Προς το περιεχόμενο

[smartphone]Alcatel 3X 4G Dual 69.01 @public [ΤΕΛΟΣ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μόνο που με ενόχλησε είναι η αργή φόρτιση, δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι αν δοκιμάσω με ένα 2A φορτιστή, γιατί ο δικός του είναι 1A.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leros2004 είπε

Το μόνο που με ενόχλησε είναι η αργή φόρτιση, δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι αν δοκιμάσω με ένα 2A φορτιστή, γιατί ο δικός του είναι 1A.

Όντως πολύ αργή φορτιση κάνει. 

Θα βάλω το βράδυ καλώδιο 2Α να δω  βελτίωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2019 στις 1:38 ΜΜ, alada4 είπε

εκθεσιακο ειναι ,ειχα ρωτησει χθες !

Δεν ξερω με ποιον μιλησες και σου ειπαν οτι ηταν εκθεσιακο,αλλα εγω εστειλα τον αδερφο μου σημερα το πρωι με το ανοιγμα του καταστηματος και ναι δεν ηταν εκθεσιακο αλλα σφραγισμενο.

Εννοειται εγινε αγορα στα 59,90 € και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικοτατες!

Nα ενημερωσω οτι ηταν το τελευταιο κομματι.Tωρα εχει μονο σε μαυρο χρωμα αλλα στα 129,90 € .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, alada4 είπε

Με τα κεντρικά του Κωτσόβολου είχα επικοινωνήσει και μου είπαν ότι ήταν εκθεσιακά .μπράβο σου φίλε μου που το βρήκες σφραγισμένο 

Επρεπε να σε συνδεσουν με το καταστημα του Kορυδαλλου και να μιλησεις κατευθειαν με εκεινους.

Χτες διαβαζοντας το μηνυμα σου οτι ειχε αλλα ηταν εκθεσιακο απογοητευτηκα και λεω τη χασαμε την ευκαιρια.Λιγο μετα λεω δεν στελνω τον αδερφο μου πρωι πρωι απο τις 8:00  γιατι εγω εργαζομουν (υποψιν το καταστημα ανοιγε στις 9:00) να παει να δει απο κοντα και οτι γινει και απ'οτι αποδειχτηκε ηταν σφραγισμενο.

Μολις τωρα το εβαλα σε φορτιση με.το δικο του φορτιστη και καλωδιο,κατα το πρωτο του ανοιγμα ειχε 53% μπαταρια δεν εχω βαλει ακομα SIM καρτες,θα βαλω οταν ερθουν η θηκη και το τζαμακι προστασιας απλα το εχω συνδεσει στο WIFI και το περιεργαζομουν.

Tο αφησα να παει στο 5% η μπαταρια θα το αφησω να φορτισει στο 100% και θα κανω τρεις ιδιους κυκλους φορτισης για αρχη και αφου βαλω και τις SIM καρτες τοτε θα δω πως θα τα παει η μπαταρια.

Επεξ/σία από letni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, letni είπε

Tο αφησα να παει στο 5% η μπαταρια θα το αφησω να φορτισει στο 100% και θα κανω τρεις ιδιους κυκλους φορτισης για αρχη και αφου βαλω και τις SIM καρτες τοτε θα δω πως θα τα παει η μπαταρια.

Δεν χρειάζεται να το κάνεις αυτό.

Με το να την αφήνεις να φτάσει στο 5% προκαλείς φθορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται το πιο καλό ειναι όταν φτάσει περίπου 15-20% να μπαίνει για φόρτιση. 

Δεν κάνει καλό να ξελιγωνεται η μπαταρία και να το βάζεις στην φόρτιση όταν φτάσει τόσο χαμηλά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Μου φαίνεται το πιο καλό ειναι όταν φτάσει περίπου 15-20% να μπαίνει για φόρτιση. 

Δεν κάνει καλό να ξελιγωνεται η μπαταρία και να το βάζεις στην φόρτιση όταν φτάσει τόσο χαμηλά...

Και ακόμα λιγότερο. Πχ 40-99%. Καλύτερα μικρούς κύκλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Alcatel δεν δινει αναβαθμισεις, ξεχαστε το. Ενας λογος που σκοτωνει τα μοντελα της πολυ συντομα ειναι και αυτος.

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...