Προς το περιεχόμενο

[Over Ear Ακουστικά] V-Moda Crossfade M-100 90€ (Amazon.de)


vagdesign

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και καλό απόγευμα στην παρέα.

Έπεσα πάνω σε αυτή την προσφορά για τα εν λόγω ακουστικά που έχουν πολύ καλές κριτικές online και σε videos στο YouTube.

EDIT: Είναι Temporarily out of stock αλλά συνήθως μέσα σε 2-3 εβδομάδες το Amazon στέλνει τα προϊόντα. Ίσως και νωρίτερα.
Νομίζω πολύ καλή προσφορά αν κάποιος δεν βιάζεται για ακουστικά.

Δείτε τα εδώ και απ'όσα διάβασα, καλό είναι να αγοράσετε και τα XL pads για καλύτερη άνεση με ~€20 επιπλέον.

Η τιμή εδώ ξεκινάει από €237 χωρίς τα μεταφορικά

Εδώ η εικόνα τους

81A2wLQMzuL._SL1500_.jpg

 

Επεξ/σία από vagdesign
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

UPDATE:
Μου ήρθε ειδοποίηση για διαθεσιμότητα και τώρα φαίνεται ότι είναι διαθέσιμα για αποστολή σε 1-4 εβδομάδες.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, superpanos2 είπε

Ακόμη και στα 90, αξίζουν;

Εδώ[1] δεν λέει και τα καλύερα πάντως σε σύγκριση με άλλα ακουστικά κοντά στα 90...

https://www.rtings.com/headphones/reviews/v-moda/crossfade-m-100

Αν δεις τις τιμές εδώ που λες https://www.rtings.com/headphones/reviews/best/by-type/over-ear-around

έχει τα BOSE που η τιμή είναι στα $300 https://www.amazon.com/gp/product/B0756CYWWD

Από όσα έχω δει σε video reviews (δες στο YouTube) λένε τα καλύτερα και μάλιστα για την αρχική τιμή κυκλοφορίας τους και όχι της προσφοράς.

Όταν μου έρθουν θα τα συγκρίνω με τα Sony MDR 7506 Studio Monitor ακουστικά over ear και τα Plantronics BackBeat GO 600 που είναι ασύρματα over ear και θα επανέλθω με κριτική.

Είμαι λίγο ψείρας με τον ήχο όπως και με την εικόνα. Οπότε νομίζω ίσως σε καλύψω. Μέχρι τότε ελπίζω να υπάρχει ακόμα η προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πηρα και ηρθαν ηδη, για να πω την αληθεια την περιπου 1 ωρα που τα τεσταρα δεν εντυπωσιαστηκα ιδιαιτερα, βεβαια εχω την αισθηση οτι τα XL pads ειναι must (δεν τα πηρα αυτα).

Καλος ηχος μεχρι ενος σημειου, αλλά κλασικα, οσο δυναμωνει τοσο παραμορφωνει (ειδικα το μπασο που ειχα διαβασει σχολια οτι ειναι ελαφρως 'ενισχυμενο' και εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ, οταν ανεβει η ενταση δεν αποδιδει πλεον οπως θα επρεπε, πιο πολυ τριζει δηλαδη), σαν κατασκευη εχει σημεια που μου αρεσουν (πχ το καλωδιο-κορδονι ή το μεταλλακι στην εξωτερικη μερια των ακουστικων πχ) αλλά ο τροπος που διπλωνουν μου φαινεται παρα πολυ επικινδυνος, ας λεει πχ οτι αντεχουν τοσες και τοσες φορες διπλωμα ή εκταση κλπ).

Τα Bose των 300€ που αναφερθηκαν ειναι εντελως αλλη κατηγορια ακουστικων, παρομοια με τα Sony WH-1000XM3 που επισης εχω και δεν μοιαζουν ηχητικα καθολου με τα του θεματος. Αυτα τα δυο τελευταια εχουν για αγοραστικο κοινο κυριως αυτους που μετακινουνται πολυ με ...θορυβωδη μεσα (τρενα/αεροπλανα) καθως διαθετουν active noise cancelling (κατι που φυσικα αυτα του θεματος δεν εχουν).

Στην ερωτηση αν αξιζουν τα 90 ευρω; Μαλλον ναι. Θα τα κρατησω; Μαλλον οχι 😋.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τα έχω, χρειάζεσαι οπωσδήποτε τα XL pads για να αποδώσουν και οπωσδήποτε ενισχυτή. ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.

Μετά μεταμορφώνονται. Άσ'τα να στρώσουν.

Είναι τρομερό πάρτυ ακουστικό. Και μπάσα έχουν άφθονα και δεν παραμορφώνουν.

Σε σχέση με τα Sennheiser Mommenum 2.0 και κάποιες ακόμη ψείρες που έχω(Shure SE530,Shure SE425), αυτά είναι τα πιό διασκεδαστικά και τα πιό μπασάτα από όλα.

