Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για "party" θα υπάρχει περιεχόμενο για να μπορούμε να παίζουμε με φίλους ή είναι κυρίως/μόνο solo?

Επεξ/σία από nikosild
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

 

το βιντεο μπορεί να λέει πολλά αλλά το pacing του και η μουσική και η φωνή του σε κοιμίζουν, πόσο μάλλον να αντέξεις 33 λεπτά :P τεκαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

το βιντεο μπορεί να λέει πολλά αλλά το pacing του και η μουσική και η φωνή του σε κοιμίζουν, πόσο μάλλον να αντέξεις 33 λεπτά :P τεκαν!

Dude ο Vaati είναι για να σε κοιμίζει γλυκα ώστε να δεις not so sweet dark themed dreams, τι λες τώρα! :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά και αγαπημένα από clickbait video τύπου''watch this before you play'',ακόμα και από γνωστους youtubers.

Η μαγεια στα Souls παιχνίδια είναι να πηγαίνεις στα τυφλά και να ανακαλύπτεις πράγματα, για όποιον ξέρει τι να περιμένει.

Μετά αφού τελειώσεις το παιχνίδι μπορείς να δεις video πχ για ιστορία/lore που δεν πολύ αναφέρονται στο παιχνίδι ούτως ή άλλως.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μακριά και αγαπημένα από clickbait video τύπου''watch this before you play'',ακόμα και από γνωστους youtubers.

Η μαγεια στα Souls παιχνίδια είναι να πηγαίνεις στα τυφλά και να ανακαλύπτεις πράγματα, για όποιον ξέρει τι να περιμένει.

Μετά αφού τελειώσεις το παιχνίδι μπορείς να δεις video πχ για ιστορία/lore που δεν πολύ αναφέρονται στο παιχνίδι ούτως ή άλλως.

 

 

Υπάρχει όμως διαφορα γιατί είναι ο πιο γνωστός στα games της From και αυτά που λέει ούτε σε χίλια χρονια δεν θα τα ανακάλυπτες από μονος σου in-game. Aσε που έχει open chat με Miyazaki. Καμια σχέση με clickbait αλλα ο καθένας πιστεύει και κάνει τα δικά του. ;) Ισα ισα βλέποντας το video θα έχεις μια μικρή ιδέα για το τι παίζει σε σχέση με άλλους που θα πρέπει να decipher από τα description και τους διαλογους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά clickbait είναι ο τίτλος.

Για Souls παιχνίδια μιλάμε που η μισή ας το πούμε χαρά είναι να πάς και να τα παίξεις/κάνεις explore στα τυφλά. Αρα όχι, δεν θές(όχι εσύ γενικά μιλώντας) να έχεις μια μικρή ιδέα για το τι παίζει πριν το πρώτο playthrough.

Μετά όταν τα τελειώσεις,εαν θες να μάθεις περισσότερα για το lore/χαρακτήρες,ναι να κάτσεις να δεις κάποιο άλλο πιο αναλυτικό video που σίγουρα θα βγάλει.

Χτές πχ μιλούσα και με ένα φίλο μου που και αυτός περιμένει το παιχνίδι, και μου τόνισε και αυτός χαρακτηριστικά''δεν έχω πατήσει πουθενά σε video με elden ring,ακόμα και video από digital foundry,γιατι δεν θέλω να φάω στην μάπα το παραμικρό spoiler''.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μια χαρά clickbait είναι ο τίτλος.

Για Souls παιχνίδια μιλάμε που η μισή ας το πούμε χαρά είναι να πάς και να τα παίξεις/κάνεις explore στα τυφλά. Αρα όχι, δεν θές(όχι εσύ γενικά μιλώντας) να έχεις μια μικρή ιδέα για το τι παίζει πριν το πρώτο playthrough.

Μετά όταν τα τελειώσεις,εαν θες να μάθεις περισσότερα για το lore/χαρακτήρες,ναι να κάτσεις να δεις κάποιο άλλο πιο αναλυτικό video που σίγουρα θα βγάλει.

Χτές πχ μιλούσα και με ένα φίλο μου που και αυτός περιμένει το παιχνίδι, και μου τόνισε και αυτός χαρακτηριστικά''δεν έχω πατήσει πουθενά σε video με elden ring,ακόμα και video από digital foundry,γιατι δεν θέλω να φάω στην μάπα το παραμικρό spoiler''.

 

Fair enough για τα spoilers, το καταλαβαίνω, αλλα δεν έχει spoilers. Τώρα που εσύ δεν έχεις δει τίποτα, ούτε trailers, ναι ok, μην το δεις. Εγώ προτιμώ να ξέρω ένα δυο πράγματα ώστε να έχει καλύτερο impact το game στην αρχή, μιας και όπως ξες τα games τους είναι τελείως cryptic, hence και ο τίτλος. Το να πάω μετά το game και να μάθω είναι λίγο αδιάφορο αφού έχω τελειώσει το game. Τώρα για clickbait προσωπικά θα απέφευγα να χαρακτηρίσω κάτι χωρίς να το δω. Anyways όπως είπα, όπως την βρίσκει ο καθένας. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το clickbait πηγαίνει πιο πολύ στο ότι θέλει να εκμεταλλευτεί(εμπορικά/πολλά views),το όλο hype/υψηλό ενδιαφέρον γύρω από το παιχνίδι,εξού και ο τίτλος του.

