αρεσε απο κοντα 😕 

Για το τηλεφωνο, όπως ακριβώς τα περίμενα. Εξαιρετικό σε όλα του, μόνο το μέγεθος μου φαίνεται ακόμα παράξενο γιατί έρχομαι απο SE...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2019 στις 10:56 ΠΜ, ProponitisTouKanape είπε

μόνο το μέγεθος μου φαίνεται ακόμα παράξενο γιατί έρχομαι απο SE...

Το πολύ σε 2-3 εβδομάδες θα το συνηθήσεις και μετά τα υπόλοιπα θα σου φαίνονται μικρά.. θα ευχαριστηθείς οθόνη τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, MotorBreath είπε

Το πολύ σε 2-3 εβδομάδες θα το συνηθήσεις και μετά τα υπόλοιπα θα σου φαίνονται μικρά.. θα ευχαριστηθείς οθόνη τώρα.

Ηδη έχω αρχίσει να το συνηθίζω. Και οθόνη χαίρεσαι και μπαταρία, χθες το ελιωσα ολη μερα και στις 4 τη νυχτα είχε ακόμα 12% το σκυλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Super Moderators
On 29/04/2019 at 12:56, ProponitisTouKanape said:

Καλησπέρα παιδάκια. Ψάχνοντας να αναβαθμισω το SE μου, καταλήγω στο XR που για καινούργια συσκευή παίζει σε συμπαθητική τιμή ακομα και απο ελληνική αντιπροσωπεία (750€ χωρίς ΦΠΑ). Παρότι το μέγεθος ειναι τελείως διαφορετικό, πιστεύω θα το συνηθίσω, το είδα απο κοντά σε Apple Store και με εντυπωσίασε σα συσκευή. 

Όποτε ανοίγω αυτο το θεμα για να ρωτήσω όποιον το εχει (ή το εχει έστω κοντινό του πρόσωπο) να μοιραστεί την εμπειρία του. Αν υπαρχει κάποιο common problem, τι εμπειρία έχετε με μπαταρία, με απόδοση κλπ κλπ

Λοιπόν, είμαι σχεδόν στην ίδια φάση, εδώ και τρία χρόνια με SE 64άρι και είμαι κατευχαριστημένος. Ψάχνω τώρα το επόμενο βήμα. Εννοείται ότι περιμένω Σεπτέμβριο για τα νέα μοντέλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, paredwse said:

Λοιπόν, είμαι σχεδόν στην ίδια φάση, εδώ και τρία χρόνια με SE 64άρι και είμαι κατευχαριστημένος. Ψάχνω τώρα το επόμενο βήμα. Εννοείται ότι περιμένω Σεπτέμβριο για τα νέα μοντέλα. 

Και γω έσπασα ρεκόρ κρατώντας το Χ 2 χρόνια τώρα! Και φοβάμαι πως αν δεν δω κάτι ενδιαφέρον τον Σεπτέμβρη, θα το κρατήσω και 3ο χρόνο! :p 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, paredwse είπε

Λοιπόν, είμαι σχεδόν στην ίδια φάση, εδώ και τρία χρόνια με SE 64άρι και είμαι κατευχαριστημένος. Ψάχνω τώρα το επόμενο βήμα. Εννοείται ότι περιμένω Σεπτέμβριο για τα νέα μοντέλα. 

Κοίτα αφου έχεις περιμένει τόσο, αξίζει να το κρατήσεις μέχρι το φθινόπωρο. Η αλήθεια είναι πως τώρα απορώ πως βολευόμουν με το SE γιατί μου φαίνεται τρομερά μικρό, χωρίς να είμαι απο αυτούς που βλέπουν Netflix στο κινητό, έχω κι iPad για αυτα. Το XR πιστεύω θα είναι τρελά vfm μόλις βγουν τα νέα μοντέλα και πέσει η τιμή του, εκτός αν το αποσύρει τελείως η μηλοεταιρία. Το κινητό τα σπάει. Εννοείται είναι αστεία γρήγορο, η μπαταρία είναι σκλι, η κάμερα εξαιρετική (είχα ξεχάσει πως είναι οι βραδινές φωτό). Πιστεύω πως ειναι απο τις γερές συσκευές της Apple που βγάζουν πενταετία στο νερό. Τα μείον του γνωστά, δεν έχει δεύτερο φακό (αλλά τραβά portrait σε προσωπα), δεν εχει OLED που μου φαίνεται κάπως σκοτεινή εμένα γενικά και είναι λίιιιιγο βαρύ. 

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...
  • Δημιουργία νέου...