Προς το περιεχόμενο

Αρνητικά του Redmi Note 7


ondoin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 20/5/2019 στις 11:25 ΠΜ, EuphangeL είπε

Αυτά

μαζί με αυτό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12746-Επίσημη-έναρξη-της-VIP-υπηρεσίας-μας-προς-όλα-τα-μέλη-μας/

είναι αρκετά για να καταλάβει κανείς για τι προϊόντα και τι κατηγορία χρηστών μιλάμε

Μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις για τα προϊόντα και την κατηγορία των χρηστών που αναφέρεσαι ?

BTW : Το όνομά μου είναι Δαγκαλίδης Δημήτρης και είμαι ο Διαχειριστής της Ελληνικής κοινότητας (Xiaomi-Miui.gr)

Και αν δεν έχεις το θάρρος να φανερώσεις την "ταυτότητά" σου δεν πειράζει, αλλά θα ήθελα ειλικρινά να μας πεις για όσα αναφέρεις με αφορμή το Link που έχεις αναρτήσει.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις διευκρινίσεις.  

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, Dagalidis είπε

Μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις για τα προϊόντα και την κατηγορία των χρηστών που αναφέρεσαι ?

BTW : Το όνομά μου είναι Δαγκαλίδης Δημήτρης και είμαι ο Διαχειριστής της Ελληνικής κοινότητας (Xiaomi-Miui.gr)

Και αν δεν έχεις το θάρρος να φανερώσεις την "ταυτότητά" σου δεν πειράζει, αλλά θα ήθελα ειλικρινά να μας πεις για όσα αναφέρεις με αφορμή το Link που έχεις αναρτήσει.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις διευκρινίσεις.  

Τσάμπα ασχολείσαι φίλε δεν ξέρουν να διαβάζουν δεν είναι απαραίτητο να είσαι καν vip για να διαβάσεις το φόρουμ η να κατεβάσεις κάτι γιατί εγώ είμαι μέλος στο φόρουμ εκεί από τα πρώτα άτομα και έκανα απλά vip γιατί άξιζε η προσπάθεια και η βοήθεια που προσφέρεται απλόχερα 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά μου κάνει εντύπωση η εμπάθεια χωρίς καμία τεκμηρίωση, και αφήνοντας υπονοούμενα που δεν αρμόζουν σε μία κοινότητα που προσπαθεί με νύχια και με δόντια να βοηθήσει αφιλοκερδώς όσους έχουν προβλήματα.

Δεν με πειράζει προσωπικά, αλλά με στεναχωρεί να βλέπω να αναφέρεται σε "κατηγορία χρηστών" με πολύ άσχημο τρόπο που δεν αρμόζει στον πολιτισμό κανενός.

Τεσπά... Δεν πειράζει !!! 

Keep Going ... 

Επεξ/σία από Dagalidis
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/6/2019 στις 10:32 ΜΜ, Dagalidis είπε

Μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις για τα προϊόντα και την κατηγορία των χρηστών που αναφέρεσαι ?

BTW : Το όνομά μου είναι Δαγκαλίδης Δημήτρης και είμαι ο Διαχειριστής της Ελληνικής κοινότητας (Xiaomi-Miui.gr)

Και αν δεν έχεις το θάρρος να φανερώσεις την "ταυτότητά" σου δεν πειράζει, αλλά θα ήθελα ειλικρινά να μας πεις για όσα αναφέρεις με αφορμή το Link που έχεις αναρτήσει.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις διευκρινίσεις.  

Αφου εισαι μεσα στα πραγματα για δωσε μας διευκρινησεις για το που πανε ολες οι πληροφοριες που συλλεγει η xiaomi (και οχι μονο),γιατι συλλεγει τοσες πληροφοριες απο ολες τις εφαρμογες ενος smartphone.Και φυσικα για ποιο λογο το κανει;Ασφαλως και δεν ειναι η μοναδικη εταιρια που το κανει αλλα νομιζω οτι το κανει με υπερβολικο τροπο,χωρις ουσια.Διαβασε το συγκεκριμενο νημα απο την αρχη για να καταλαβεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το blodware, μόνο με ένα γρήγορο ψάξιμο σε XDA βρίσκεις τα παρακάτω

Εύκολη διαδικασία

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/how-to/remove-redmi-note-7-bloatware-root-t3925049

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα διαπιστωσα οτι το global Redmi Note 7 4/64 blue που εχω, εχει στραβωσει στη μεση! Το εχω στη μαμα θηκη σιλικονης, σιγουρα εχει φαει καποιες πτωσεις χωρις ορατες συνεπειες, σιγουρα το εχω βαλει στην κωλοτσεπη, αλλα στραβωμα? Το στραβωμα ειναι περιπου σε σημειο περιπου στα 3/5 του κινητου οπως το κοιταμε απο πανω προς τα κατω, ενω φαινεται να εχει στραβωσει μονο απο την δεξια πλευρα και οχι απο την αριστερη με αποτελεσμα οταν το αφηνω πανω στο γραφειο και του ασκω δυναμη στην πανω αριστερη γωνια πλεον να "παιζει".

