Προς το περιεχόμενο

XIAOMI Mi Electric Scooter στα 398€ με επιστροφή 80€ με go4more απο ΓΕΡΜΑΝΟ


savageGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Εγω δεν αναφερθηκα σε ταχυτητα αλλα παιδεια.

Ηδη εχουμε τον καθε χαζεμενο να ειναι με το ποδηλατο στην Εθνικη, φανταστειτε να αρχισουν να βγαινουν και με πατηνια τι εχει να γινει.

Χωρια το θεμα πεζοδρομων και πεζοδρομιων που οι ποδηλατες καπως την εχουν δει πως ειναι ποδηλατοδρομοι και δεν τους νοιαζει αν πεσουν πανω σε περαστικους, σιγα μωρε θα κανουν στην ακρη δεν εγινε κατι (ενας της προαλες που ειμουν στην Ερμου επεσε πανω σε μια κοπελα με καροτσι και ειχε και το θρασος να της πει οτι εκεινη δεν προσεχε που πηγαινε).

Αν ποτε ο Ελληνας μαθει να οδηγαει το οτιδηποτε (απο Πατηνι μεχρι Αυτοκινητο) και να σεβεται τον διπλανο του βλεπουμε, μεχρι τοτε ναι χιλιες φορες "ποναει κεφαλι, κοβεις κεφαλι".

Nα τους απαγορεύσουμε και να γράφουν σε φόρουμ, τους απαίδευτους έλληνες. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πάντως παίζει συνέχεια σε προσφορά. 

πχ εγώ το πήρα πριν τη μεγάλη εβδομάδα απο Γερμανό στα €350 +10% επιστροφη -ειχε eurobank τότε- (άρα €315)

intersport τη μεγάλη εβδομάδα είχε €400 και 15% έκπτωση μέσω cosmote (αν και το αλλάξανε γρήγορα να μη δίνει μετά απο 1-2 μέρες / κάποιοι το αγόρασαν βέβαια) + κάτι μέσω πειραιώς (νομίζω 296 έβγαινε).

Λογικά στις γιορτές το βάζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, sts4x4 είπε

Πόσες μέρες έχουν περάσει, υποτίθεται ότι (σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενα των υπαλλήλων του eshop τους) χρειάζονται 2 εργάσιμες ημέρες μετά την εκκαθάριση της παραγγελίας για να φανούν οι πόντοι. 

Είδωμεν... 

μέσα σε 2 λεπτά είχαν φανεί η πόντοι το σε εμένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mikelos είπε

μέσα σε 2 λεπτά είχαν φανεί η πόντοι το σε εμένα 

Και σε μένα με πληρωμή και παραλαβή από κατάστημα εμφανίστηκαν αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mikelos είπε

μέσα σε 2 λεπτά είχαν φανεί η πόντοι το σε εμένα

Πήρα Τηλέφωνο και μου είπαν 4 ημέρες μετά την εκκαθάριση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, mikelos είπε

μέσα σε 2 λεπτά είχαν φανεί η πόντοι το σε εμένα 

Εσυ αναφερεσαι σε αγορα σε καταστημα και πληρωμη σε φυσικο POS

15 λεπτά πριν, cdrov είπε

Πήρα Τηλέφωνο και μου είπαν 4 ημέρες μετά την εκκαθάριση...

Εσυ αναφερεσαι σε αγορα μεσω νετ. Καλα κουραγια. Σε αντιστοιχη περιπτωση με Γερμανο και γιουρομπανκ πολλοι περιμεναν ενα μηνα. Εχουν πει και για αλλους συνδιασμους καποιοι.

3 λεπτά πριν, lakisss είπε

Το πρόβλημα σου εσένα ποιο είναι???

Εσυ μην ασχολεισαι με το τι γραφει ο καθενας, θα μαθεις με τον καιρο και θα παθεις "ανοσια". ;)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει για Γερμανό και γιουρομπανκ. Εγώ συμπλήρωσα ένα μήνα σήμερα αλλά έλεγε  στις 14/4 οτι θα γίνει η εκκαθάριση μέχρι 31/5 (δεν έχουν μπει ακόμα οι πόντοι - μέσω νετ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Τι άλλο pathetic θα ακούσω εδώ μέσα; Βόλτα στο πάρκο με τη γυναίκα χρησιμοποιώντας ηλεκτρικό scooter

Άντε και σε supermarket με electric cart εύχομαι

Την επόμενη φορά θα πάρει την άδειά σου για το πώς θα διασκεδάσει με το γκατζετάκι του.

