Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Προς ολους τους φιλους συμφορουμιτες.

Οταν προτεινετε τους apu να λετε οπωσδηποτε και για το bios update η να προτεινετε τις γνωστες gigabyte που μεχρι στιγμης αυτες ερχονται ready, ωστε να μην μενει ο ενδιαφερομενος με το λιπου στο χερι

https://www.insomnia.gr/forums/topic/670507-ryzen-apu-πρόβλημα-με-μητρική/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

-Ορίστε πρόταση από digital master  σε κουτί από αλουμίνιο με τις μικρότερες διαστάσεις της αγοράς, το οποίο μπορεί να δεχτεί άνετα και εξτρά κάρτα γραφικών αν θελήσεις στο μέλλον !!!

Δεν υπάρχει λογική στην επιλογή AMD R5 2400G APU σε γκουμουτσόκουτα.....:lol:  Εκμεταλλεύσου την δυνατότητα για compact PC. Μπορείς να το έχεις άνετα.

 

maxresdefault.jpg

-Ποιοτικότατο full modular τροφοδοτικό.

-Διπλάσια ποσότητα μνήμης και με υψηλούς χρονισμούς .

-NVME δίσκο που είναι το απόλυτο σαν SSD .

-Μητρική με Bluetooth , WIFI , ALC 1220 audio codec, Intel Lan !!!

(Ότι καλύτερο σε controller είναι ενσωματωμένο επάνω της !!!! )

 

1) Το κατάστημα θα σου κάνει δωρεάν συναρμολόγηση.

2) Δωρεάν αποστολή

3) Και θα σου δώσει και κλειδί WINDOWS 10 δωρεάν .

 

 

2400g.JPG

 

Σε ότι αφορά το bios update θα σου το κάνει το κατάστημα στο στήσιμο του PC . :P

 

Αν θες μπορώ να κοιτάξω και σε άλλο κατάστημα.

wimdows 10-.JPG

Επεξ/σία από adtakhs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, adtakhs είπε

Αν θες μπορώ να κοιτάξω και σε άλλο κατάστημα.

 

από Θεσσαλονίκη μεριά, και να μην ξεφεύγει τόσο το budget, που είναι αυτό του eshop, άντε βαριά 550€.Σ'ευχαριστώ

edit:του eshop είναι από newsletter  και βγαίνει 489€ επαναλαμβάνω

Επεξ/σία από hara75gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, hara75gr είπε

από Θεσσαλονίκη μεριά, και να μην ξεφεύγει τόσο το budget, που είναι αυτό του eshop, άντε βαριά 550€.Σ'ευχαριστώ

 

Αν το πάρεις από digital master μειώνοντας την ποσότητα της μνήμης στα 8GB και ίσως βάζοντας Crucial MX 300 275GB SSD  , μπορείς να έχεις το σετ στα 550€.

 

Από Θεσσαλονίκη το Visionstudio.gr έχει γίνει φαρμακείο.

πχ.

2400g.JPG

 

Για εξτρά μείωση του κόστους, απλά μειώνεις από το τροφοδοτικό .

Εξάλλου ο 2400g κατάναλώνει full μόλις 100watt .

Επεξ/σία από adtakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, adtakhs είπε

Αν το πάρεις από digital master μειώνοντας την ποσότητα της μνήμης στα 8GB και ίσως βάζοντας Crucial MX 300 275GB SSD M2 , μπορείς να έχεις το σετ στα 550€.

Από Θεσσαλονίκη το Visionstudio.gr έχει γίνει φαρμακείο.

το ξέρω για το visionstudio, γι' αυτό και κοιτούσα την προσφορά του eshop.Δε θέλω για εγγυήσεις να τα στέλνω Αθήνα ή έξω, αλλιώς θα είχα πάρει από amazon, που έχω ενδοκοινωτικές(χωρίς ΦΠΑ δλδ).Στα 489€ που βγαίνει, νομίζω είναι νορμάλ τιμή, αλλά το θέμα είναι αν αξίζει, λόγω noname τροφοδοτικού και μνημών/ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, hara75gr είπε

το ξέρω για το visionstudio, γι' αυτό και κοιτούσα την προσφορά του eshop.Δε θέλω για εγγυήσεις να τα στέλνω Αθήνα ή έξω, αλλιώς θα είχα πάρει από amazon, που έχω ενδοκοινωτικές(χωρίς ΦΠΑ δλδ).Στα 489€ που βγαίνει, νομίζω είναι νορμάλ τιμή, αλλά το θέμα είναι αν αξίζει, λόγω noname τροφοδοτικού και μνημών/ssd

Tα παιδιά εδώ θα σου πουν από που μπορείς να προμηθευτείς οικονομικά κλειδί windows 10 . 

