Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, tanasen01 είπε

https://www.skroutz.gr/comparelists/43?compare=10630564%2C12397498%2C12204524%2C16097512

https://www.skroutz.gr/s/16603989/Gigabyte-GeForce-RTX-2070-Windforce-8GB-GV-N2070WF3-8GC.html 

Και τα υπόλοιπα από ένα μαγαζί, το foxstore (έχει καλές διαθεσιμότητες):

Untitled.jpg

Καλή χρονιά, αν μπορείς να πουλήσεις όλα τα παραπάνω (220-250€) μπορείς να πας σε R5 2600+ B450 motherboard (Asrock,MSI)+ 16GB 3200MHz DDR4, RX580 (έως 200€).

Λιγω δισκολο δεν ξερω που να τα πουλησω και απλα σκεφτομουν για μια gtx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Doubleshot είπε

Ευχαριστω πολυ και τους 2 για τις προτασεις σας. Εχω μια απορια. Δεν ειναι υπερβολικα μικρη η διαφορα μεταξυ 2600x και 2600 για 50€? Αν παω για τον 2600 και για 2070(?) ωστε να παω και στην οθονη που προτεινε ο jeandoumpier

 

Nαι, απλά για να τον κλοκάρεις στα ρολόγια του 2600Χ θες καλύτερη ψύκτρα, οπότε στην τελική κερδίζεις 20€ περίπου.

3 λεπτά πριν, Mariosleagueoflegends είπε

Λιγω δισκολο δεν ξερω που να τα πουλησω και απλα σκεφτομουν για μια gtx

Σε λίγο καιρό θα βγει GTX2050/2060 αν θες οπωσδήποτε Nvidia. Αλλιώς τώρα αξίζει μόνο η 1060 6GB από mid-range, η οποία όμως είναι λίγο ακριβή. Αλλά ο FX θα σε κρατάει πίσω... Θα μπορούσες να δοκιμάσεις και έναν FX8350 αν τον βρεις μτχ. <50€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tanasen01 είπε

Nαι, απλά για να τον κλοκάρεις στα ρολόγια του 2600Χ θες καλύτερη ψύκτρα, οπότε στην τελική κερδίζεις 20€ περίπου.

Σε λίγο καιρό θα βγει GTX2050/2060 αν θες οπωσδήποτε Nvidia. Αλλιώς τώρα αξίζει μόνο η 1060 6GB από mid-range, η οποία όμως είναι λίγο ακριβή. Αλλά ο FX θα σε κρατάει πίσω... Θα μπορούσες να δοκιμάσεις και έναν FX8350 αν τον βρεις μτχ. <50€. 

Εχω μεχρι 300$ στιν διαθεση μου και θελω να παρω μια καινουργια καρτα η να παρω DDR4 mobo εσυ τι προτινεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mariosleagueoflegends είπε

Εχω μεχρι 300$ στιν διαθεση μου και θελω να παρω μια καινουργια καρτα η να παρω DDR4 mobo εσυ τι προτινεις ?

Nα περιμένεις και να μαζέψεις περισσότερα τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να κανω μια αναβάθμιση και να παρω ενα σετακι ryzen

Θελω επεξεργαστη - μητρικη - μνημες

χρηματα που διαθετω 250-300 ευρω

Ποιος οικονομικος σχετικα ryzen εχει τα ποιο δυνατα ενσωματωμενα γραφικα για games ?

Το εχω χασει λιγακι με τους ryzen

Τι να παρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, AGGANIS13 είπε

Θελω να κανω μια αναβάθμιση και να παρω ενα σετακι ryzen

Θελω επεξεργαστη - μητρικη - μνημες

χρηματα που διαθετω 250-300 ευρω

Ποιος οικονομικος σχετικα ryzen εχει τα ποιο δυνατα ενσωματωμενα γραφικα για games ?

Το εχω χασει λιγακι με τους ryzen

Τι να παρω?

