Προς το περιεχόμενο

Απαράδεκτη κατάσταση με τράπεζα. - Πως να κινηθώ;


Miracle Worker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στη θέση σου θα δοκίμαζα και αυτό https://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Supervision/transactionsinfo/bogcomplaints.aspx

Η ΤτΕ είναι επιφορτισμένη με τον έλεγχο των ελληνικών τραπεζών. Όμως σύμφωνα με αυτό https://www.google.gr/amp/s/www.protothema.gr/politics/article/866096/protofanes-o-polakis-magnitofonise-ton-stournara-kai-ton-apeilei/AMP/

"Στουρνάρας: «Να σας πω… Επειδή υπήρξε ένα δημοσίευμα και η Εποπτική Αρχή ζητάει έλεγχο για το προϊόν το οποίο προσφέρουνε διότι η Τράπεζα Αττικής είναι από αυτές που ελέγχουμε εμείς ενώ οι άλλες είναι συστημικές και δεν μπορούμε να τις ελέγξουμε»"

ίσως είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη.

Επεξ/σία από Ather
Πρόσθετα δεδομένα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, Miracle Worker είπε

Τραπεζικός;😋

Δεν ξέρω, αυτά είναι θέματα της τράπεζας. Εμένα μου είπαν ότι είναι "πολιτική της τράπεζας να επιτρέπονται μεταφορές μόνο από κάρτα ΚΕΑ σε κάρτα ΚΕΑ", αυτολεξεί. Αλλά όπως είπα ούτε με έχουν ενημερώσει περαιτέρω ούτε είναι δικό μου θέμα στο κάτω κάτω. Εγώ ξέρω ότι το ΚΕΑ δε σε περιορίζει στην κατανάλωση των χρημάτων όσο είσαι δικαιούχος, αλλιώς θα τα είχα καταναλώσει. 

typo 

*"βαζανε" 

Μηχανικός εδώ

/ontopic

http://e-learning.keaprogram.gr/el/Lesson/L03/Asset/258125/faq_manual

Σε περίπτωση που το συνολικό καταβαλλόμενο ποσό είναι ίσο με ή υπερβαίνει τα 100 Ευρώ ανά μήνα, ποσοστό 50% δαπανάται αποκλειστικά μέσω χρήσης προπληρωμένης τραπεζικής κάρτας του δικαιούχου, η οποία μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς κανένα περιορισμό για οποιαδήποτε αγορά, συμπεριλαμβανομένων των ηλεκτρονικών αγορών ή πληρωμή. Δεν υπάρχει δυνατότητα ανάληψης μετρητών από την προπληρωμένη τραπεζική κάρτα. Για το υπόλοιπο 50% υπάρχει η δυνατότητα ανάληψης μετρητών, μέσω τραπεζικού καταστήματος του πιστωτικού ιδρύματος που ο δικαιούχος τηρεί λογαριασμό ή/και μέσω χρεωστικής κάρτας, από Αυτόματες Ταμειολογιστικές Μηχανές (ΑΤΜ) των πιστωτικών ιδρυμάτων. Για τους σκοπούς του προγράμματος και μόνο, οι δικαιούχοι δεν επιβαρύνονται με κόστη συναλλαγών από τη χρήση των ανωτέρω καρτών, με την εξαίρεση των συναλλαγών αναλήψεων μετρητών από ΑΤΜ άλλης τράπεζας, από εκείνη στην οποία τηρεί λογαριασμό ο δικαιούχος.

Αν καταλαβαίνω καλά το πάραπάνω το 50% δε μπορείς να το "βγάλεις" από την κάρτα ΚΕΑ.

Μήπως έχεις βγάλει ήδη το 50% και το υπόλοιπο δε μπορεί να τραβηχθεί.

Κάτι πρέπει να έχουν μπλέξει ή να έχουν αυστηροποιήσει την πολιτική τους ώστε να μην υπάρχουν μπερδεμένες καταστάσεις.

