Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλη σας μερα . φιλος με μπατζετ γυρω στα 550 κατοσταρικα (ευρω οχι δραχμες!) θελει ενα οσο το δυνατο καλυτερο pc για παιχνιδια στυλ cod , witcher , battlefield κλπ βαρια δηλαδη παιχνιδια . τα εξαρτηματα που ηδη εχει

 

http://www.skroutz.gr/s/3287379/Asus-VE228DE.html

 

http://www.skroutz.gr/s/4075218/Western-Digital-Caviar-Black-1TB-WD1003FZEX.html(X2)

 

http://www.skroutz.gr/s/314936/Seasonic-S12II-520.html

 

περιφερειακα κλπ εχει , οποτε χρειαζομαστε πακετακι cpu,gpu,mobo,ram,case . σκεφτομουν ενα συστημα με Χ4 860Κ αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα την παλευει σε τετοια βαρια παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έιχε γίνει εκτενή συζήτηση τον Φεβρουάριο εδώ http://www.insomnia.gr/topic/559073-gaming-pc-%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/

Το μόνο που άλλαξε μέχρι τώρα είναι το face lift στις  R9 2xx που τώρα ονομάζονται R9 3XX,στα υπόλοιπα για το budget σου δεν έχει αλλάξει κάτι 

Link.png Site: CPUAmd AM3+ FX-6300 Box 109,18 €

 

Link.png Site: GigabyteGA-970A-UD3P, 87,77 €

 

Link.png Site: KingstonHyperX FURY Black Series 8GB (2x 4GB) 52,03 €

 

Link.png Site: XFXAMD RADEON R9 280X 261,07 €

 

Link.png Site: DeepCool KENDOMEN 45,30 €

 

Link.png Site: RaijintekThemis Black 28,00 €

 

 

Load Wattage:442 W
Recommended UPS rating:850 VA
Recommended PSU Wattage:492 W

Επεξ/σία από skopelmix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Επεξεργαστης AMD Athlon 64 X2 6400+ στα 3.2 ghz 2)RAM 6 gb ddr2 kingston hyper x3)Σκληρος δισκος στα 500gb western digital 7200rpm4)καρτα γραφικων: radeon amd hd3650 512mb5)τροφοδοτικο :550watt της thermaltake6)Case:Coolermaster Elite 430 Black Midi Tower. Παιδια θελω να αλλαξω mobo καμια καλη προταση?

 

Mobo για αυτόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας , θέλω να φτιάξω desktop για games και ψάχνω για : επεξεργαστή,μητρική, κάρτα γραφικών, RAM,τροφοδοτικό και ssd με budget περίπου 600 . Η αγορά θα γίνει από πλαίσιο . Έχω φτιάξει μία λίστα πιο κάτω στη φωτογραφία.  Πείτε μου γνώμη-βελτίωση ΚΑΙ λύστε μου την εξής απορία : Γνωρίζω ότι ο i5 4460 αποδίδει καλύτερα στα games , όμως πόσο αισθητή είναι η διαφορά? Αξίζει τα παραπάνω χρήματα? 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

post-223194-0-88572300-1438795069_thumb.png

Επεξ/σία από Holymage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Μήν αγοράσεις απο plaizio θα σου βγεί σημαντικά ακριβότερος με φτωχές επιλογές

2)Όπως βλέπεις το τροφοδοτικό είναι για πέταμα

3)κάρτα γραφικών μπορεί να μπεί καλύτερη

4)Ο fx 6300 είναι καλός στα παιχνίδια αρκεί να κλοκαριστεί,αλλιώς είναι πιο αδύναμος και απο i3

5)Αν μένεις Θεσσαλονίκη μερία επέλεξε το vision studio έχει πολύ καλές τιμές αν γλυτώσεις τα μεταφορικά

 

CPU AMD FX-6300 3.5GHZ 6-CORE BOX   115.90 €

ΜΗΤΡΙΚΗ GIGABYTE GA-970A-UD3P RETAIL   99.90 € 

RAM KINGSTON HX318C10FRK2/8 8GB (2X4GB) DDR3 1866MHZ HYPERX FURY RED SERIES DUAL CHANNEL KIT   63.42 €

SSD SAMSUNG MZ-75E120B/EU 850 EVO SERIES 120GB 2.5'' SATA3  80.70 €

PSU CORSAIR CX500 - 80 PLUS BRONZE CERTIFIED 500W   67.90 €

Σύνολο προϊόντων (συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ): 427.82 €

