Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω καταληξει σε αυτη την μητρικη Asus Rog Crosshair VI Hero για επεξεργαστη δεν εχω αποφασισει αλλα η 1700Χ η 1800Χ θα παρω.

 

Απο μνημες τι να παρω πειτε καμια γνωμη;

 

Κατα προτιμηση κατι σε κοκκινο χρωμα η με κοκκινες λεπτομεριες.

Μην μου πειτε παρε αυτες γιατι εχουν RGB κλπ γιατι το τελευταιο που με ενδιαφερει ειναι να κανω τον υπολογιστη Χριστουγεννιατικο δεντρο.

Απο προσωπικη εμπειρια μακρια απο asus 1070 και ειδικα απο την Strix OC 8gb , επισης εχω ακουσει αρνητικα σχολια για asus moby.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο προσωπικη εμπειρια μακρια απο asus 1070 και ειδικα απο την Strix OC 8gb , επισης εχω ακουσει αρνητικα σχολια για asus moby.

 

Την καρτα την εχω ηδη και η μητρικη της Asus που θελω να παρω ειναι οτι καλυτερο μπορεις να βαλεις σε Ryzen η ερωτηση μου αφορα τις μνημες.

 

Τι προβλημα ειχες με την 1070 strix oc γιατι δεν εχω διαβασει για προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καταληξει σε αυτη την μητρικη Asus Rog Crosshair VI Hero για επεξεργαστη δεν εχω αποφασισει αλλα η 1700Χ η 1800Χ θα παρω.

 

Απο μνημες τι να παρω πειτε καμια γνωμη;

 

Κατα προτιμηση κατι σε κοκκινο χρωμα η με κοκκινες λεπτομεριες.

Μην μου πειτε παρε αυτες γιατι εχουν RGB κλπ γιατι το τελευταιο που με ενδιαφερει ειναι να κανω τον υπολογιστη Χριστουγεννιατικο δεντρο.

Για πόσα gb μιλάς;

Πόσα διαθέτεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καρτα την εχω ηδη και η μητρικη της Asus που θελω να παρω ειναι οτι καλυτερο μπορεις να βαλεις σε Ryzen η ερωτηση μου αφορα τις μνημες.

 

Τι προβλημα ειχες με την 1070 strix oc γιατι δεν εχω διαβασει για προβληματα.

εχω αγορασει την καρτα της υπογραφης μου κ ειχα προβλημα με τις μνημες της,δημιουργουσαν artifact προβληματα τα οποια ηταν γνωστα στην εταιρια... φαντασου την πηγα στο καταστημα 2 φορες,την 1η με ολο τον πυργο κ θεωρητικα δν βρηκαν κατι κ μια μονη της για να βρουν το προβλημα, μου την αλλαξαν κ η 2η που μου εδωσαν εκανε παλι τα ιδια και μου την ξανααλλαξαν. και δν την ειχα ουτε 1 μηνα την 1η φορα.

 

υγ χιλια συγνωμη μπερδευτικα με το 1700 που εγραψες :-( νομιζα οτι ηθελες να πεις 1070 :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) μητρική , πάτα στο σκρουτζ B250 chipset , εγώ προτιμώ τις gigabyte

προσωπικά σε gigabyte δεν θα πήγαινα

Και οι δύο εταιρείες πλέον είναι Οκ!!

Ειδικά στις πιο φθηνές εκδόσεις (b350) είναι πρώτη επιλογή.

Αsus μόνο στις ακριβότερες και πάλι υπάρχει ανταγωνισμός..

Για 16 8+8 μεχρι 200

https://www.skroutz.gr/s/8435982/G-Skill-TridentZ-16GB-DDR4-3200MHz-F4-3200C14D-16GTZ.html
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δύο εταιρείες πλέον είναι Οκ!!

Ειδικά στις πιο φθηνές εκδόσεις (b350) είναι πρώτη επιλογή.

Αsus μόνο στις ακριβότερες και πάλι υπάρχει ανταγωνισμός..

https://www.skroutz.gr/s/8435982/G-Skill-TridentZ-16GB-DDR4-3200MHz-F4-3200C14D-16GTZ.html

 

Για αυτες ειχα διαβασει και εγω οτι ειναι οι καλυτερες αλλα ελεγα μπας και εχουν βγει και αλλες και εχω χασει επεισοδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτες ειχα διαβασει και εγω οτι ειναι οι καλυτερες αλλα ελεγα μπας και εχουν βγει και αλλες και εχω χασει επεισοδια.

Υπάρχουν κι άλλες αλλά στα χρήματα αυτά πιστεύω είναι κορυφή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια ονομαζομαι δημητρης και θα ηθελα την βοηθεια σας. Σκοπευω να αγορασω ενα gaming pc με budget γυρω στα 500

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑ SETUP ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΕΤΑΧΗΡΙΣΜΕΝΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια ονομαζομαι δημητρης και θα ηθελα την βοηθεια σας. Σκοπευω να αγορασω ενα gaming pc με budget γυρω στα 500

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑ SETUP ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΕΤΑΧΗΡΙΣΜΕΝΑ

Μήτσο, συμπλήρωσε και καμιά φόρμα φίλε.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φόρμα Αγοράς-Αναβάθμισης υπολογιστΗ


Ποσό που διαθέτουμε : 500

Χρήση υπολογιστή : Gaming  

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: VIRTUAL BOX ,WIN RAR, TORRENT,GFORCE EXPERIENCE,TORRENT

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. samsung 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Οχι

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Διαφορετικά καταστήματα ή ενα δεν εχω προβλημα

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Συναρμολόγιση απο εμένα

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . Οχι αναγκαιο αλλα θα προτημουσα motherboard με pre install windows 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gaming και 500 ευρω;

 

Εγω που θελω να παρω Ryzen 1700Χ  Asus Rog Crosshair VI Hero και ddr4 16GB 3200mhz για να τα συμπληρωσω σε αυτα που μου εχουν μεινει στην υπογραφη μου και παλι gaming δεν το λες.

 

Κανονικα στην φορμα δεν θα επρεπε να εχει και για οθονη; Γιατι καποιος μπορει να εχει μια 19αρα 1366Χ768 αρα τι να τον κανει τον πυραυλο η να εχει μια 4k οποτε θα πρεπει να υπολογιζει και σε βαρβατη καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@timstar1024 Φυσικά το gaming pc είναι ''σχετική'' έννοια όπως σωστά γράφει ο LLLEFTERIS πιο πάνω. Ανάλογα και τα παιχνίδια που παίζεις βεβαίως. Σε αυτό το budget πάντως, είναι συγκεκριμένα τα κομμάτια πάνω-κάτω που μπορείς να επιλέξεις. 

 

Με συνολικό κόστος 520€

Όλα από mgmanager.gr (αν θέλεις κάνουν και συναρμολόγηση-αν όχι, ζήτα τους να κάνουν bios update στη μητρική) εκτός από την κάρτα γραφικών που είναι από t-support.gr (και τα 2 καταστήματα βρίσκονται Αθήνα):

post-233997-0-64487100-1498830548_thumb.png

post-233997-0-84735000-1498830561_thumb.png

Επεξ/σία από jeandoumpier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας περιμένει μετά το καλοκαίρι καλύτερα να έρθουν και οι μικροί ryzen.

Υπάρχει πάντα όμως και η περίπτωση των μεταχειρισμενων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...