Για 90 ευρώ είναι τσάμπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, vagdesign είπε

Αν δεις τις τιμές εδώ που λες https://www.rtings.com/headphones/reviews/best/by-type/over-ear-around

έχει τα BOSE που η τιμή είναι στα $300 https://www.amazon.com/gp/product/B0756CYWWD

Από όσα έχω δει σε video reviews (δες στο YouTube) λένε τα καλύτερα και μάλιστα για την αρχική τιμή κυκλοφορίας τους και όχι της προσφοράς.

Όταν μου έρθουν θα τα συγκρίνω με τα Sony MDR 7506 Studio Monitor ακουστικά over ear και τα Plantronics BackBeat GO 600 που είναι ασύρματα over ear και θα επανέλθω με κριτική.

Είμαι λίγο ψείρας με τον ήχο όπως και με την εικόνα. Οπότε νομίζω ίσως σε καλύψω. Μέχρι τότε ελπίζω να υπάρχει ακόμα η προσφορά.

Αν ηξερες ποσα παιρνουν πολλοι που κανουν reviews θα σου επεφταν τα μαλλια (χωρια που πολλοι ειναι promoters και ουδεμια σχεση δεν εχουν με reviews).

Η VModa δεν πουλουσε ποτε ποιοτητα ηχου, πουλουσε σχεδιο και ειχε παντα καλο marketing (εκαναν promo τα ακουστικα της γνωστοι DJ και μουσικοι).

Προσωπικα το μονο καλο που βλεπω ειναι η τιμη αν και παλι δεν ξερω κατα ποσο θα πηγαινα σε VModa.

53 λεπτά πριν, bonepeeler είπε

Επειδή τα έχω, χρειάζεσαι οπωσδήποτε τα XL pads για να αποδώσουν και οπωσδήποτε ενισχυτή. ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.

Μετά μεταμορφώνονται. Άσ'τα να στρώσουν.

Είναι τρομερό πάρτυ ακουστικό. Και μπάσα έχουν άφθονα και δεν παραμορφώνουν.

Σε σχέση με τα Sennheiser Mommenum 2.0 και κάποιες ακόμη ψείρες που έχω(Shure SE530,Shure SE425), αυτά είναι τα πιό διασκεδαστικά και τα πιό μπασάτα από όλα.

Για 90 ευρώ είναι τσάμπα.

Παρα πολλα ακουστικα αλλαζουν οταν χρησιμοποιεις ενα σωστο ενισχυτη/DAC, το στανταρντ οταν αγοραζεις ομως ενα ζευγαρι ακουστικα ειναι το πως λειτουργουν χωρις ενισχυτη.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

Αν ηξερες ποσα παιρνουν πολλοι που κανουν reviews θα σου επεφταν τα μαλλια (χωρια που πολλοι ειναι promoters και ουδεμια σχεση δεν εχουν με reviews).

Η VModa δεν πουλουσε ποτε ποιοτητα ηχου, πουλουσε σχεδιο και ειχε παντα καλο marketing (εκαναν promo τα ακουστικα της γνωστοι DJ και μουσικοι).

Προσωπικα το μονο καλο που βλεπω ειναι η τιμη αν και παλι δεν ξερω κατα ποσο θα πηγαινα σε VModa.

Παρα πολλα ακουστικα αλλαζουν οταν χρησιμοποιεις ενα σωστο ενισχυτη/DAC, το στανταρντ οταν αγοραζεις ομως ενα ζευγαρι ακουστικα ειναι το πως λειτουργουν χωρις ενισχυτη.

Τα χρησιμοποιώ με ενισχυτή DAC και κάρτα ήχου από οπτική σε mini jack.  Στα 88€ που μου βγήκαν μαζί με τα XL pads και τα μεταφορικά νομίζω θα είναι ικανοποιητικά ανεξαρτήτως reviews/influencers που εννοείς. Τους ξέρω και τους αποφεύγω, συνήθως βλέπω reviews με λίγες προβολές από αγνώστους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, vadergr είπε

Δώστε λινκ για τα xl pads παρακαλώ.

Για αμαζον το έχει ο TS στο αρχικό post 

Ελλάδα δες εδώ

https://www.skroutz.gr/s/13774701/V-Moda-XL-Memory-Cushions.html?from=catspan&keyphrase=V-MODA+XL

8 ώρες πριν, vagdesign είπε

 Στα 88€ που μου βγήκαν μαζί με τα XL pads και τα μεταφορικά

Πως το κατάφερες αυτό;  

90€ εχουν χωρίς τα xl pads...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, anonik είπε

Για αμαζον το έχει ο TS στο αρχικό post 

Ελλάδα δες εδώ

https://www.skroutz.gr/s/13774701/V-Moda-XL-Memory-Cushions.html?from=catspan&keyphrase=V-MODA+XL

Πως το κατάφερες αυτό;  

90€ εχουν χωρίς τα xl pads...

