Προς το περιεχόμενο

AMD επεξεργαστές & AM4 socket (The End Game Part4)


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Aπο την μια αγαπαω την Carbon και την πηρα προσφατα. 
Απο την αλλη με τρωει η τσεπη μου για X570 και το υποσυνειδητο μου ουρλιαζει για καλυτερο RAM support.
Μετα προσπαθω να σκεφτω λογικα, μιας και η Carbon ενα 3600-3733 δειχνει να το εχει και ουτως η αλλως δεν υπαρχει περιπτωση να τρεξω τις RAM παραπανω σε 24/7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Έχουμε κάνα νέο ποτέ θα είναι προς πώληση οι  x570? 

η λογικη λεει μαζι με τους zen 2 . φημες υπαρχουν για Ιουλιο αλλα θα μαθουμε στα σιγουρα την δευτερα

 

2 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Aπο την μια αγαπαω την Carbon και την πηρα προσφατα. 
Απο την αλλη με τρωει η τσεπη μου για X570 και το υποσυνειδητο μου ουρλιαζει για καλυτερο RAM support.
Μετα προσπαθω να σκεφτω λογικα, μιας και η Carbon ενα 3600-3733 δειχνει να το εχει και ουτως η αλλως δεν υπαρχει περιπτωση να τρεξω τις RAM παραπανω σε 24/7.

πηγαινε για την godlike , μονο ενα 500αρικο θα κανει :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dantε είπε

https://www.notebookcheck.net/16-core-Ryzen-3000-processor-posts-spectacular-score-on-Cinebench-R15.421408.0.html

16 πυρηνος στα 4.2 πιανει το σκορ του 24 πυρηνου threadripper.Ε ρε γλεντια αν ισχυει...

AdoredTV οποτε για μερικους κουραφεξαλα. Επειδη το ειδα εχθες, αλλα δεν το σχολιασα :
Για οποιον ενδιαφερεται ενας 1950X σε LN2 στα 5.4GHz με quad channel RAM στα 3488MHz 9-9-10-9-21 βγαζει 4.5k

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Dantε είπε

https://www.notebookcheck.net/16-core-Ryzen-3000-processor-posts-spectacular-score-on-Cinebench-R15.421408.0.html

16 πυρηνος στα 4.2 πιανει το σκορ του 24 πυρηνου threadripper.Ε ρε γλεντια αν ισχυει...

Αν ισχύει αυτό ο 3600x θα έχει καλυτερο σκορ απο 9900k στα 5ghz all core 

Είμαι τρομερά περίεργος να δω σε τι τιμες θα βγούν ...

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Αν ισχύει αυτό ο 3600x θα έχει καλυτερο σκορ απο 9900k στα 5ghz all core 

Είμαι τρομερά περίεργος να δω σε τι τιμες θα βγούν ...

Σε οτι τιμες και να βγουν ,εχω τσιμπησει χθες.Εδω σκεφτομαι να παρω ραμ τωρα που ειναι φθηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Σε οτι τιμες και να βγουν ,εχω τσιμπησει χθες.Εδω σκεφτομαι να παρω ραμ τωρα που ειναι φθηνες.

Ναι ρε χτυπά ένα bdie τώρα γιατί σταματάει και η παραγωγή και δεν ξέρεις αν θα υπάρχουν και πόσο θα έχουν... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Με το bios του 2015 στους skylake ; Γιατί να κλείσει ; Η κύρια δραστηριότητα των δικών μου υπολογιστών δεν είναι το ... bios update !

Το ανεμιστηράκι δεν είναι λίγο ψείρα ; Και κλεισμένο εκεί μέσα ... αν είναι σε κανά κουτί με τίποτε 12-14cm ανεμιστήρες μπροστά που βάζουν ... πράμα ... θα πιάσει μούργια σύντομα ...

Που να δεις που πήγανε και χωσανε ανεμιστήρακι στην z370 gaming 7 μου οι αθεοφοβοι!! Σκέψου τώρα σε κάνα Intel pc σαν αυτά που προτείνεις με τους 12 ανεμιστήρες να φυσάνε τα vrns τι θα γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Αμπλαουμπλας είπε

Που να δεις που πήγανε και χωσανε ανεμιστήρακι στην z370 gaming 7 μου οι αθεοφοβοι!! Σκέψου τώρα σε κάνα Intel pc σαν αυτά που προτείνεις με τους 12 ανεμιστήρες να φυσάνε τα vrns τι θα γινεται

Χαχαχα   τι θεουλης! Οτι καλυτερο εχω ακουσει ποτε! 12 ανεμηστηρες ειχε πει ο τρελος!!! Σαν αεροπλανο θα κανε το κουτι χαχαχα! Να σαι καλα που τα θυμασαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Dragonitelvl100 είπε

Χαχαχα   τι θεουλης! Οτι καλυτερο εχω ακουσει ποτε! 12 ανεμηστηρες ειχε πει ο τρελος!!! Σαν αεροπλανο θα κανε το κουτι χαχαχα! Να σαι καλα που τα θυμασαι!

Τι εννοεις "σαν"? Ι mean it does fly, if you run Prime95.... 
It's a bird, no it's a plane... Οχι! Το κουτι του Δοκτωρα ειναι!

Επεξ/σία από kostas_anes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Τι εννοεις "σαν"? Ι mean it does fly, if you run Prime95.... 
It's a bird, no it's a plane... Οχι! Το κουτι του Δοκτωρα ειναι!

Θελω ενα κουτι με 12 ανεμηστηρες. Αχχαχαχχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dragonitelvl100 είπε

Θελω ενα κουτι με 12 ανεμηστηρες. Αχχαχαχχα

Δεν πιστευω να βγει σε κανονικη παραγωγη μεχρι τον Αυγουστο, αλλα να ενα προτοτυπο που τεσταρουμε αυτον τον καιρο.
ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± pc case made of fans

1 ώρα πριν, Dantε είπε

Σε οτι τιμες και να βγουν ,εχω τσιμπησει χθες.Εδω σκεφτομαι να παρω ραμ τωρα που ειναι φθηνες.

Κοιτα, το οτι πηρα τις FlareX πιστευω ηταν πολυ VFM, εστω και αν ειχα και πριν RAM. Eπενδυση ειναι, ειδικα τωρα με τους καινουργιους καλη RAM θα χρειαστει για να πιασεις φουλ δυνατοτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Αν ισχύει αυτό ο 3600x θα έχει καλυτερο σκορ απο 9900k στα 5ghz all core 

Είμαι τρομερά περίεργος να δω σε τι τιμες θα βγούν ...

στα 4.2ghz all cores εχει ιδιο σκορ με τον 9900κ 

εε αν φτανει τα 4.8-5.0ghz all cores  θα μινει αρκετα πιο πισω ο 9900κ !

Επεξ/σία από nikos5800
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια η διαφορά στο κάθε skew στις Gskill; Προσωπικά μου αρέσουν οι TridentZ, είναι πιο πάνω ή πιο κάτω από τις FlareX πχ; Παντα μιλάω ίδια ταχύτητα, ίδια timings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...