 

ΥΓ:

Το "ειναι πολιτική της τράπεζας/εταιρείας μας κλπ" είναι κλασσική ατάκα όταν θες να πεις στον άλλο κάτι μεταξύ "δε ξέρω ακριβώς και βαριέμαι να ψάξω" και "να μη σε ενδιαφέρει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τετοια θεματα δεν υπαρχει πολιτικη της τραπεζας 

Δηλαδη οταν το κρατος δινει μια καρτα σε δικαιουχους με καποια κριτηρια,δεν το κανει με την λογικη οτι η καθε τραπεζα ας κανει οτι νομιζει με αυτα τα λεφτα,γουστο της και καπελο της.

Επομενως αυτη η απαντηση ειναι ακυρη και δειχνει οντως αγνοια 

 

Ομως δες αυτο που λεει ο DrLo γιατι μοιαζει σχετικο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DrLo είπε

typo 

*"βαζανε" 

Μηχανικός εδώ

/ontopic

http://e-learning.keaprogram.gr/el/Lesson/L03/Asset/258125/faq_manual

Σε περίπτωση που το συνολικό καταβαλλόμενο ποσό είναι ίσο με ή υπερβαίνει τα 100 Ευρώ ανά μήνα, ποσοστό 50% δαπανάται αποκλειστικά μέσω χρήσης προπληρωμένης τραπεζικής κάρτας του δικαιούχου, η οποία μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς κανένα περιορισμό για οποιαδήποτε αγορά, συμπεριλαμβανομένων των ηλεκτρονικών αγορών ή πληρωμή. Δεν υπάρχει δυνατότητα ανάληψης μετρητών από την προπληρωμένη τραπεζική κάρτα. Για το υπόλοιπο 50% υπάρχει η δυνατότητα ανάληψης μετρητών, μέσω τραπεζικού καταστήματος του πιστωτικού ιδρύματος που ο δικαιούχος τηρεί λογαριασμό ή/και μέσω χρεωστικής κάρτας, από Αυτόματες Ταμειολογιστικές Μηχανές (ΑΤΜ) των πιστωτικών ιδρυμάτων. Για τους σκοπούς του προγράμματος και μόνο, οι δικαιούχοι δεν επιβαρύνονται με κόστη συναλλαγών από τη χρήση των ανωτέρω καρτών, με την εξαίρεση των συναλλαγών αναλήψεων μετρητών από ΑΤΜ άλλης τράπεζας, από εκείνη στην οποία τηρεί λογαριασμό ο δικαιούχος.

Αν καταλαβαίνω καλά το πάραπάνω το 50% δε μπορείς να το "βγάλεις" από την κάρτα ΚΕΑ.

Μήπως έχεις βγάλει ήδη το 50% και το υπόλοιπο δε μπορεί να τραβηχθεί.

Κάτι πρέπει να έχουν μπλέξει ή να έχουν αυστηροποιήσει την πολιτική τους ώστε να μην υπάρχουν μπερδεμένες καταστάσεις.

ΥΓ:

Το "ειναι πολιτική της τράπεζας/εταιρείας μας κλπ" είναι κλασσική ατάκα όταν θες να πεις στον άλλο κάτι μεταξύ "δε ξέρω ακριβώς και βαριέμαι να ψάξω" και "να μη σε ενδιαφέρει".

Ας υποθέσουμε ότι κάποιος παίρνει όλο το ΚΕΑ, δηλαδη 300 ευρω. 150 πάνε στην καρτα, χωρις δικαίωμα αναληψης, 150 στο λογαριασμο τραπεζης. Με προσφατη αλλαγη στο ΚΕΑ του 2018 ατομα μεγαλης ηλικιας μπορουν να αιτηθουν να μπαινει ολο το ποσο στο λογαριασμο.

 

Το τεχνικο προβλημα που προκυπτει ειναι το εξης: αν καποιος δεν ειναι δικαιουχος ΚΕΑ, δεν μπορει να εχει προπληρωμενη που βγαινει μονο για ΚΕΑ απο την τραπεζα. Αρα ακομα κι αν εχει υπολοιπο απο προηγουμενο ΚΕΑ, οπως ο φιλος, τεχνικα δεν μπορει να χρησιμοποιησει το ποσο εφοσον δεν εχει το "μεσο" να τα χρησιμοποιησει δηλαδη την καρτα. Σημειωνω οτι η κάρτες αυτες εχουν διαρκεια ενος ετους. Αυτο ειναι το θεμα του φιλου.. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, DrLo είπε

typo 

*"βαζανε" 

