Προς το περιεχόμενο

Νήμα για το Tennis


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 hours ago, liakinen said:

P. S αργά ή γρήγορα ο Νόλε θα γίνει ο πρώτος σε αριθμό Grand Slam. 

Τρώει πολύ κράξιμο με τις μακακιες που έκανε στην Αυστραλία, ακόμα και από Σέρβους. Ακόμα και 22 να τα κάνει, έδειξε πόσο μακακας είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 329
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 minutes ago, Sugizo said:

Τρώει πολύ κράξιμο με τις μακακιες που έκανε στην Αυστραλία, ακόμα και από Σέρβους. Ακόμα και 22 να τα κάνει, έδειξε πόσο μακακας είναι.

Αν και δεν συμφωνω σε ολα με τον djokovic σε αυτη την περιπτωση φανηκε ποσο πισω ειναι η Αυστραλια και θεωρειται δηθεν και χωρα-προτυπο. Αυτοι του εδωσαν visa με ολα τα δικαιολογητικα που ηθελαν και μολις εφτασε ξαφνικα θυμηθηκαν αλλα. Ας του ελεγαν απο την αρχη οτι δεν σε δεχομαστε γιατι δεν πληρεις τις προυποθεσεις. Το ιδιο εκαναν και με αλλους αθλητες. Να μην πουμε καν για την αποφαση που μπορει υπουργος να αναιρεσει δικαστικη αποφαση. Απλα γελοιοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Sugizo said:

Τρώει πολύ κράξιμο με τις μακακιες που έκανε στην Αυστραλία, ακόμα και από Σέρβους. Ακόμα και 22 να τα κάνει, έδειξε πόσο μακακας είναι.

Εγώ φίλε μου μιλάω για το τένις και γενικότερα για τον αθλητισμό τα άλλα (εμβόλια, χαρακτήρες κτλ) δεν τα σχολιάζω σε φόρουμ πίσω από πληκτρολόγια και λοιπά (δεν αφορά εσένα αυτό ειλικρινά, μιλάω για εμένα και μόνο). Τέλος δεν συμφωνώ σε πολλά με τον Νόλε αλλά η άποψη μου παραμένει η ίδια ότι είναι ο καλύτερος όλων ever και σε σύντομο διάστημα και σε νούμερα (δεν θεωρώ ότι ο Nadal μπορεί να κάνει κάτι πλέον).

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, liakinen said:

Τέλος δεν συμφωνώ σε πολλά με τον Νόλε αλλά η άποψη μου παραμένει η ίδια ότι είναι ο καλύτερος όλων ever και σε σύντομο διάστημα και σε νούμερα (δεν θεωρώ ότι ο Nadal μπορεί να κάνει κάτι πλέον).

Όσα νούμερα και να γράψει, Φεντερερ δεν θα γίνει ποτέ. Και αυτο από κάποιον που στηρίζει τον Ναδαλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α ρε Στέφανε είσαι για μεγάλα πράγματα αν διορθώσεις τα λίγα θέματα που έχεις. Οι μεγάλοι τελειώνουν ή τους τελειώνουν και μόνο ο Ρώσος είναι καθαρά μπροστά αυτήν την στιγμή. Ο και καλά Γερμανός Zverev έχει και αυτός τα ίδια πάνω κάτω προβλήματα με σένα (μυαλό, χαρακτήρα κτλ). 

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα εδειξε χαρακτήρα κ αντοχή ο Στεφ αλλα έπαιξε μέτριο προς κακό τέννις . Πάντως αν σκεφτεί κανείς οτι μόλις ένα μηνα πριν δεν άντεξε να τελειώσει παιχνίδι λογω του χεριού του ειναι ενθαρρυντικό το σημερινό .Δεν φαινεται πάντως στα καλύτερα του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στον Στέφανο που έκανε το καλύτερο παιχνίδι μετά τουλάχιστον από μισό χρόνο. Ώρες ώρες δείχνει πραγματικά ότι είναι για κορυφή. Ο Σίνερ μόνο εύκολος αντίπαλος δεν είναι. Απέναντι στον Ρώσο που θα προκριθεί εκτός αν έχουμε μεγάλη έκπληξη δεν θεωρώ ότι θα πάρει Σετ γιατί μάλλον θα είναι ο γνωστός Στέφανος που ξεφουσκώνει μετά από μεγάλα παιχνίδια. Μακάρι να κάνω λάθος. 

Τώρα βλέπω ότι ο άγνωστος σχετικά για μένα Aliassime είναι μπροστά 2-0. Τουλάχιστον και να προκριθεί ο Ρώσος θα φτύσει αίμα για να το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία κλάση σε όλα τα επίπεδα πάνω ο Ρώσος δυστυχώς. Μπράβο στον Στέφανο που έφτασε στους 4 μετά από πολλούς μήνες που ήταν στην ουσία "κακός" εντός και εκτός γηπέδου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.sport-fm.gr/article/sports/tennis/eksallos-o-medbedef-me-patera-tsitsipa-ebale-tis-fwnes/4253657

Δεν παρακολουθώ τένις και μου έκανε μεγάλη εντύπωση αυτό το απόσπασμα. Επιτρέπεται στο τένις να βρίζει παίκτης έτσι διαιτητή χωρίς να έχει κυρώσεις? Σε άλλα αθλήματα θα τον πέταγε από το γήπεδο με disqualifie. Δεν έχει κυρώσεις?

Επεξ/σία από mike299
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...