Pathetic είναι αυτά που γράφεις. ;) 

Καθείς κάνει ότι θέλει αρκεί να μην κάνει ακρότητες και ενοχλεί ή γίνεται εμπόδιο για τον συνάνθρωπο. 

Μέτρον άριστον που έλεγαν και οι πρόγονοι.

Οn topic,

Ερωτήσεις προς κατόχους:

-Πόση πραγματική αυτονομία έχει σε χλμ αν κάποιος έχει δοκιμάσει και με ποια μωτ; 

-Πόσες μοίρες κλίση μπορεί να ανέβει άνετα;

-Πόση πραγματική ώρα χρειάζεται για μια πλήρη φόρτιση από πλήρη εκφόρτιση; 

Ο κάτοχος που θα απαντήσει τα παραπάνω ας προσθέσει και το σωματικό του βάρος. 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Την επόμενη φορά θα πάρει την άδειά σου για το πώς θα διασκεδάσει με το γκατζετάκι του.

Pathetic είναι αυτά που γράφεις. ;) 

Καθείς κάνει ότι θέλει αρκεί να μην κάνει ακρότητες και ενοχλεί ή γίνεται εμπόδιο για τον συνάνθρωπο. 

Μέτρον άριστον που έλεγαν και οι πρόγονοι.

Οn topic,

Ερωτήσεις προς κατόχους:

-Πόση πραγματική αυτονομία έχει σε χλμ αν κάποιος έχει δοκιμάσει και με ποια μωτ; 

-Πόσες μοίρες κλίση μπορεί να ανέβει άνετα;

-Πόση πραγματική ώρα χρειάζεται για μια πλήρη φόρτιση από πλήρη εκφόρτιση; 

Ο κάτοχος που θα απαντήσει τα παραπάνω ας προσθέσει και το σωματικό του βάρος. 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά! :) 

Οι προαδιαγραφές που δίνουν όλοι για τα σκούτερ είναι στα 75κιλα. Εγώ που είμαι 76 είναι σχεδόν όσο υπόσχεται. Πχ έχω τα λάστιχα στα 50psi, προσπαθώ να πάω απο καλό δρόμο (πέζοδρομος κτλ χάνει σε αυτονομία, επίσης τα σταμάτα ξεκίνα γιατι κατά την εκκίνηση λέει δίνει μέχρι 600w). Γενικά επειδή κάνω απλές διαδρομές κάπου στα 7χλμ/μέρα σύνολο το πάω μόνο στο Normal mode (το eco έχει την αυτονομία που υπόσχεται δηλαδή 25χλμ φουλ ευθεία).

Το νόρμαλ μου βγάζει 19.8χλμ περιπου ανά φόρτιση.

υπόψιν το φορτίζω συνέχεια ανάμεσα στο 20-85% δηλαδή βασικά κάθε φορά που γυρνάω σπίτι γιατι όσο πέφτει η μπαταρία πέφτει απο κάποιο σημείο και το γκάζι για εξοικονόμηση 

.

Κλίση φαντάζομαι 12% εισαι οκ. 

μ365.png

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/5/2019 στις 10:19 ΜΜ, JoannisV είπε

Εκτός και αν κάνω κάποιο λάθος στους υπολογισμούς ή στον τύπο:

Watts = Amp x Volt , από έναν φορτιστή που βρήκα V= 42 και A= 2, άρα κατά την φόρτιση καταναλώνει ~85W και εφόσον χρειάζεται 5 περίπου ώρες να φορτίσει, μιλάμε για 425W.

Ένα gaming PC κάτι τέτοιο το καίει περίπου σε μία ώρα (εν ώρα gaming). Δεν νομίζω πως είναι φοβερή κατανάλωση.

Και πάλι, μπορεί να έχω κάνει λάθος στον τύπο/πράξεις, δεν είμαι γενικά της φυσικής.