Μηχανικός εδώ

/ontopic

http://e-learning.keaprogram.gr/el/Lesson/L03/Asset/258125/faq_manual

Σε περίπτωση που το συνολικό καταβαλλόμενο ποσό είναι ίσο με ή υπερβαίνει τα 100 Ευρώ ανά μήνα, ποσοστό 50% δαπανάται αποκλειστικά μέσω χρήσης προπληρωμένης τραπεζικής κάρτας του δικαιούχου, η οποία μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς κανένα περιορισμό για οποιαδήποτε αγορά, συμπεριλαμβανομένων των ηλεκτρονικών αγορών ή πληρωμή. Δεν υπάρχει δυνατότητα ανάληψης μετρητών από την προπληρωμένη τραπεζική κάρτα. Για το υπόλοιπο 50% υπάρχει η δυνατότητα ανάληψης μετρητών, μέσω τραπεζικού καταστήματος του πιστωτικού ιδρύματος που ο δικαιούχος τηρεί λογαριασμό ή/και μέσω χρεωστικής κάρτας, από Αυτόματες Ταμειολογιστικές Μηχανές (ΑΤΜ) των πιστωτικών ιδρυμάτων. Για τους σκοπούς του προγράμματος και μόνο, οι δικαιούχοι δεν επιβαρύνονται με κόστη συναλλαγών από τη χρήση των ανωτέρω καρτών, με την εξαίρεση των συναλλαγών αναλήψεων μετρητών από ΑΤΜ άλλης τράπεζας, από εκείνη στην οποία τηρεί λογαριασμό ο δικαιούχος.

Αν καταλαβαίνω καλά το πάραπάνω το 50% δε μπορείς να το "βγάλεις" από την κάρτα ΚΕΑ.

Μήπως έχεις βγάλει ήδη το 50% και το υπόλοιπο δε μπορεί να τραβηχθεί.

Κάτι πρέπει να έχουν μπλέξει ή να έχουν αυστηροποιήσει την πολιτική τους ώστε να μην υπάρχουν μπερδεμένες καταστάσεις.

ΥΓ:

Το "ειναι πολιτική της τράπεζας/εταιρείας μας κλπ" είναι κλασσική ατάκα όταν θες να πεις στον άλλο κάτι μεταξύ "δε ξέρω ακριβώς και βαριέμαι να ψάξω" και "να μη σε ενδιαφέρει".

Είναι ακριβώς όπως τα λέει ο moumouris. Όλα τα επίχαμα λεφτά είναι από το 50% που δε μπορεί να τραβηχτεί, αλλά ξαναλέω ότι ο,τιδήποτε πρόβλημα και αν έχει προκύψει είναι υπό την αποκλειστική ευθύνη και γνώση της τράπεζας. Εγώ δεν εμπλέκομαι ούτε μπορώ να κάνω κάτι πάνω σε αυτό, ούτε έκανα ο,τιδήποτε ώστε να έχω κάποια ευθύνη για την κατάσταση. 

2 ώρες πριν, vagos789 είπε

Σε τετοια θεματα δεν υπαρχει πολιτικη της τραπεζας 

Δηλαδη οταν το κρατος δινει μια καρτα σε δικαιουχους με καποια κριτηρια,δεν το κανει με την λογικη οτι η καθε τραπεζα ας κανει οτι νομιζει με αυτα τα λεφτα,γουστο της και καπελο της.

