Προς το περιεχόμενο

House of the Dragon (HBO, 2022, GoT Prequel)


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Glikos είπε

https://www.insider.com/house-of-the-dragon-creators-didnt-want-mostly-white-cast-2022-7

Στον βωμό του diversity όλα γίνονται. Κόβουν και ράβουν όπως τους βολεύει. Ελπίζω μόνο μην βγει καμιά πατάτα. 😅

"where nearly all of the major families in Westeros (with the exception of the poorly developed characters from Dorne) were portayed by white actors."

Ας κανουν ενα spin off με περιοχη Easteros τοτε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Glikos είπε

Στον βωμό του diversity όλα γίνονται. Κόβουν και ράβουν όπως τους βολεύει. Ελπίζω μόνο μην βγει καμιά πατάτα. 😅

Καλά εννοείτε, πιο άσπροι πεθαίνεις είναι οι Velaryon, παρόλα αυτά από τα να έχει διαφορα χρώματα από εδώ και εκεί όπως το Witcher για παράδειγμα, το προτιμώ έτσι που είναι μονο οι Velaryon.

Το θέμα είναι ότι όλοι αυτοί σκοτώνονται και δεν μένει ούτε ένας στο τέλος. Δεν ξέρω πως θα φανεί αυτό και κατά ποσο το σκεφτήκανε πριν κάνουν το casting.

Anyways, μακάρι, μακάρι, μακάρι να είναι καλο γιατί πολύ φόλα το Witcher και το Wheel of Time. Το LOTR επίσης δεν φαίνεται καλο. Οποτε μοναδική ελπίδα αυτό, δεν θα αντέξω άλλο αγαπημένο franchise να καταστραφεί. :P

9 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ας κανουν ενα spin off με περιοχη Easteros τοτε.

Ακριβώς, ας γράφαν ένα story στα Summer Isles η κάτι τελοσπάντων. Και στην τελική όλους μαύρους τους έκαναν τους Velaryon, δεν φαίνεται και πολύ diverse. :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

"where nearly all of the major families in Westeros (with the exception of the poorly developed characters from Dorne) were portayed by white actors."

Ας κανουν ενα spin off με περιοχη Easteros τοτε.

Θα ήταν λογικό ναι.

54 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Καλά εννοείτε, πιο άσπροι πεθαίνεις είναι οι Velaryon, παρόλα αυτά από τα να έχει διαφορα χρώματα από εδώ και εκεί όπως το Witcher για παράδειγμα, το προτιμώ έτσι που είναι μονο οι Velaryon.

Το θέμα είναι ότι όλοι αυτοί σκοτώνονται και δεν μένει ούτε ένας στο τέλος. Δεν ξέρω πως θα φανεί αυτό και κατά ποσο το σκεφτήκανε πριν κάνουν το casting.

Anyways, μακάρι, μακάρι, μακάρι να είναι καλο γιατί πολύ φόλα το Witcher και το Wheel of Time. Το LOTR επίσης δεν φαίνεται καλο. Οποτε μοναδική ελπίδα αυτό, δεν θα αντέξω άλλο αγαπημένο franchise να καταστραφεί. :P

Μπορεί να αλλάξουν το στόρυ και να ζήσουν κάποιοι, θα δούμε. Πάντως είναι σπαστικό σε σειρές/ταινίες να αλλάζουν το lore μόνο και μόνο για να φανούν political correct και συναφή μπούρδες. Αφού τα περισσότερα καταλήγουν μούφα, αλλά μυαλό δεν βάζουν. Μακάρι να βγει καλό αυτό και μ'αρέσει πολύ ένας από τους ηθοποιούς, ο Paddy Considine. Ελπίζω να παίξει μέχρι το τέλος.

Το Wheel of Time δεν το έχω δει, δεν μου κάνει κλικ. Το Witcher μ'αρέσει λόγω του Cavill. Αυτός είναι και ο μόνος λόγος που το βλέπω αλλιώς δεν νομίζω να είχα ασχοληθεί καν. Το προτιμούσα διαφορετικό βέβαια σε αρκετά σημεία.

Το LOTR δεν φαίνεται ελπιδοφόρο αλλά μακάρι να βγει καλό.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το θέμα είναι ότι όλοι αυτοί σκοτώνονται και δεν μένει ούτε ένας στο τέλος.

 

21 λεπτά πριν, Glikos είπε

Μπορεί να αλλάξουν το στόρυ και να ζήσουν κάποιοι, θα δούμε

Αυτό ισχύει? Λίγο που είδα στο wiki, μετά τον Robert Baratheon, μένουν πιστοί στο dragonstone και Stannis (εκτός αν διάβασα λάθος) 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αυτό ισχύει? Λίγο που είδα στο wiki, μετά τον Robert Baratheon, μένουν πιστοί στο drahonstone και Stannis (εκτός αν διάβασα λάθος) 

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό αλλά προσωπικά όλα τα περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κι έτσι το τρέιλερ, ένιωσα μια γλυκή νοσταλγική αίσθηση στη σκηνή που δείχνει τον θρόνο, μου θύμισε καλοκαίρι 2016 που είδα για πρώτη φορά τη σειρά, αλλά και εντυπωσιακό cgi αποτέλεσμα των δράκων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Glikos είπε

Στον βωμό του diversity όλα γίνονται.

