Προς το περιεχόμενο

Το update Μαΐου των Windows 10 δεν εγκαθίσταται σε υπολογιστές με USB flash drives ή SD cards


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 minutes ago, rus said:

Δε μιλησα περι  Mainstream, Extended Support ή ότι άλλο τετοιο εχεις στο μυαλο σου

Όταν quotαρεις post που αναφέρει αποκλειστικά αυτά και γράφεις για παράταση χωρίς να διευκρινίζεις περαιτέρω, αυτά παθαίνεις.

28 minutes ago, rus said:

Ειπα το αυτονοητο, αν τα 7 εχουν μεγαλη επιτυχια, όπως ειχαν τα xp, θα τα κρατησουν παρομοιως ενεργα.

Δεν τα κράτησαν ενεργά ενώ είχαν βγει επόμενες εκδόσεις Windows, απλά άργησαν να βγάλουν τα Vista γι' αυτό φαίνεται μεγαλύτερη η διάρκεια ζωής τους. Αν τα Vista είχαν βγει 3 χρόνια μετά τα XP και τα Win7 στα 6, θα είχαν μικρότερη διάρκεια ζωής τα XP.

Κι όχι η καθυστέρηση κυκλοφορίας των Vista δεν ήταν επειδή είχαν επιτυχία τα XP. Εδώ μπορείς να δεις τι έγινε με τα "Longhorn" κτλπ https://www.cnet.com/news/microsoft-vista-late-but-why/

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Όταν quotαρεις post που αναφέρει αποκλειστικά αυτά και γράφεις για παράταση χωρίς να διευκρινίζεις περαιτέρω, αυτά παθαίνεις.

Δεν επαθα κατι εγω φιλε, εσυ παρανοησες.

19 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Δεν τα κράτησαν ενεργά ενώ είχαν βγει επόμενες εκδόσεις Windows, απλά άργησαν να βγάλουν τα Vista γι' αυτό φαίνεται μεγαλύτερη η διάρκεια ζωής τους. Αν τα Vista είχαν βγει 3 χρόνια μετά τα XP και τα Win7 στα 6, θα είχαν μικρότερη διάρκεια ζωής τα XP.

Κι όχι η καθυστέρηση κυκλοφορίας των Vista δεν ήταν επειδή είχαν επιτυχία τα XP. Εδώ μπορείς να δεις τι έγινε με τα "Longhorn" κτλπ https://www.cnet.com/news/microsoft-vista-late-but-why/

Αντε παλι... Ποσο καιρο διηρκησαν τα xp και ποσο καιρο μετρανε ηδη τα 7? Πόσο καιρο διηρκησαν ολες οι άλλες εκδοσεις?

Και σοβαρα τωρα συγκρινεις τα sVista με τα xp? :lol:

 

 

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, rus said:

Αντε παλι... Ποσο καιρο διηρκησαν τα xp και ποσο καιρο μετρανε ηδη τα 7? Πόσο καιρο διηρκησαν ολες οι άλλες εκδοσεις?

Και σοβαρα τωρα συγκρινεις τα sVista με τα xp?

Και μιλάς για παρανόηση αμέσως πιο πάνω.

ΌΧΙ δεν συγκρίνω Vista με XP. Γράφω ξεκάθαρα ότι τα Vista άργησαν να βγουν για Χ λόγους κι όχι επειδή τα καθυστέρησαν επίτηδες εξαιτίας της επιτυχίας των XP. 

Αν δεν συνέβαιναν οι Χ λόγοι της καθυστέρησης θα έβγαιναν νωρίτερα όπως και τα 7 κι έτσι δεν θα βλέπαμε την τόσο μεγάλη διάρκεια ζωής τους σε σύγκριση με άλλες εκδόσεις Windows.

Κοινώς απέτυχαν να βγάλουν σύντομα (δλδ στο κλασικό μέσο όρο) την επόμενη έκδοση και γι' αυτό είχαν αυτή την διάρκεια τα XP.