Επαγγελματικός λογαριασμός με ενδοκοινοτικές συναλλαγές όπου αφαιρείται ο ΦΠΑ στις αγορές εξοπλισμού.

Δες τις εικόνες με τα ποσά για ακουστικά και XL Pads

2CCBC415-93AC-4F8F-AD6C-69F4D5CD9788.jpeg

BF9FA13F-3D07-436B-9660-14D0CC3C455E.jpeg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω, όσοι τα έχετε δοκιμάσει, με τί ενισχυτή τα έχετε δοκιμάσει;

Μήπως έχει κανείς άποψη πως συγκρίνονται με τα Philips Fidelio X2 τα οποία έχω;

Έχει νόημα να έχει κάποιος και τα 2, δηλαδή να πάρω και τα V-MODA;

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από mcgerger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, bonepeeler είπε

Επειδή τα έχω, χρειάζεσαι οπωσδήποτε τα XL pads για να αποδώσουν και οπωσδήποτε ενισχυτή. ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.

Μετά μεταμορφώνονται. Άσ'τα να στρώσουν.

Είναι τρομερό πάρτυ ακουστικό. Και μπάσα έχουν άφθονα και δεν παραμορφώνουν.

Σε σχέση με τα Sennheiser Mommenum 2.0 και κάποιες ακόμη ψείρες που έχω(Shure SE530,Shure SE425), αυτά είναι τα πιό διασκεδαστικά και τα πιό μπασάτα από όλα.

Για 90 ευρώ είναι τσάμπα.

@superpanos2

 

18 ώρες πριν, giorginho είπε

Τα πηρα και ηρθαν ηδη, για να πω την αληθεια την περιπου 1 ωρα που τα τεσταρα δεν εντυπωσιαστηκα ιδιαιτερα, βεβαια εχω την αισθηση οτι τα XL pads ειναι must (δεν τα πηρα αυτα).

Καλος ηχος μεχρι ενος σημειου, αλλά κλασικα, οσο δυναμωνει τοσο παραμορφωνει (ειδικα το μπασο που ειχα διαβασει σχολια οτι ειναι ελαφρως 'ενισχυμενο' και εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ, οταν ανεβει η ενταση δεν αποδιδει πλεον οπως θα επρεπε, πιο πολυ τριζει δηλαδη), σαν κατασκευη εχει σημεια που μου αρεσουν (πχ το καλωδιο-κορδονι ή το μεταλλακι στην εξωτερικη μερια των ακουστικων πχ) αλλά ο τροπος που διπλωνουν μου φαινεται παρα πολυ επικινδυνος, ας λεει πχ οτι αντεχουν τοσες και τοσες φορες διπλωμα ή εκταση κλπ).

Τα Bose των 300€ που αναφερθηκαν ειναι εντελως αλλη κατηγορια ακουστικων, παρομοια με τα Sony WH-1000XM3 που επισης εχω και δεν μοιαζουν ηχητικα καθολου με τα του θεματος. Αυτα τα δυο τελευταια εχουν για αγοραστικο κοινο κυριως αυτους που μετακινουνται πολυ με ...θορυβωδη μεσα (τρενα/αεροπλανα) καθως διαθετουν active noise cancelling (κατι που φυσικα αυτα του θεματος δεν εχουν).

Στην ερωτηση αν αξιζουν τα 90 ευρω; Μαλλον ναι. Θα τα κρατησω; Μαλλον οχι 😋.

Υποθέτωντας οτι παντα ακους με καποιο αξιόλογο dac/amp + high-res/flac/dsd αρχεια η ποιοτητα που βγάζουν ειναι ανδιαφιμσβήτητα κατηγορίας άνω των 150ε ακουστικών. -Τωρα αν ακους απο youtube/mp3 + onboard καρτες ηχου δε θα δεις μεγαλες διαφορες ακομη και με καλα ακουστικα των 50ε..

Εχω τα Μ80 εδω και μια 5ετια και παρόλο που μεσα σε 3 χρονια άρχισε να χαλάει (τριβεται και γινεται κομματακια) το δερμα του headband και τα μαξιλαρακια εχουν "ανοιξει"  τουλαχιστον 2-3 φορες αλλα εχουν αντικατσταθει απο την εταιρια δωρεαν, ο ηχος τους παραμένει αριστος! Συντομα θα τα αλλάξω και θα πάρω καινουρια με -50% αν επιστρεψω τα παλια συμφωνα με την εγγυηση που δινει η εταιρία. 

Γενικα πιστεύω αξιζει η αγορα  και με το παραπανω σαν ηχος, τωρα απο θεμα αντοχης μαλλον κανουν πολυ μετρια δουλεια, αλλα τουλαχιστον σε υποστηριζουν οσο καλυτερα γινεται...

Παντως στα 90 δεν υπαρχει κατι καλυτερο.. στα 300ε και 200ε που εκαναν και κανουν τωρα υπαρχουν καλυτερες επιλογες..

 

Επεξ/σία από cpgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...