😅

Copy paste σε όλα τα thread το κάνεις αυτό?? 😄

Επεξ/σία από Kasrith
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Αυτό ισχύει? Λίγο που είδα στο wiki, μετά τον Robert Baratheon, μένουν πιστοί στο dragonstone και Stannis (εκτός αν διάβασα λάθος) 

Είδες στο GOT κάποιον Targaryen μαύρο?! :P

4 ώρες πριν, Glikos είπε

Το Witcher μ'αρέσει λόγω του Cavill.

Είναι ο μοναδικός που λέει κάτι, αλλα δεν είναι αρκετό. Σαν σειρά δεν είναι τραγική, μέτρια θα έλεγα, σαν adaption όμως είναι για τα μπάζα.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Είδες στο GOT κάποιον Targaryen μαύρο?! :P

Σε αυτους δεν αναφερομαστε?

Robert's Rebellion

The Velaryons frequently served as master of ships—so often that at times the office had seemed hereditary—and provided much of the Iron Throne's royal fleet.[1] Lucerys Velaryon served as master of ships for King Aerys II Targaryen, being one of the king's bigger supporters against his son Rhaegar, the Prince of Dragonstone.[29]

After Robert's Rebellion, the new king, Robert I Baratheon, granted the castle Dragonstone to his brother Stannis. The Velaryons have been sworn to House Baratheon of Dragonstone ever since.[30]

Δεν σχολιαζω το γκουχComplexionγκουχ, αλλα το οτι δεν υπαρχει σαν οικος. Στα βιβλια υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν σχολιαζω το γκουχComplexionγκουχ, αλλα το οτι δεν υπαρχει σαν οικος. Στα βιβλια υπαρχει

Μιλάμε για την σειρά, όχι τα βιβλία. Στα βιβλία υπάρχουν και σε κάποια φάση γίνονται τρελή δύναμη άμα θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μιλάμε για την σειρά, όχι τα βιβλία. Στα βιβλία υπάρχουν και σε κάποια φάση γίνονται τρελή δύναμη άμα θυμάμαι καλά.

Πηγαν στο Easteros μετα τον Robert στην σειρα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Πηγαν στο Easteros μετα τον Robert στην σειρα 😂

Έλα εντάξει γελοιότητες. Όπως και ο φίλος παραπάνω, έχουν τον Martin εκεί, ας τον βάζανε να γράψει ένα καινούργιο House που προέχετε από Summer Isles/Sothoryos ξέρω εγώ. Το να blackwashing το πιο άσπρο House είναι καθυστερημένο. Χωρίς λόγο προκαλείς αρνητισμό στους fans. Στο 9gag χαμός γίνετε. :P

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έλα εντάξει γελοιότητες. Όπως και ο φίλος παραπάνω, έχουν τον Martin εκεί, ας τον βάζανε να γράψει ένα καινούργιο House που προέχετε από Summer Isles/Sothoryos ξέρω εγώ. Το να blackwashing το πιο άσπρο House είναι καθυστερημένο. Χωρίς λόγο προκαλείς αρνητισμό στους fans. Στο 9gag χαμός γίνετε. :P

Καλα ναι, ακομα και στο λινκ πανω ασπροι ειναι ολοι, αλλα οπως ειπες νωριτερα, απο να τους βλεπουμε παντου οπως στο witcher ή lotr, καλυτερα ενας οικος μονο

300px-Season5Dance_of_DragonsNewsofdeath.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η αλήθεια να λέγεται θυμάμαι όταν ακούγονταν οι πρώτες φήμες για spin of got series οι περισσότεροι για Roberts Rebellion ήταν ψημένοι, & γω μέσα σε αυτούς.. Εδώ θα δούμε γιατί σίγουρα δεν μπορούν και δε θέλουν λόγω άλλης πλέον εποχής να κάνουν ότι έκαναν στις πρώτες σεζόν του GoT. Ίσως να υπάρχει γενικά μια αύρα original GoT πριν τον εκτροχιασμό των τελευταίων 2 σε αυτό αλλά δεν περιμένω να ξεχωρίσει όπως το αρχικό έργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Kasrith είπε

Copy paste σε όλα θα thread το κάνεις αυτό?? 😄

Όχι, δεν κάνω copy paste. Btw σε κόβω για stalker.

Tsk tsk tsk

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Είναι ο μοναδικός που λέει κάτι, αλλα δεν είναι αρκετό. Σαν σειρά δεν είναι τραγική, μέτρια θα έλεγα, σαν adaption όμως είναι για τα μπάζα.

Ναι ισχύει. Θα ήθελα επίσης τον Cavill να έχει περισσότερο screen time και πρωταγωνιστικό ρόλο και όχι τον κάθε άκυρο. 

Σχετικά με το GoT, φαίνεται πιο υποσχόμενο από το LOTR.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...