O μέσος όρος είναι τα 3 χρόνια πάνω κάτω...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Και μιλάς για παρανόηση αμέσως πιο πάνω.

ΌΧΙ δεν συγκρίνω Vista με XP. Γράφω ξεκάθαρα ότι τα Vista άργησαν να βγουν για Χ λόγους κι όχι επειδή τα καθυστέρησαν επίτηδες εξαιτίας της επιτυχίας των XP. 

Αν δεν συνέβαιναν οι Χ λόγοι της καθυστέρησης θα έβγαιναν νωρίτερα όπως και τα 7 κι έτσι δεν θα βλέπαμε την τόσο μεγάλη διάρκεια ζωής τους σε σύγκριση με άλλες εκδόσεις Windows.

Κοινώς απέτυχαν να βγάλουν σύντομα (δλδ στο κλασικό μέσο όρο) την επόμενη έκδοση και γι' αυτό είχαν αυτή την διάρκεια τα XP.

O μέσος όρος είναι τα 3 χρόνια πάνω κάτω...

Mα ουτε εγω ειπα ότι καθυστερησαν επίτηδες τα sVista... Συνεχως λες διάφορα που μετα τα χρησιμοποιείς υποτιθεται για να με διαψεύδεις :wacko:

Ο μεσος ορος είναι 3 χρονια για ολες τις εκδοσεις πλην των xp και τωρα των 7, ποσες φορες πρεπει να το πουμε ακομα?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Τι εννοείς τότε εδώ?

Τα xp αντι να διαρκεσουν τον μ.ο. 3 χρονια διηρκησαν πολυ περισσοτερο επειδη ηταν δημοφιλη. Εσυ τι εννοεις όταν λες

Αναφορά σε κείμενο

Γράφω ξεκάθαρα ότι τα Vista άργησαν να βγουν για Χ λόγους κι όχι επειδή τα καθυστέρησαν επίτηδες εξαιτίας της επιτυχίας των XP

δηλαδή τα xp δεν ειχαν επιτυχια? 

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, rus said:

Τα xp αντι να διαρκεσουν τον μ.ο. 3 χρονια διηρκησαν πολυ περισσοτερο επειδη ηταν δημοφιλη

Ο μέσος όρος των 3 ετών δεν είναι η διάρκεια ζωής μιας έκδοσης αλλά τα χρόνια ανά τα οποία κυκλοφορεί νέα έκδοση. 

Η διάρκεια ζωής της εκάστοτε έκδοσης είναι μέχρι την ημερομηνία λήξης του Extended Support. Η συγκεκριμένη διάρκεια όμως στα XP ηταν μεγαλύτερη επειδή απέτυχαν να βγάλουν εγκαίρως τα Vista κι όχι επειδή είχαν επιτυχία τα XP. Κοινώς η έλλειψη "διαδόχου" για μερικά χρόνια επιμήκυνε την διάρκεια ζωής τους (δλδ το Extended Support).

6 minutes ago, rus said:

δηλαδή τα xp δεν ειχαν επιτυχια?

Δεν γράφω πουθενά κάτι τέτοιο, δεν είναι καν το point μου.

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Ο μέσος όρος των 3 ετών δεν είναι η διάρκεια ζωής μιας έκδοσης αλλά τα χρόνια ανά τα οποία κυκλοφορεί νέα έκδοση. 

Η διάρκεια ζωής της εκάστοτε έκδοσης είναι μέχρι την ημερομηνία λήξης του Extended Support. Η συγκεκριμένη διάρκεια όμως στα XP ηταν μεγαλύτερη επειδή απέτυχαν να βγάλουν σύντομα τα Vista κι όχι επειδή είχαν επιτυχία τα XP.

Και σε ξαναρωταω λοιπον, δηλαδή τα xp δεν ειχαν επιτυχια?