Επίσης στο παρακάτω σύστημα αν θελήσεις να εξαντλήσεις τα 550 που λες ή να πας και λίγο παραπάνω, βάλε 16gb ddr4 3200 μνήμες.

2400.JPG

Επεξ/σία από adtakhs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2018 στις 3:02 ΜΜ, radiohead είπε

Απο προχτες πηρα απαντηση προ ολιγου

Answer:

 Dear Christos,

Thank you for emailing GIGABYTE.
We are delighted with your interest in our products.

Gigabyte AB350M-DS3H (rev. 1.x)

=> from the first releasen for Raven Ridge CPU support

Gigabyte AX370M-DS3H (rev. 1.x)

=> from the first releasen for Raven Ridge CPU support

Gigabyte AX370M-Gaming 3 (rev. 1.x)

=> from the first releasen for Raven Ridge CPU support

Gigabyte AX370-Gaming 3 (rev. 1.x)

=> from the first releasen for Raven Ridge CPU support

Kind regards

GIGABYTE-Team Germany
========================

Ανοιξε νεο θεμα στο software και δωσε περισσοτερες πληροφοριες.

αφου εχει ακομα αυτο το κειμενακι δε μπορουμε να ξερουμε τι ισχυει αρα το καλυτερο ειναι να ζητησουμε αναβαθμιση στο bios ακομα και αν ειναι εκδοση 1,χ η μητρικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνώμες για το πακέτο. Το κουτί που θα πάρω είναι το MX330-X της Cougar, στα 34€ (μαζί με μεταφορικά και αντικαταβολή). Τι λέτε ? Αξίζει ? 

Screenshot_2018-03-03-16-29-11-025_com.android.chrome.png

Επεξ/σία από Γιώργος Γ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Γιώργος Γ. είπε

Γνώμες για το πακέτο.

Θα άλλαζα ssd https://askadam.gr/proionta/hardware/apothhkeysh/ssd/sklhros-diskos-ssd-adata-su800-ultimate-128gb-asu800ss-128gt-c και ζήτα να κάνουν αναβάθμιση στο bios της μητρικής αν δεν είναι ryzen 2000 series ready η μητρική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tanasen01 είπε

Θα άλλαζα ssd https://askadam.gr/proionta/hardware/apothhkeysh/ssd/sklhros-diskos-ssd-adata-su800-ultimate-128gb-asu800ss-128gt-c και ζήτα να κάνουν αναβάθμιση στο bios της μητρικής αν δεν είναι ryzen 2000 series ready η μητρική.

Αναβάθμιση στη μητρική σίγουρα θα ζητήσω. Η μητρική μπορεί να είναι στο κουτί πολλούς μήνες, ενώ οι επεξεργαστές αυτοί (2200g &2400g) βγήκαν μόλις πριν 2-3 εβδομάδες. 

Ο ssd που μου πρότεινες εσύ με αυτόν που έβαλα εγώ τι διαφορές έχουν ? Εγώ είδα και την ταχύτητα που έχει. Για αυτό τον έβαλα. Είναι και σε καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιώργος Γ. είπε

Ο ssd που μου πρότεινες εσύ με αυτόν που έβαλα εγώ τι διαφορές έχουν ? Εγώ είδα και την ταχύτητα που έχει. Για αυτό τον έβαλα. Είναι και σε καλή τιμή.

http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Adata-Ultimate-SU800-128GB-vs-Kingston-A400-120GB/3911vsm229920

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, θέλω να αγοράσω την Asrock Z370 Extreme4 και την βλέπω διαθέσιμη μόνο απο skroutzo μάγαζα.

Επειδή είμαι απο επαρχία και αγχώνομαι για το θέμα της εγγύησης και τα περσσότερα είναι απο Αθήνα, θέλω να ρωτήσω είναι όλα άξια εμπιστοσύνης?

https://www.skroutz.gr/s/12980005/Asrock-Z370-Extreme4.html

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, music_lover είπε

Καλησπέρα σε όλους, θέλω να αγοράσω την Asrock Z370 Extreme4 και την βλέπω διαθέσιμη μόνο απο skroutzo μάγαζα.

Επειδή είμαι απο επαρχία και αγχώνομαι για το θέμα της εγγύησης και τα περσσότερα είναι απο Αθήνα, θέλω να ρωτήσω είναι όλα άξια εμπιστοσύνης?

https://www.skroutz.gr/s/12980005/Asrock-Z370-Extreme4.html

Ευχαριστώ!

Για Hellasphone και askadam εχω να πω θετικα  χωρις να μειωνω τα υπολοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...