Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω να κανω μια αναβαθμιση του pc μου ,και θελω Cpu,cpu cooler[κατι watercooling],motherboard-ram.

Δεν εχω θεμα να ειναι και μτχ τα κομματια.Τον CPu λεω για 4790 κ ,για τα αλλα δεν εχω ιδεα.Για ραμ ελεγα 16 γιγα.Τωρα δεν ξερω ομως κατα ποσο θα πρεπει να περιμενω [ddr4?], ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Socratis1000 γράψε το budget,και την οθόνη σου καλύτερα και τι παιχνίδια προτιμάς να παίζεις περισσότερο και σε τι βαθμό (competitive κτλπ).Όπως και τι σύστημα θες να αναβαθμίσεις (υπογραφής?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι της υπογραφεις.Budget για τα 4[cpu mobo ram cooler],ενα 600αρι υπολογιζε αλλα μερικα θα τα ψαξω μτχ να παει κανα 450αρι.

  οθονη dell 2312hm

Θελω να παιζω τα τελευταια games που θα βγουν,αλλα επισης στο μελλον θα παρω και κανα rift ,που θα εχει μπολικες απαιτησεις[τοτε ισως να αλλαξω και καρτα γραφικων[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να αλλάξεις κάποια άλλα parts κτλπ καλό είναι να ξέρεις ποιές αλλαγές θα έχουν μεγαλύτερη επίδραση στο σύστημα σου.Έτσι όπως το βλέπω θα έχεις μεγαλύτερη αναβάθμιση και θα χεις καλύτερη εμπειρία αν αλλάξεις κάρτα γραφικών και πάρεις καλύτερη οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συγγνωμη για το ψιλο-off, αλλα οι τιμες ειναι υπερβολικα ακριβες, ενταξει το δολλαριο εχει δυναμωσει αλλα κ παλι δε δικαιολογουνται τετοιες τιμες. Ειναι ενας απο τους λογους που αλλαζω κ γω συνεχεια budget και κωλυσιεργω και μολις βλεπω το νουμερο κ το συγκρινω με λιγο καιρο πριν....παθαινω.

 

Εαν δεν ριξουν τις τιμες δεν αγοραζω πια, λογω τιμης. Απαραδεκτα premium σχεδον παντου.

 

Θελω να ελπιζω οτι με τη συμφωνια ( αυτη τη μακακια τελοσπαντων) θα ομαλοποιηθουν τα logistics αρα θα ΠΕΣΟΥΝ οι τιμες.

 

Παντως δυστυχως παιζει αισχροκερδεια....αν δε θελουν να αγορασει ο μεσος καταναλωτης να μας το πουν.

 

Και ν αλλαξουν δουλεια γιατι θα κλεισουν εαν συνεχισουν ετσι...

 

Τεσπα, τα χω παρει γιατι υπαρχει οφθαλμοφανεστατο στησιμο. Τι να στηριξουμε ελληνικες επιχειρησεις και ανοησιες. Αφου κανουν οτι θελουν σχεδον ολοι.

 

Απο εμενα το build ειναι ετοιμο, σ αυτες τις τιμες ομως δεν αγοραζω ΤΙΠΟΤΑ και απο ΠΟΥΘΕΝΑ.

 

Συγγνωμη αλλα καποια πραγματα ειναι too much και πρεπει να αναδεικνυονται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφενος δεν τους νοιαζει αν ενας δεν αγορασει αφετερου δεν προκειται να πεσουν και cc να μην ειχαμε!ειναι αυτη η κατασταση με το δολαριο οπως ειπες που και πολυ πριν τα cc και την αριστερα ανεβαιναν οι τιμες συνεχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεξανδρε, σιγουρα το δολλαριο εχει παιξει το ρολο του αλλα εχει γινει υπερβαση των τιμων υπερβολικη.

 

Η λογικη του " εχω αποθεμα και βαζω ό,τι τιμη γουσταρω " ειναι ευδιακριτη σε πολλες περιπτωσεις.

 

Ας το κλεισουμε εδω το off topic αλλα μη νομιζουν καποιοι οτι ειμαστε ολοι προβατα. Εαν τους ενδιαφερει να εχουν δουλεια καλο ειναι να κουνησουν το κεφαλι τους. Λογικα απο βδομαδα θ υπαρηει ακομα μργαλυτερη ομαλοποιηση κ στα logistics.

 

Περιμενουμε κ θα πραξουμε αναλογως ως καταναλωτες. Αρκετοι φιλοι κ γνωστοι δεν αγοραζουν γιατι οι τιμες αυξανονται καθε 12ωρο. Ελεος δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Περιμενουμε κ θα πραξουμε αναλογως ως καταναλωτες. Αρκετοι φιλοι κ γνωστοι δεν αγοραζουν γιατι οι τιμες αυξανονται καθε 12ωρο. 

 

Όπως το λες.Δεν αγοράζουμε με τέτοιες τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σας και από εμενα.. τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να "χτίσω" ένα pc με budget γύρο στα 600 ευρώ,για καθημερινή χρήση και λίγο χαλαρό gaming ( lol,dota,bf3 ) ultra γραφικά δεν με ενδιαφέρουν μιας και μέχρι τώρα είχα έναν pentium 4 dual core με 1gb ram και μια κάρτα ο θεός να την κάνει γραφικων.. σκέφτομαι σοβαρά για τα παρακάτω, αλλα θέλω προτάσεις. 

post-353689-0-21169300-1439520069_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για την απάντηση.. ένα μεγάλο + στις ram μιας και η kingston είναι εγγύηση για μένα. τώρα για τα υπόλοιπα δεν ξέρω.. δηλαδή αξίζει να δώσω 180 euro (1-3 του budget) για κάρτα γραφικών? και πιστεύω ότι για σύνθεση σε χαμηλό budget η intel δεν είναι επιλογή.ίσος να κάνω και λάθος...  ένας 500gb σκληρός είναι υπέρ αρκετός για εμενα (ένα εικοσάρικο είναι βεβαια για διπλάσιο χορό,αλλα έτσι θα μένει). η ssd είναι μονο για boot οποτε και τα 30gb φτάνουν νομίζω για τα windows.γενικά αφήνω το ενδεχόμενο όταν και αν αλλάξουν οι απαιτήσεις μου σε games,να αλλάξω μια κάρτα γραφικών,άντε και να βάλω αλλα 8gb ram.. για επεξεργαστή αφήνω και αυτό το ενδεχόμενο.. 1 μοντέλο + του 6300 http://www.e-shop.gr/cpu-amd-fx-6350-39ghz-6-core-box-p-PER.559661 με30 euro παραπάνω. η σύνθεση που είχα αναφέρει παραπάνω βγαίνει στα 554 euro δηλαδή 594 περίπου σύνολο με την fx6350 στα 3.9ghz και τις ram τις kingston που ανέφερες. ( +πληκτρολόγιο/ποντίκι/ψήκτρα επεξεργαστή ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...