Ότι ο μ.ο. ειναι τα 3 χρονια το ανεφερες εσυ, όχι εγω...

[κακως εκανες edit για να προσθεσεις κατι αφου ειχες δει το παρον ποστ μου...]

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, rus said:

Και σε ξαναρωταω λοιπον δηλαδή τα xp δεν ειχαν επιτυχια?

Ότι ο μ.ο. ειναι τα 3 χρονια το ανεφερες εσυ, όχι εγω...

Προφανώς κι είχαν, αλλά δεν ήταν αυτή ο λόγος αποτυχίας έγκαιρης κυκλοφορίας των Vista.  

Quotαρε παρακαλώ που γράφω για 3 χρονια διάρκεια ζωής. Στα 2-3 posts που το αναφέρω μιλάω ξεκάθαρα για μέσο όρο κυκλοφορίας επόμενης έκδοσης Windows.

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThReSh είπε

Προφανώς κι είχαν, αλλά δεν ήταν αυτή ο λόγος αποτυχία έγκαιρης κυκλοφορίας των Vista. 

Quotαρε παρακαλώ που γράφω για 3 χρονια διάρκεια ζωής. Στα 2 posts που το αναφέρω μιλάω ξεκάθαρα για μέσο όρο κυκλοφορίας νέας έκδοσης Windows.

Για άλλη μια φορα σου λεω ότι εγω δε μιλησα καθολου περι εγκαιρης ή ακαιρης κυκλοφοριας των sVista.

Ρωτησα "Ποσο καιρο διηρκησαν τα xp και ποσο καιρο μετρανε ηδη τα 7? Πόσο καιρο διηρκησαν ολες οι άλλες εκδοσεις? " και απαντησες "O μέσος όρος είναι τα 3 χρόνια πάνω κάτω". Εδώ στην ιδια σελιδα είναι, δε θα δυσκολευτεις να το βρεις

Επι της ουσιας τωρα,

τα xp βγηκαν το 2001, τα sVista το 2007 και πατωσαν. To 2009 βγηκαν τα 7 και εως σημερα παραμενουν υποστηριζόμενα εχοντας το μισο μεριδιο μεταξυ των χρηστων. Ενδιάμεσα, το 2012 βγηκαν  τα 8 που επιασαν και αυτα πατο(σταματησε η υποστηριξη τους τον Ιαν.του '16).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, rus said:

Ρωτησα "Ποσο καιρο διηρκησαν τα xp και ποσο καιρο μετρανε ηδη τα 7? Πόσο καιρο διηρκησαν ολες οι άλλες εκδοσεις? " και απαντησες "O μέσος όρος είναι τα 3 χρόνια πάνω κάτω". Εδώ στην ιδια σελιδα είναι, δε θα δυσκολευτεις να το βρεις

Όχι δεν απαντησα γι' αυτό τα 3 χρόνια, παρανόησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThReSh είπε

Όχι δεν απαντησα γι' αυτό τα 3 χρόνια, παρανόησες.

Για ποιο απαντησες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, rus said:

Για ποιο απαντησες?

Σε αυτό

2 hours ago, rus said:

ποτε περιπου βγαινουν νεα Windows?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δουλευομαστε χοντρα μου φαινεται...:lol:

Απαντησες σε συγκεριμενo quote που επελεξες εσυ, και μετα μου λες κιολας ότι παρανοησα?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, rus said:

Δουλευομαστε χοντρα μου φαινεται...:lol:

Απαντησες σε συγκεριμενo quote που επελεξες εσυ, και μετα μου λες κιολας ότι παρανοησα?

Κανένα δούλεμα.

Εδώ είναι το post απάντησή μου. Απλά παρανόησες σε ποιο από τα 2 ερωτήματά σου πήγαινε ο μέσος όρος των 3 ετών. Η φράση "άργησαν να βγάλουν" προφανώς είναι για κυκλοφορία κι όχι διάρκεια ζωής.

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...