Επομενως αυτη η απαντηση ειναι ακυρη και δειχνει οντως αγνοια 

Ομως δες αυτο που λεει ο DrLo γιατι μοιαζει σχετικο 

Εγώ έχω συμφωνήσει με την τράπεζα να μου παρέχει μια υπηρεσία, έχω "αγοράσει" ένα προϊόν της τράπεζας, σύμφωνα με το οποίο η τράπεζα οφείλει να μου παρέχει εγγύηση και πρόσβαση μέσω προπληρωμένης κάρτα σε κάποιο επίδομα, έστω με κάποιους όρους. Αυτήν τη στιγμή, χωρίς να έχω παραβεί οποιονδήποτε όρο, η τράπεζα μονομερώς ακύρωσε και αρνείται να μου παρέχει τη συμφωνημένη υπηρεσία, δεσμεύοντας και το αντίστοιχο ποσό. Το πως έχει δομήσει η τράπεζα το προϊόν, τι συνεργασία και συμφωνία έχει με το κράτος, τι προβλέψεις και δικλείδες ασφαλείας έχει κάνει, είναι θέμα του παρόχου, όχι του πελάτη. Οφείλουν να βρουν λύση. Εγώ δεν έχω αρνηθεί κάποια πρόταση τους για επίλυση.

Επί του συγκεκριμένου προϊόντος, να υπενθυμίσω ότι η ίδια η τράπεζα ακύρωσε την κάρτα, οπότε, αν υποθέσουμε ότι γνώριζε ότι υπάρχει πρόβλημα με επανέκδοση κάρτα σε μη δικαιούχους ΚΕΑ, προέβει εν γνώσει της σε επιζήμια ενέργεια προς τον πελάτη.

Επεξ/σία από Miracle Worker
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγαπητε μαλλον την ακυρωσε επειδη τελειωσε η περιοδος του ΚΕΑ σου. Τα ιδια ειχα με τον παππού μου, με τη διαφορα οτι καναμε αιτηση 1 μηνα μετα για νεο ΚΕΑ και βγηκε νεα καρτα οπου μεταφερθηκε το ποσο της προηγουμενης. Τα παππουδια τρεχουνε και πατανε την καρτα σε σουπερμάρκετ απο τοτε για ψωνια για να μην τους τα αρπαξει η τράπεζα αν σε καποια φαση δεν εγκριθει το ΚΕΑ για α ή β λογους. Τελος του μηνα μενουν 5-6€ και μπαινει το αλλο ΚΕΑ

Επεξ/σία από mourouzis2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να μεταφέρεις το ποσο απο ΚΕΑ σε καρτα που δεν ειναι ΚΕΑ τα χρήματα αυτα δίνονται για αγορά ειδων πρωτης αναγκγης και οχι για οποιαδήποτε αλλη χρήση πχ δεν μπορείς να κανεις αγορες μεσω ίντερνετ αν δεις δεν εχει καν 3 ψηφιο κωδικο απο πισω.Βγαλε μια νεα καρτα ΚΕΑ εφόσον πλήρεις τα κριτήρια και μετεφερε εκει το ποσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mourouzis2005 είπε

Αγαπητε μαλλον την ακυρωσε επειδη τελειωσε η περιοδος του ΚΕΑ σου. Τα ιδια ειχα με τον παππού μου, με τη διαφορα οτι καναμε αιτηση 1 μηνα μετα για νεο ΚΕΑ και βγηκε νεα καρτα οπου μεταφερθηκε το ποσο της προηγουμενης. Τα παππουδια τρεχουνε και πατανε την καρτα σε σουπερμάρκετ απο τοτε για ψωνια για να μην τους τα αρπαξει η τράπεζα αν σε καποια φαση δεν εγκριθει το ΚΕΑ για α ή β λογους. Τελος του μηνα μενουν 5-6€ και μπαινει το αλλο ΚΕΑ

Μήπως απλά είναι στην ίδια τράπεζα; Όταν έγινε αυτό με τις ακυρώσεις είχαν μία βδομάδα που έβγαζαν νέες κάρτες και τους είχε τελειώσει δύο φορές το πλαστικό σε όλες τις τράπεζες της πόλης. Αν γίνεται αυτό κάθε μήνα θα είχε καταστραφεί το περιβάλλον. Δεν υπάρχει κάτι σχετικό στην απόφαση για το ΚΕΑ ούτε η τράπεζα με έχει ενημερώσει για κάτι τέτοιο. Εξάλλου τα χρήματα είναι ακόμα στο λογαριασμό μου, δεν έχουν επιστραφεί στο κράτος. Αυτό θα ήταν δωράκι για τους τραπεζίτες. Επίσης, τα χρήματα μπαίνουν τέλος του μήνα. Θα ήταν παράλογο να πρέπει να τα καταναλώσεις σε 1-2 μέρες.

