Προς το περιεχόμενο

AMD επεξεργαστές & AM4 socket (The End Game Part4)


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, noFEARgr είπε

Παιζει να το δει κανεις απο δω live ? αν ηταν 4 θα το προσπαθουσα αλλα 5 παει παρα πολυ . 

Εγω θα ειμαι live. Σε κανα τεταρτο θα παω να την πεσω λογικα για να ξυπνησω στις 5 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jmirko15 είπε

Εγώ πάντως το χρειάζομαι για το Calculator!11!11!1!!

Kαλα, εμεις χρειαζομαστε ειδικο Calculator για την RAM μας, μην κοροιδευεις τα αλλα παιδακια αν δεν εισαι καλυτερος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Δεν σε πιάνω ακριβώς μιλάω για r3 r5 r7 r9 και πως κατανέμονται οι πυρήνες σε αυτές τις κατηγορίες.

Εννοώ ότι το μοναδικό που ενδιαφέρει εμένα (και νομίζω και τον περισσότερο κόσμο) είναι το τι θα προσφέρει συνολικά και σε τι τιμή.

Εννοείται πως οι κατηγορίες και τα επιμέρους τεχνικά είναι θέμα συζήτησης, αλλά στη σούμα θα καταλήξουμε όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Εγώ πάντως το χρειάζομαι για το Calculator!11!11!1!!

Ντάξει κάτι έπρεπε να δείξει και η ιντελ στην έκθεση, πάλι καλά που ψυχαιτε με aio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το leak είναι legit και το boost στον 3600 απλό είναι στα 4.2 τότε θεωρητικά το maximum oc σε non potatoes θα είναι κάπου 400-500 Mhz παραπάνω. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε μέχρι σήμερα με τους 1600,2600. Η μεγάλη απογοήτευση όμως θα είναι αν τελικά είναι 6 core.😤

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πέτρος είπε

Εννοώ ότι το μοναδικό που ενδιαφέρει εμένα (και νομίζω και τον περισσότερο κόσμο) είναι το τι θα προσφέρει συνολικά και σε τι τιμή.

Εννοείται πως οι κατηγορίες και τα επιμέρους τεχνικά είναι θέμα συζήτησης, αλλά στη σούμα θα καταλήξουμε όλοι.

Mα   οι κατηγορίες θα κρίνουν την τιμή ρε συ ,αν ξέρεις τις κατηγορίες θα ξέρεις πάνω κάτω τι απόδοση θα πάρεις και σε τι τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Mα   οι κατηγορίες θα κρίνουν την τιμή ρε συ ,αν ξέρεις τις κατηγορίες θα ξέρεις πάνω κάτω τι απόδοση θα πάρεις και σε τι τιμή.

Μην το δένεις...

Σε τί κατηγορία θα βάλεις τον 6/12, από εκεί που τον είχες R16/26? Τους 8/16 και 12/24 16/32 (αν και όταν)?

Είτε θα αλλάξει εντελώς η "λογική" της ονοματοδοσίας σε σχέση με τους 1χχχ και 2χχχ είτε θα βγάλει άλλες κατηγορίες κλπ.

Σε κάθε περίπτωση, το ψειρίζουμε αναίτια.

Powah, moaaaar powah....unlimited powahhhhh!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Μην το δένεις...

Σε τί κατηγορία θα βάλεις τον 6/12, από εκεί που τον είχες R16/26? Τους 8/16 και 12/24 16/32 (αν και όταν)?

Είτε θα αλλάξει εντελώς η "λογική" της ονοματοδοσίας σε σχέση με τους 1χχχ και 2χχχ είτε θα βγάλει άλλες κατηγορίες κλπ.

Σε κάθε περίπτωση, το ψειρίζουμε αναίτια.

Powah, moaaaar powah....unlimited powahhhhh!

νομιζω δεν θες να καταλαβεις 

εμεις περιμεναμε τον 6 core στα 100 ευρω ως ryzen r3 3300 και τωρα μαλλον θα εχουμε 3600 στα 220 ευρω 

τον 3700 8 core στα 350 ευρω 

τον 12core πανω απο 400 και τον 16core ενας θεος ξερει:(

τωρα το επιασες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα είχε καμία λογική να βγει 6c/12t στα $100. Έτσι δεν θα υπήρχε περίπτωση κάποιος να αγοράσει τον R5 2600 ούτε με $70. Με άλλα λόγια θα έπρεπε να αποσύρει τελείως από την αγορά εκτός από τους summit και τους raven ridge, κάτι που είναι αντίθετο στα σχέδια επέκτασης του μεριδίου τους στην παγκόσμια αγορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε "λογική" στα "leaks" του adored που για κάποιον λόγο θεωρείται ο μέγας γνώστης στο τι θα βγάλει η AMD.

Και επειδή we want to believe ότι η AMD θα πουλάει στο κόστος γιατί μας αγαπάει και δεν είναι σας τις άλλες εταιρίες τα πιστεύουμε.

🤷‍♂️

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tanasen01 είπε

Δεν θα είχε καμία λογική να βγει 6c/12t στα $100. Έτσι δεν θα υπήρχε περίπτωση κάποιος να αγοράσει τον R5 2600 ούτε με $70. Με άλλα λόγια θα έπρεπε να αποσύρει τελείως από την αγορά εκτός από τους summit και τους raven ridge, κάτι που είναι αντίθετο στα σχέδια επέκτασης του μεριδίου τους στην παγκόσμια αγορά.

Kαι εγω αυτο νομιζω  . Ο  3600 με ενδιαφερει αλλα δε νομιζω να κανιβαλησουν τα  μοντελα τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Ναι ρε πιο πολυ θα παρει απο τις μνημες παρα απο τη συχνοτητα της cpu ...  Το ειχε αποδειξει και ο μπαμπης αν θυμασαι πιο παλια με παρομοια μετρηση με την δικη σου και σε διαφορες συχνοτητες.

Ποια μητρικη ειναι? θεωρω πως θα δουλεψουν 3200c14 αλλα δεν μπορω να στο εγγυηθω και 100%

 tomahawk ή gaming pro Carbon AC. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...