Gpu:  Asus Radeon R9 270X 2GB DirectCU II (90YV04U1-M0NA00)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας , θέλω να φτιάξω desktop για games και ψάχνω για : επεξεργαστή,μητρική, κάρτα γραφικών, RAM,τροφοδοτικό και ssd με budget περίπου 600 . Η αγορά θα γίνει από πλαίσιο . Έχω φτιάξει μία λίστα πιο κάτω στη φωτογραφία.  Πείτε μου γνώμη-βελτίωση ΚΑΙ λύστε μου την εξής απορία : Γνωρίζω ότι ο i5 4460 αποδίδει καλύτερα στα games , όμως πόσο αισθητή είναι η διαφορά? Αξίζει τα παραπάνω χρήματα? 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

η συνθεση του skopelmix ειναι πολυ ανωτερη αλλα προυποθετει OC!απο τι φανταζομαι δεν γνωριζεις οποτε μαλλον μαζεψε λεφτα και παρε i5 4460 και asrock h97 anniversary κοντα 260 και τα 2 μαζι!Το τροφοδοτικο σου ειναι πολυ κακο...τσαμπα λεφτα τελειως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας , θέλω να φτιάξω desktop για games και ψάχνω για : επεξεργαστή,μητρική, κάρτα γραφικών, RAM,τροφοδοτικό και ssd με budget περίπου 600 . Η αγορά θα γίνει από πλαίσιο . Έχω φτιάξει μία λίστα πιο κάτω στη φωτογραφία.  Πείτε μου γνώμη-βελτίωση ΚΑΙ λύστε μου την εξής απορία : Γνωρίζω ότι ο i5 4460 αποδίδει καλύτερα στα games , όμως πόσο αισθητή είναι η διαφορά? Αξίζει τα παραπάνω χρήματα? 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

 

τροφοδοτικο τετοιο μην βαλεις...βασικα μην βαλεις καν...το ιδιο αποτελεσμα θα χεις.

περαν της πλακας νεκρο pc θα καταληξει.

ή θα πας σε 6300 με oc αλλα και ψυκτρα αλλα κ μια μητρικη κοντα 100...

ή θα πας σε ι3 κ απλη μητρικη 50-75 ευρω

ή ι5 4440 και μητρικη παλι τα ιδια.

η 750 σαν καρτα δεν αξιζει κατ'εμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Γνωρίζω ότι ο i5 4460 αποδίδει καλύτερα στα games , όμως πόσο αισθητή είναι η διαφορά? Αξίζει τα παραπάνω χρήματα? 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

 

Με τέτοιες κάρτες και budget όχι.

 

750ti 175€ :blink:  ... όχι ... με τίποτα, κοίτα στις αγγελίες καλύτερα. Για 750ti μέχρι 130€ και πολλά είναι.

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας :) Καλώς ή κακώς η αγορά θα γίνει από πλαίσιο για προσωπικούς λόγους οπότε με αυτό κατά νου , έχετε να προτείνετε απο εκεί κάτι καλύτερο?Χωρίς πάντα να σας βάζω σε κόπο :).  Να επισημάνω ότι αποφάσισα να αναβάλλω την αγορά  ssd , αφού με την προυπόθεση ότι θα πάρω i5 to budget ξεφεύγει.  Για την ακρίβεια θα ήθελα να μου πείτε ποιά είναι για εσάς η καλύτερη value for money και αξιοπρεπής επιλογή για κάρτα γραφικών μέχρι 200 από πλαίσιο :)

Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό μου παιδί για να βγεί σύνθεση με 4460 απο το πλαίσιο θα πρεπει να πας σε μητρική b85/r9 270x/τροφοδοτικό tourbox,χωρίς σκληρούς δίσκους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας :) Καλώς ή κακώς η αγορά θα γίνει από πλαίσιο για προσωπικούς λόγους οπότε με αυτό κατά νου , έχετε να προτείνετε απο εκεί κάτι καλύτερο?Χωρίς πάντα να σας βάζω σε κόπο :).  Να επισημάνω ότι αποφάσισα να αναβάλλω την αγορά  ssd , αφού με την προυπόθεση ότι θα πάρω i5 to budget ξεφεύγει.  Για την ακρίβεια θα ήθελα να μου πείτε ποιά είναι για εσάς η καλύτερη value for money και αξιοπρεπής επιλογή για κάρτα γραφικών μέχρι 200 από πλαίσιο :)

 

Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον σας!

 

 

https://gyazo.com/eaf2795c522fd89d4d09667e6a9cac46

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...