Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Ναι ρε αδερφέ @logica1 ποιος πήγε να δικαιολογήσει το πλαίσιο; σε ποιο post; είπε κάποιος ξεκάθαρα κάτι υπέρ του πλαισίου; Λες "νόμιζα" και με βάση αυτό μας hateαρες όλους. Take it easy, κουβέντα κάνουμε. Τις πρακτικές του συγκεκριμένου καταστήματος τις ξέρουμε χρόνια. Φιλικά πάντα..

Εχασα καποια posts κ νομιζα οτι μιλαγαν τα παιδια για πλαισιο. Λαθος μου. Τους παρεξηγησα ζητησα συγνωμη. Τι αλλο να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, kostas7837aek είπε

Δεν ξέρω αν θα αντέξουν τα VRM των 3900Χ. Και ψιλοφοβάμαι λίγο το fan από της Χ570. 

Η πρωτη am4 crosshair hero ειναι λογικα απο τις λιγες x370μητρικες που σιγουρα θα παρουν τον 3900x.

Τωρα παλι αν θες για ψυχολογικους λογους να πας σε x470,τουλαχιστον πηγαινε σε κατι φθηνοτερο μονο και μονο λογω των Vrm,γιατι η Crosshair VII εχει ξεφυγει αρκετα σε τιμη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, akoinonitos said:

Αυτό το review  που θα έβγαζε ο 1usmus  στις 7/7 ακόμα να το βγάλει τι σκατα κανει διακοπές έχει πάει?

Πήγε 1-2 βδομάδες πίσω...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostas7837aek είπε

Δεν ξέρω αν θα αντέξουν τα VRM των 3900Χ

Αν καταφερεις να την καψεις με 3900Χ μαλιστα, σου αγοραζω και νεο CPU και Corsshair VIII

2 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Πήγε 1-2 βδομάδες πίσω...

Το ειπε πουθενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

225€ στο priveshop ο 3600.

Περιμένω αύριο μπας και παίξει σε κανένα multicopter φθηνοτερα αλλά είναι λογική τιμη.

Επεξ/σία από radiohead
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 Παιδιά εγώ ακόμα μέχρι αύριο μεθαύριο το πολύ περιμένω για να δω αν πέσει ο 3600 κάνα 20ρικο εκεί και τον τσίμπησα, ο 3700Χ δεν μου χρειάζεται τελικά νομίζω αφού ο 3600 είναι πάνω κάτω σαν τον 2700Χ σε multithreaded.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειχε διαφορετικη τιμη το Πλαισιο πιο πριν, αλλα εγω βλεπω να εχει τον 3600 στα 279ευρω και οχι 289

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/cpu-epeksergastes/AMD-Cpu-Ryzen-5-3600-Am43-6-Ghz36-Mb-100-100000031BOX.htm

Οχι οτι δεν ειναι και παλι ακριβος,αλλα just saying.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Αν καταφερεις να την καψεις με 3900Χ μαλιστα, σου αγοραζω και νεο CPU και Corsshair VII

Looool με έκανες και γέλασα φίλε χάχαχα θεός.. 

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Δεν ξερω αν ειχε διαφορετικη τιμη το Πλαισιο πιο πριν, αλλα εγω βλεπω να εχει τον 3600 στα 279ευρω και οχι 289

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/cpu-epeksergastes/AMD-Cpu-Ryzen-5-3600-Am43-6-Ghz36-Mb-100-100000031BOX.htm

Οχι οτι δεν ειναι και παλι ακριβος,αλλα just saying.

279 ήταν και πριν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kwsths67 είπε

 Παιδιά εγώ ακόμα μέχρι αύριο μεθαύριο το πολύ περιμένω για να δω αν πέσει ο 3600 κάνα 20ρικο εκεί και τον τσίμπησα, ο 3700Χ δεν μου χρειάζεται τελικά νομίζω αφού ο 3600 είναι πάνω κάτω σαν τον 2700Χ σε multithreaded.

Πιο χαμηλα απο priveshop δεν παιζει να βρεις,ειδικα για day one(αν δεν αλλαξει τιμη αργοτερα).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωσαν τα μανηταρια σκασατε εδω . Καποιοι π δεν ειχαν ποσταρει ποτε και τα μαμησια πανε συνεφο. Δεν ειμαι διαχειριστης αλλα προσοχη λιγο στην γλωσσα σας . Το θελουνε το νημα ❤️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 230 ευρω. Θελω 3600Χ. 
Θα παρω αλλα 40 ευρω μεχρι το τελος της επομενης εβδομαδας.

Για την ψυχικη μου υγεια, παρακαλω σταματηστε να ποσταρετε τιμες 3600. Eυχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Η πρωτη am4 crosshair hero ειναι λογικα απο τις λιγες x370μητρικες που σιγουρα θα παρουν τον 3900x.

Τωρα παλι αν θες για ψυχολογικους λογους να πας σε x470,τουλαχιστον πηγαινε σε κατι φθηνοτερο μονο και μονο λογω των Vrm,γιατι η Crosshair VII εχει ξεφυγει αρκετα σε τιμη.

Nα ρωτήσω κάτι και για τις δύο. Το BIOS update για τα καινούργια CPU το πήρανε ή το περιμένουμε; Γιατί στην λίστα με τους συμβατούς επεξεργαστές και οι δύο δεν έχουν την 3η γενιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν ξερω αν ειχε διαφορετικη τιμη το Πλαισιο πιο πριν, αλλα εγω βλεπω να εχει τον 3600 στα 279ευρω και οχι 289

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/cpu-epeksergastes/AMD-Cpu-Ryzen-5-3600-Am43-6-Ghz36-Mb-100-100000031BOX.htm

Οχι οτι δεν ειναι και παλι ακριβος,αλλα just saying.

279 ηταν. το 289 ηταν typo δικο μου

Επεξ/σία από logica1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μεταξυ των 2,εγω προσωπικα θα πηγαινα στις Flare X.

Αν μου ελεγες πχ αντι για τις Trident Z τις φθηνοτερες γενικα 3200αρες μνημες που ειναι αυτες https://www.skroutz.gr/s/7730092/G-Skill-RipjawsV-16GB-DDR4-3200MHz-F4-3200C16D-16GVKB.html θα σου ελεγα οτι δεν αξιζουν οι FlareX επειδη ζητανε τα διπλασια χρηματα.

Παρολα αυτα αν ενδιαφερεσαι για Ryzen 5 2600 ή 3600,τοτε δεν χρειαζοταν να αγορασεις την Gigabyte X470(εκτος αν ειναι συγκεκριμενος ο λογος προτιμησης)μιας και μπορεις να κανεις την δουλεια σου και με μια καλη(και κυριως φθηνοτερη) B450μητρικη.

Θα παω για τις flare....όλο και κάτι θα δίνουν σε 1080....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kwsths67 είπε

Looool με έκανες και γέλασα φίλε χάχαχα θεός.. 

Το λες ειρωνικα η κανονικα? Γιατι αν το λες ειρωνικα περιμενω εξηγηση για το πως θα κανεις εναν 3900Χ να τραβηξει 320A χωρις να κλαις το CPU μεσα σε 2 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...