4 ώρες πριν, Dante44® είπε

Δεν μπορείς να μεταφέρεις το ποσο απο ΚΕΑ σε καρτα που δεν ειναι ΚΕΑ τα χρήματα αυτα δίνονται για αγορά ειδων πρωτης αναγκγης και οχι για οποιαδήποτε αλλη χρήση πχ δεν μπορείς να κανεις αγορες μεσω ίντερνετ αν δεις δεν εχει καν 3 ψηφιο κωδικο απο πισω.Βγαλε μια νεα καρτα ΚΕΑ εφόσον πλήρεις τα κριτήρια και μετεφερε εκει το ποσο

Δεν πληρώ τα κριτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρεσει που κάποιος νόμιζε ότι δεν θα επιτρεπόταν να χρησιμοποιηθεί στο στοίχημα μια Κέα. Θα είχαμε κράτος πρόνοιας σε αυτή την περίπτωση. 

Ον τοπικ είναι η δεύτερη φορά που ακούω εντός ολίγων ημερών μονομερη ενέργεια τράπεζας που ουσιαστικά ζημιωνει τον πελάτη επικαλούμενη security reasons. Τώρα αυτό το security breach που προφασιστηκαν και η έλλειψη πρόβλεψης τι θα γίνουν οι δικαιούχοι που τρώνε μπαν από το δεδομένο σύστημα τους δείχνει αν μη τι άλλο αντιεπαγγελματισμο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά σήμερα δέχθηκα ανέλπιστο τηλεφώνημα από υπάλληλο της τράπεζας (το πρώτο από όταν έκανα το αίτημα 47 ημέρες πριν), ο οποίος ήταν ενημερωμένος και καταρτισμένος για το θέμα μου. Θεωρητικά για άλλη μια φορά το θέμα έχει λυθεί, αν και πιστεύω ότι θα σκαλώσει πάλι. Πάντως τα λεφτά δεν έχουν μπει ακόμα, οπότε μάλλον στο περίμενε για κάμια 10αριά μέρες και μετά πάλι τηλέφωνα και πάλι αιτήματα και πάλι δεν ξέρω και και και... Τουλάχιστον πλέον γνωρίζω ότι ο μόνος λόγος είναι ότι μ*λα*ίζονται ομαδικά, με πρώτους και καλύτερους αυτούς στο φυσικό κατάστημα. Δυστυχώς βέβαια ο μόνος που πληρώνει τη νύφη είμαι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Miracle Worker είπε

Τελικά σήμερα δέχθηκα ανέλπιστο τηλεφώνημα από υπάλληλο της τράπεζας (το πρώτο από όταν έκανα το αίτημα 47 ημέρες πριν), ο οποίος ήταν ενημερωμένος και καταρτισμένος για το θέμα μου. Θεωρητικά για άλλη μια φορά το θέμα έχει λυθεί, αν και πιστεύω ότι θα σκαλώσει πάλι. Πάντως τα λεφτά δεν έχουν μπει ακόμα, οπότε μάλλον στο περίμενε για κάμια 10αριά μέρες και μετά πάλι τηλέφωνα και πάλι αιτήματα και πάλι δεν ξέρω και και και... Τουλάχιστον πλέον γνωρίζω ότι ο μόνος λόγος είναι ότι μ*λα*ίζονται ομαδικά, με πρώτους και καλύτερους αυτούς στο φυσικό κατάστημα. Δυστυχώς βέβαια ο μόνος που πληρώνει τη νύφη είμαι εγώ.

Πως το λυσανε? Σου βγάλανε νέα κάρτα ΚΕΑ αν και δεν τηρείς τα κριτήρια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, censOred είπε

Πως το λυσανε? Σου βγάλανε νέα κάρτα ΚΕΑ αν και δεν τηρείς τα κριτήρια? 

Όχι, στην ουσία ισχύει η λύση για μεταφορά των χρημάτων σε έναν ενεργό λογαριασμό, αλλά χρειάζεται να προσκομίσω έγγραφο που να λέει ότι δεν είμαι πλέον δικαιούχος. 

