Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ThReSh Εντάξει και οι μπάρες έχουν νούμερα. Αυτοί που δεν διαβάζουν τα νούμερα και βλέπουν μόνο τις μπάρες πρόβλημα τους. Δεν θα τους νταντεύει να διαβάσουν ένα γράφημα :P Ναι όντως είναι λίγο χτυπητό αλλά αν το διαβάζεις σωστά βλέπεις ότι η διαφορά είναι 2 fps και 8fps..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Ε ρε τι κάνει ο κόσμος για τα κλικς.

"Τα νούμερα δεν είναι δικά μας, είναι από το leak του Elchapuzasinformatico".

Κλείσιμο στα 5sec, ούτε καν dislike (γιατί λογίζεται για interaction), ban, ξύλο κλπ. Καραγκιόζηδες.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παιδιά θα έχουμε σήμερα δυνατότητα παραγγελίας? Και αν ναι από ποια μαγαζιά νομίζετε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsoukalasKaminia είπε

Η δικη μου ειναι αυτη που δεν ειναι ac. Η διαφορα ειναι οτι δεν εχει wifi. Δεν την βλεπω στην λιστα. Λες να μην υποστηριζει τα νεα cpu?

screenshot-228.jpg

Την ίδια τροφοδοσία έχουν λογικά, γι’αυτό τα αναφέρει και τα δυο μοντέλα στην ίδια γραμμή -με brackets.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Kwsths67 είπε

Παιδιά θα έχουμε σήμερα δυνατότητα παραγγελίας? Και αν ναι από ποια μαγαζιά νομίζετε? 

σε ελλαδα δυσκολο το κοβω

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε αναμένονται συνήθως Ελλάδα σε σχέση με τις προηγούμενες φορές ; 

Btw η Gigabyte έκανε reskin στο bios. Επιβεβαιώθηκε από 8pack. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsoukalasKaminia είπε

Η δικη μου ειναι αυτη που δεν ειναι ac. Η διαφορα ειναι οτι δεν εχει wifi. Δεν την βλεπω στην λιστα. Λες να μην υποστηριζει τα νεα cpu?

screenshot-228.jpg

Εμμ δεν υπαρχει gaming pro carbon που να μην υποστηριζει AC. Το PCI-E 1x στο rear I/O γι αυτο υπαρχει..

Περαν αυτου... το BIOS που εχω περασμενο υποστηριζει Ryzen 3000.
 

Spoiler

image.png.8f65ca3ce288abd3171a616057ba35e6.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Εμμ δεν υπαρχει gaming pro carbon που να μην υποστηριζει AC. Το PCI-E 1x στο rear I/O γι αυτο υπαρχει..

Περαν αυτου... το BIOS που εχω περασμενο υποστηριζει Ryzen 3000.
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.8f65ca3ce288abd3171a616057ba35e6.png

Μου το εξηγεις λιγο αυτο γιατι μπερδευτηκα. Η μονη διαφορα που εχει η ac με την μη ac ειναι το wifi. Δεν εχει καμια αλλη διαφορα. Το bios v28 εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Μου το εξηγεις λιγο αυτο γιατι μπερδευτηκα. Η μονη διαφορα που εχει η ac με την μη ac ειναι το wifi. Δεν εχει καμια αλλη διαφορα. Το bios v28 εχεις?

Δεν έχει πάνω το WiFi αλλά μπορεί να πάρει. Ίδια μητρική είναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω παντως παρήγγειλα την ιδια mobo και μετα διαπιστωσα οτι δεν εχει flash bios,διοτι δεν εχω παλαιοτερο συστημα ryzen και ισως δυκολευτω να κανω το update  ,αλλα οπου και να εψαξα δεν ειδα καπου να λεει οτι δε υποστηριζεται απο τους καινουριους cpu. (αμα γινει και αυτο να  ακυρωσω και την αγορα)!!

Επεξ/σία από petrance
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Κάθε κάθετη γραμμή είναι 2fps απλά είναι αρκετά μεγάλο το εύρος και φαίνεται διαφορά. Το 66 με το 76 έχουν 5 στήλες διαφορά, 10 fps δηλαδή, που είναι το σωστό. Η κλίμακα είναι σωστή δηλαδή..

Δεν είπα ότι δεν είναι σωστή η κλίμακα, αυτό που λέω είναι ότι ο άξονας των x θα έπρεπε να ξεκινάει από το μηδέν ώστε να φαίνεται η πραγματική διαφορά απλά με μια ματιά...άλλωστε η λογική σε αυτά τα απλά γραφήματα είναι να δίνουμε οπτικοποιημένα απλά τα δεδομένα μας...δεν τα χρησιμοποιούμε για να δημιουργήσουμε εντυπώσεις...μάλιστα αυτής της λογικής τα "γραφήματα" χρησιμοποιούνται κατά κόρον στην διαφήμιση όπου θέλουν να κατευθύνουν τον κόσμο...οι τύποι reviewers είναι ας το κάνουν πιο φυσιολογικά. Στο excel είναι 3 λεπτά:

111337385_Annotation2019-07-07115627.jpg.37dec9a802838a8e034586c74bb0948e.jpg

Για πείτε ποιο από τα δύο δημιουργεί τις λάθος εντυπώσεις; Αυτό που ανέβασα ή το άλλο του review; Τα δεδομένα είναι ίδια...

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Μου το εξηγεις λιγο αυτο γιατι μπερδευτηκα. Η μονη διαφορα που εχει η ac με την μη ac ειναι το wifi. Δεν εχει καμια αλλη διαφορα. Το bios v28 εχεις?

image.png.9740b635d1e2964466704db4acf657d0.png

PCI-E port για να μπει Wi-Fi adapter. Επισης εχω Beta BIOS απο εδω https://forum-en.msi.com/index.php?topic=320889.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...