Σε αυτά τα λεφτά και εφόσον δεν έχεις gpu: Ryzen 2200G + Asrock B450M Pro4 + GSkill RipjawsV 2x8GB 3200MHz.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tanasen01 είπε

Σε αυτά τα λεφτά και εφόσον δεν έχεις gpu: Ryzen 2200G + Asrock B450M Pro4 + GSkill RipjawsV 2x8GB 3200MHz.

Αν πουμε οτι εχω μια μεσαια καρτα γραφικων (που στο μελλον θα παρω μεγαλυτερη) τι αλλαζει στην προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/12/2018 στις 9:10 ΠΜ, radiohead είπε

Καλημέρα. https://www.skroutz.gr/s/11139196/AMD-Ryzen-5-1400-Box.html

Αρκεί το τροφοδοτικό.

Καλημέρα. Το σύστημα το έφτιαξα βασισμένος σε αυτά που μου είπες και όντως είναι αυτό που θέλω οικονομικότατα.

Αρχικά δεν έβαλα την ASUS 450 αλλά την MSI 450 μου βγήκε 10€ παραπάνω no wories.

Πέρα από αυτό τελικά πήγα στον Ryzen 2200g καθώς η κάρτα γραφικών είναι απλά για πέταμα συγκριτικά με τα ενσωματωμένα VEGA.

Θα ήθελα να σε ρώτησω εσένα προσωπικά ή κάποιον άλλον που ξέρει αν στο μέλλον θα ήθελα να αναβαθμίσω με παραπάνω RAM και μια κάρτα γραφικών τι να κοιτάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, AGGANIS13 είπε

Αν πουμε οτι εχω μια μεσαια καρτα γραφικων (που στο μελλον θα παρω μεγαλυτερη) τι αλλαζει στην προταση?

Ποια; Αν είναι επιπέδου GTX1050Ti ok, μπορείς να βάλεις 2x4GB RAM και ενδεχομένως αν σε παίρνει να ανέβεις σε Ryzen 5 2600.

Επεξ/σία από tanasen01
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και καλη χρονια! Θα ηθελα να αγορασω μια νεα καρτα γραφικων περιπου 300 ευρω για gaming. 

Εχω το ακολουθο συστημα:

PSU COOLERMASTER G750M GM SERIES 750W MODULAR 80+ BRONZE (RS750-AMAAB1-EU)

Asrock B450M-Pro4

G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz

Sharkoon M25-W

AMD Ryzen 5 2600X Box

Θελω να δωσω περιπου 300 ευρω αλλα αν εχει τεραστια διαφορα διαθετω μεχρι ενα 400-450...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτη την οθονη 

LG 24MB37PM-B 24'' LED IPS FULL HD DVI BLACK 

αλλα εχω σκοπο μετα απο καμποσο καιρο να την αντικαταστησω με αλλη...Παιζω διαφορα καινουρια παιχνιδια πχ assassins creed,pubg, battlefield και call of duty...γενικα για gaming ψαχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εγω εχω εναν fx8320 και gpu r9 390x απο ενα λαθος μου νομιζα οτι η καρτα γραφικον ειχε χαλαση πιγα και πιρα ενα rmx 850 τροφοδοτικο και μια rtx 2080 καρτα γραφικον

αλλα τελικα οταν αλαξα το τροφοδοτικο ολα δουλευαν μια χαρα

τελος παντων θελο να παο για μια αναβαθμηση εχο κοντα 700 ευρω πανο κατο 50 και χριαζομαι  cpu motherboard ram και καπιο κουλερ για την cpu παιζω παιχνιδια πιο πολλη και σκοπεβο σε μερικους μηνες να παο για 32 ιντσον 144χρζ 2κ οθονη τι εχεται να μου προτινετε εγω σκεφτομουν τον ryzen 2700 με aorus giabyte gaming 7 μητρηκη και 16gb trident z 3200 mhz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...