Προφανώς, η ψηλομύτα υπάλληλος που δεν άκουγε τι της έλεγε ο χαζός του ΚΕΑ, αντί να παραλάβει/καταχωρήσει τα εν λόγω έγγραφα όπως της ζητούσα επίμονα, απλώς τους έριξε μια ματιά και επανέλαβε απλά αίτημα για μεταφορά. Τώρα μου είπαν ότι το αίτημα είχε κολλήσει γιατί δε φαίνεται ότι έχω προσκομίσει τα έγγραφα.

Το θέμα είναι ότι με πέτυχαν στη δουλειά και το μόνο που είπα είναι ότι τα πήγα πριν 15 μέρες σε κατάστημα και λέει εντάξει τότε, το σημειώνω και προχωράει το αίτημα. Τώρα τι ακριβώς ζητάνε δεν ξέρω, πάντως φυσικό χαρτί δεν είχε δεχτεί να παραλάβει η τράπεζα και ούτε γνωρίζω αν καταχώρησε κάπως τα έγγραφα (την είχα ρωτήσει και μου λέει εντάξει είναι). Οπότε δεν αποκλείεται σε μια βδομάδα να έχω πάλι τα ίδια από την αρχή και δεν ξέρω και ποια μου ενέργεια έκανε trigger το τηλεφώνημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Η τράπεζα γιατί ΑΚΥΡΩΣΕ μαζικά τις κάρτες του ΚΕΑ ?

Δεν το ρώτησα αυτό. Ο υπάλληλος στην τράπεζα μου είχε πει ότι μάλλον οφείλεται σε κάποιο security breach. Πάντως για να είμαι καλυμμένος πριν κάνω καταγγελία στο μεσολαβητή, έχω στείλει ερώτημα στο φορέα που διαχειρίζεται το ΚΕΑ, αν δηλαδή δίνει εντολή στις τράπεζες να καταργούν τις κάρτες με τη λήξη της εισοδηματικής ενίσχυσης. Αλλά από στοιχεία και γεγονότα που έχω παρατηρήσει, αυτό είναι αρκετα μικρή πιθανότητα να ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2019 στις 1:34 ΜΜ, Dante44® είπε

Δεν μπορείς να μεταφέρεις το ποσο απο ΚΕΑ σε καρτα που δεν ειναι ΚΕΑ τα χρήματα αυτα δίνονται για αγορά ειδων πρωτης αναγκγης και οχι για οποιαδήποτε αλλη χρήση πχ δεν μπορείς να κανεις αγορες μεσω ίντερνετ αν δεις δεν εχει καν 3 ψηφιο κωδικο απο πισω.Βγαλε μια νεα καρτα ΚΕΑ εφόσον πλήρεις τα κριτήρια και μετεφερε εκει το ποσο

Δεν θελω να φανω επιθετικος αλλα εχεις καρτα ΚΕΑ;(αν ναι μπορεις να μας πεις απο ποια τραπεζα;) ή απλα σε εχουν (παρα)πληροφορησει γι'αυτα που αναφερεις;

Την προπληρωμενη καρτα ΚΕΑ μπορεις να την χρησιμοποιησεις οπως οποιαδηποτε προπληρωμενη καρτα...Προσωπικα (καρτα ΚΕΑ απο ΕΤΕ) εχω κανει απο ανανεωση χρονου ομιλιας μεχρι αγορες στο Aliexpress...και φυσικα εχει τριψηφιο κωδικο πισω...

35 λεπτά πριν, Miracle Worker είπε

Όχι, στην ουσία ισχύει η λύση για μεταφορά των χρημάτων σε έναν ενεργό λογαριασμό, αλλά χρειάζεται να προσκομίσω έγγραφο που να λέει ότι δεν είμαι πλέον δικαιούχος.

Αυτο σημαινει οτι τα χρηματα μπορεις να τα εχεις σε μετρητα κατι το οποιο ουσιαστικα δεν γινοταν με την προπληρωμενη καρτα...Θεωρω οτι η πιο σωστη λυση θα ηταν η εκδοση μιας προπληρωμενης καρτας με το ποσο που σου ειχε μεινει απο αυτην του ΚΕΑ...σε καθε περιπτωση μακαρι να ξεμπερδεψεις οσο πιο γρηγορα γινεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...