Και το λέω αυτό γιατί ούτως ή άλλως θα κυκλοφορήσει και άλλα video πολύ πιο αναλυτικά πάνω στο παιχνίδι.

Αυτά όλα φυσικά ισχύουν κυρίως για όσους από μάς θέλουμε να πάμε στο παιχνίδι πρώτη μέρα γνωρίζοντας όσο δυνατόν λιγότερα. Οποιος δεν έχει τέτοιο θέμα(όπως και πολλοί που θα δουν πχ το παιχνιδι σε streams),μπορεί να τα κοιτάξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο τίτλος είναι όντως clickbait αλλά το κανάλι είναι αξιόλογο όπως και το βίντεο μιας και το είδα όλο. έχει κάνει τρομερό ψαχτήρι στο lore από τα ψίχουλα που υπήρχαν στο network test και ως συνήθως με πολύ καλή αφήγηση.

τώρα για τον τίτλο δυστυχώς, έτσι όπως έχει γίνει ο αλγόριθμος δεν μπορούν όλοι να παίζουν by the book πλέον.

συμφωνώ ότι καλύτερο είναι να μπάινεις στα τυφλά - αυτό είχα καταφέρει στο sekiro -  αλλά εδώ λίγο το open world, λίγο η καθυστέρηση και το μεγάλο διάλλειμα που είχαν κάνει στις ανακοινώσεις με έκανε να πατήσω μερικά βίντεο.

βέβαια δεν θεωρώ ότι έχει αλλοιωθεί κάπως η εμπειρία από 2 boss fights, μιας και το παιχνίδι μοιάζει να έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος και δομή τύπου souls - δηλαδή πιο ελεύθερα πράγματα και όχι τη γραμμικη ροή του sekiro.
εκεί ναι σεναριακά μπορείς να φας spoils αν δεις κάτι από πριν.

 

προσωπικά δεν θα το έκανα pre-order πριν βγει αλλά με αυτά που κυρίως άκουσα από άτομα που έπαιξαν, έβαλα retail παραγγελία σε μικρό μαγαζάκι για τη launch έκδοση και δεν νομίζω να απογοητευτώ.
δηλαδή αν πάει και εδώ κάτι τόσο λάθος όπως με το cyberpunk, εντάξει τι να πω.

Επεξ/σία από kti23
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kti23 είπε

Ο τίτλος είναι όντως clickbait αλλά το κανάλι είναι αξιόλογο όπως και το βίντεο μιας και το είδα όλο. έχει κάνει τρομερό ψαχτήρι στο lore από τα ψίχουλα που υπήρχαν στο network test και ως συνήθως με πολύ καλή αφήγηση.

τώρα για τον τίτλο δυστυχώς, έτσι όπως έχει γίνει ο αλγόριθμος δεν μπορούν όλοι να παίζουν by the book πλέον.

συμφωνώ ότι καλύτερο είναι να μπάινεις στα τυφλά - αυτό είχα καταφέρει στο sekiro -  αλλά εδώ λίγο το open world, λίγο η καθυστέρηση και το μεγάλο διάλλειμα που είχαν κάνει στις ανακοινώσεις με έκανε να πατήσω μερικά βίντεο.

βέβαια δεν θεωρώ ότι έχει αλλοιωθεί κάπως η εμπειρία από 2 boss fights, μιας και το παιχνίδι μοιάζει να έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος και δομή τύπου souls - δηλαδή πιο ελεύθερα πράγματα και όχι τη γραμμικη ροή του sekiro.
εκεί ναι σεναριακά μπορείς να φας spoils αν δεις κάτι από πριν.

 

προσωπικά δεν θα το έκανα pre-order πριν βγει αλλά με αυτά που κυρίως άκουσα από άτομα που έπαιξαν, έβαλα retail παραγγελία σε μικρό μαγαζάκι για τη launch έκδοση και δεν νομίζω να απογοητευτώ.
δηλαδή αν πάει και εδώ κάτι τόσο λάθος όπως με το cyberpunk, εντάξει τι να πω.

Με From Software δεν μπορεί να πάει κάτι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Με From Software δεν μπορεί να πάει κάτι λάθος.

Έχουμε ξαναπεί τα ίδια και για άλλες εταιρείες και όλο μειώνεται η λίστα των αλανθάστων, οπότε, don't jinx it. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game θα είναι σίγουρα αυτό που περιμένουμε όλοι (DS3 open world), γιατί ήδη ήταν ready και polished από τον Νοέμβρη με την network test. Ο μόνος παράγοντας που μπορεί να το θάψει είναι αν είναι άθλιο το pc port που δε το νομίζω.

Κρατάω και μια πισινή για τους servers στο PC με τους βλάκες που πειραματίζονται με τα RCE hacks.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ilos είπε

Το game θα είναι σίγουρα αυτό που περιμένουμε όλοι (DS3 open world), γιατί ήδη ήταν ready και polished από τον Νοέμβρη με την network test. Ο μόνος παράγοντας που μπορεί να το θάψει είναι αν είναι άθλιο το pc port που δε το νομίζω.

Κρατάω και μια πισινή για τους servers στο PC με τους βλάκες που πειραματίζονται με τα RCE hacks.

Υπαρχει κανα info αν θα ειναι crossplatform με τους servers? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...