Απο 0 μπαταρία θέλει κοστίζει max 20 με 25 λεπτά

3 ώρες πριν, matrixxx είπε

Εσυ αναφερεσαι σε αγορα σε καταστημα και πληρωμη σε φυσικο POS

Εσυ αναφερεσαι σε αγορα μεσω νετ. Καλα κουραγια. Σε αντιστοιχη περιπτωση με Γερμανο και γιουρομπανκ πολλοι περιμεναν ενα μηνα. Εχουν πει και για αλλους συνδιασμους καποιοι.

Εσυ μην ασχολεισαι με το τι γραφει ο καθενας, θα μαθεις με τον καιρο και θα παθεις "ανοσια". ;)

Σωστά αγορα σε καταστημα και πληρωμη σε φυσικο POS

 

Για όσους ενδιαφέρονται το μεσημέρι πήγα στον κωτσοβολο Χαϊδάρι και είχε 2 εκθεσιακά με 2 χιλιόμετρα το καθένα με 315 ευρώ....... και τα δύο μαύρα. Το ένα το πήρε φίλος υπάρχει άλλο ένα ακόμα. Με κανονική εγγύηση 2 ετών με την κούτα του και όλα τα έχτρα

Επεξ/σία από savageGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο κακό με αυτά τα σκούτερακια είναι ότι στις ανηφόρες τα κουβαλάς στα χέρια . Αν είχαν λίγο περισσότερη δύναμη να τραβάνε στις ανηφόρες θα ήταν τέλεια. Κατά τα αλλά μια χαρά είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το έχω καιρό το σκουτερακι, πριν έρθει Ελλάδα. 350€ το είχα πάρει, τότε.

έχω γράψει καμια 400χλμ, έχω πάει και δουλειά πηγενελα με μια φόρτιση γύρω στα 16 χιλιόμετρα. Το βάρος του αναβάτη παίζει ρολο είμαι 75 κιλά εγώ.

βάζω και τον μικρό (καμια 20αρια κιλά) πάνω πολλές φορές να τον πάρω από το σχολείο, για μικρές αποστάσεις.

Το βάρος παίζει ρολο στις ανηφόρες. νομίζω έχω μικρά τμήματα στην περιοχή μου με κλήση πάνω από 10%, μονος με φουλ μπαταρία ή μέχρι τη μέση ανεβαίνει. Αλλιώς θέλει πόδι, αλλα πατίνι είναι βρε παιδιά...

το λάστιχο μου σκάει κάθε 3 και λίγο. Το άλλαξα το πίσω με μασίφ, αλλα αυξήθηκε το βάρος πάνω από κιλό. Για να μου το αλλάξει ο μάστορας, μου πήρε 15 €. Αλλαγή σαμπρελα μου έπαιρνε 5,   αλλα την τελευταία φορά πήρε 10. Δεν ξαναπάω φυσικά. Με το μασίφ χάνεις σε φρεναρισμα, πάει η κωλιά σύννεφο αν είναι βρεγμένος ο δρόμος, έστω και λιγο.

όταν η μπαταρία είναι χαμηλά, οι επιδόσεις πέφτουν πολύ, έχω μείνει από μπαταρία και τελείως, δύσκολη κατάσταση, πήρα μετρό.

κάντε update αλλα σύνδεση έχω καταφέρει από κινητά Xiaomi  φίλων. Καμια άλλη συσκευή δεν το έβλεπε. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει, μπορεί να είναι τα  profil του bt  ( δικια μου άποψη, μπορεί να είναι λαθος...)

θα χαλαρωσει σχετικά γρήγορα το τιμόνι, θα έχει μπόσικα στο σημείο που διπλωνει. Έκανα αλλαγή σε ένα εξάρτημα εκεί καμια 10αρια € και σφίγγει καλα τωρα.

έχω αλλάξει και τακάκια πίσω, ποδηλατου παίρνει.

Επεξ/σία από Konstantin77
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι off topic απλά οφείλω μια ενημέρωση. 

Οι πόντοι επιστροφής μέσω Εθνικής πιστώθηκαν κανονικά σήμερα εντός του χρονοδιάγραμματος που μου είχαν πει οι υπάλληλοι του eshop του Γερμανού. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...