Προσπαθω να το ισιωσω με τα χερια αλλα δεν κουνιεται και φοβαμαι να βαλω πολυ δυναμη μην σπασει. Εχει ακουσει κανεις κατι αντιστοιχο;

Επεξ/σία από panos4tw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, panos4tw είπε

Σημερα διαπιστωσα οτι το global Redmi Note 7 4/64 blue που εχω, εχει στραβωσει στη μεση! Το εχω στη μαμα θηκη σιλικονης, σιγουρα εχει φαει καποιες πτωσεις χωρις ορατες συνεπειες, σιγουρα το εχω βαλει στην κωλοτσεπη, αλλα στραβωμα? Το στραβωμα ειναι περιπου σε σημειο περιπου στα 3/5 του κινητου οπως το κοιταμε απο πανω προς τα κατω, ενω φαινεται να εχει στραβωσει μονο απο την δεξια πλευρα και οχι απο την αριστερη με αποτελεσμα οταν το αφηνω πανω στο γραφειο και του ασκω δυναμη στην πανω αριστερη γωνια πλεον να "παιζει".

Προσπαθω να το ισιωσω με τα χερια αλλα δεν κουνιεται και φοβαμαι να βαλω πολυ δυναμη μην σπασει. Εχει ακουσει κανεις κατι αντιστοιχο;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοα εχω δει το video αλλα εχω αμφιβολιες για το αν ειναι αντιστοιχη περιπτωση. Εξαλλου, στο video το κινητο λυγιζει περιπου στα 2/5 και εμενα ειναι στα 3/5, δηλαδη σε αλλο σημειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αγόρασα το redmi note 7, δυο μέρες πριν, χωρίς κανένα ουσιαστικό ψάξιμο εφόσον πρώτον, δεν με ενδιαφέρουν οι πολλές δυνατότητες των smartphones, δεδομένου ότι χρησιμοποιώ ελάχιστες εφαρμογές τους, και δεύτερον χάλασε το προηγούμενο κινητό μου και έπρεπε ΑΜΕΣΑ να το αντικαταστήσω για να μπορώ να επικοινωνώ με τους οικείους μου, οπότε δεν είχα καθόλου χρόνο για ψαξιμο.Τωρα, δύο μέρες μετά την αγορά μου, μπαίνω στο internet για να διαβάσω reviews, πιο πολύ για να καθησύχασω τον εαυτό μου ότι δεν αγόρασα καμία "πατατα" που θα εκραγεί στα χέρια μου μετά από 10 λεπτά χρήσης!Διαβαζω τα αρνητικά που αναφέρεις, σε "ακουω" χωρίς να σε καταλαβαίνω (όντας άσχετη με την τεχνολογια) και δέχομαι ότι πιθανόν να είναι έτσι τα πραγματα.Μια μικρή ένσταση όμως σε αυτά που γράφεις σχετικά με το ότι το κινητό έχει πλαστικό back panel  και όχι γυαλί , (σταγόνα στον ωκεανό των αρνητικών), και δεδομένου ότι είδα το video που ανέβασες...Ο κυριουλης που κάνει το test drive ακούγεται ξεκάθαρα στο 2.35 να λέει πως το panel είναι γυαλί, όπως επισης και στο 4.45 όπου έχει πλέον διαλύσει το panel και φαίνεται να θρυμματίζεται, αναφέρει ποσό "cool" είναι η όψη του ραγισμένου γυαλιού (;).Αυτά από εμένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Το αγόρασα τέλη Νοεμβρίου. Παρατηρώ ότι αφού ενεργοποιήσω τις επιλογές προγραμματιστή, μετά από 2-3 μέρες χάνεται η επιλογή και πρέπει να ξανακάνω το ταπ ταπ 7 φορές για ενεργοποίηση πάλι. Και συνεχίζεται. Μήπως φταίει ότι πήρα την 11.0.4.0 (PFGEUXM) αλλάζοντας τη χώρα σε Κύπρο πριν 2 βδομάδες; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...