Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Τι να πω μπορει να εχετε δικιο,παντως σε οτι βιντεο εχω δει το συστημα μαχης ειναι το κλασικο που εχουν τετοιου ειδους παιχνιδια ολοι λετε ειναι διαφορετικο αλλα δεν λετε σε τι ειναι διαφορετικο.Τεσπα θα το παρω σιγουρα γιατι δεν εχω παιξει κανενα souls παιχνιδι και τωρα ειναι ευκαιρια.Μακαρι να εκπαλγω και να ξεπερναει το καλυτερο παιχνιδι της τελευταιας δεκαετιας TW3.

το συστημα μαχης του Witcher ειναι αρκετα πιο απλοικο και βασισμενο σε πολυ action κινησεις. επιβιώνεις πολυ ευκολα στο παιχνιδι εναντια σε πολλους εχθρους κ μπορεις να φας μπολικα χτυπηματα πριν πεσεις. Στα παιχνιδια οπως το Elden Ring, η μαχη ειναι παρα πολυ πιο περιπλοκη και σκληρή και απαιτει παρα πολυ καλα αντανακλαστικα για να κανεις parry/dodge/riposte γιατι συχνα με 1-2 χτυπήματα εχεις πεθανει. Ειναι παρα πολυ διαφορετικα σε λογικη gameplay, χτίσιμο χαρακτήρα αλλα και μάχη. Σκεψου οτι αναγκάζεσαι συχνα να παιζεις με τη μιση σου πανοπλια για να μπορεις να κινείσαι  πιο γρήγορα στον χώρο. Τετοια πραγματα δεν τα εχει το Witcher, ειναι εντελως αλλη η λογικη τους.

Περαν αυτου, μη περιμένεις ουτε στο ελάχιστο να δεις ιστορια επιπέδου Witcher σε soulsborne τίτλο. Θα δεις τρομερη ατμοσφαιρα και ενδιαφερον lore αλλά οι χαρακτηρες, οι κουβέντες και οι εξελίξεις ειναι πολυ πολυ πιο περιορισμένες. 

Και οι δυο κατηγοριες δινει παιχνιδαρες, αλλα οχι, δεν ειναι πανόμοια παιχνιδια, τα χωριζει μεγάλο χασμα :) 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, CarlitoGR είπε

Λεφτά υπάρχουν η δόξα μας λείπει....😎

Δεν στο λέει για πλάκα πάντως. Βλέποντας τι γράφεις και τι περιμένεις να δεις θα είναι τρομερό το χαστούκι που θα φας στο elden ring ή σε κάποιο άλλο παιχνίδι της εταιρείας. Έχεις διαβάσει ότι σπάνε τα gamepads παίζοντας τα? Ή ότι δε μπορούν να περάσουν την 1η γωνία του παιχνιδιού ( βλέπε εμένα στο Bloodborne) και το κάνουν uninstall? Κάτι από αυτά θα σου γίνει εάν περιμένεις να βρεις το αντίπαλο δέος του Witcher 3 εδώ.

Γι'αυτό πάρτο από το steam να έχεις 2 ώρες καβάτζα και μόλις δεις ότι σου σπάνε τα νεύρα, ιδρώνεις το gamepad παραπάνω βγαλτο αμέσως, μη ψάξεις καν για walkthrough και πάρε το refund και σώσε τα χρήματα σου και την ηρεμία σου.

Τα παιχνίδια αυτά είναι ultra hardcore όχι αστεία. Μπορεί να ακούγεται challenging να παίξεις κάτι τόσο δύσκολο λέγοντας ότι είσαι ικανός, αλλά είναι κρίμα τα χρήματα και η ψυχική σου υγεία. Εμένα που μου αρέσει να παίζω πολλά και διαφορετικά παιχνίδια, είναι τα μόνα που δεν ακουμπάω, μια με το DS2 και μια με το BB, τα έχω από μακριά, ξέρω ότι δε θα περάσω καλά, ούτε θα χαλαρώσω παίζοντας τα. Αυτό εδώ το έχω υποσχεθεί σε φίλο να το πάρω να το παίξουμε coop παρέα και ξέρω ότι δε θα τα καταφέρω ασχέτως που λένε ότι θα το κάνουν κάπως πιο υποφερτό σε νέους παίκτες, και έχουμε πει να περιμένουμε να πέσει η τιμή στα κλειδαδικα (που έχουμε κάτι υπόλοιπα) να μη κλαίω αδίκως τα χρήματα μου.

 

Αν θες να το δοκιμάσεις, δες το από τον θείο εάν τα καταφέρνεις, πάρτο!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pictorino είπε

Καλημέρα! Αν ενδιαφέρεστε η συλλεκτική έκδοση για υπολογιστή είναι διαθέσιμη στο media markt.

how much?

και τι καταστημα θελει για ενεργοποιηση steam ή αλλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως παιδια τα πιο δυσκολα boss fights το witcher τα εχει στα 2 expansions του (dettlaff,caretaker κλπ).Εαν υπαρχει καποιος που εχει τερματισει τα expansions του Witcher 3 και εχει παιξει και souls παιχνιδια θα ηθελα να διαβασω την γνωμη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Παντως παιδια τα πιο δυσκολα boss fights το witcher τα εχει στα 2 expansions του (dettlaff,caretaker κλπ).Εαν υπαρχει καποιος που εχει τερματισει τα expansions του Witcher 3 και εχει παιξει και souls παιχνιδια θα ηθελα να διαβασω την γνωμη του.

Buddy είπαμε, δεν έχουν σχέση, ειδικά σε δυσκολία. Τα games της From δεν έχουν καν επιλογή δυσκολίας. Πιο πάνω ο φίλος σου εξήγησε λεπτομερώς. Δεν ξέρω ποσο διαφορετικά μπορούμε να σου πούμε ότι δεν έχουν καμια παντελώς σχέση. Δες και αλλα video και περίμενε reviews.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Παντως παιδια τα πιο δυσκολα boss fights το witcher τα εχει στα 2 expansions του (dettlaff,caretaker κλπ).Εαν υπαρχει καποιος που εχει τερματισει τα expansions του Witcher 3 και εχει παιξει και souls παιχνιδια θα ηθελα να διαβασω την γνωμη του.

Παρε το πρωτο Dark Souls που ειναι φθηνο και δοκιμασε το, αν σου αρεσει και μπορεις τοτε παιξε και το Elden Ring, αν οχι θα γλιτωσεις αρκετα χρηματα.

Επεξ/σία από KNSM
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίξεις witcher 3 στο normal ειδικά, πήγαινες επίτηδες σε overleveled τέρατα στην αρχή για να έχεις έστω λίγο challenge και πάλι με quen ήταν trivial υπόθεση. Τα μόνα σημεία που θυμάμαι να ήταν λίγο ζόρικα ήταν ένα sidequest με κάτι αγάλματα elves που ζωντάνευαν και έτρωγες uber gang και ένα μεγάλο level griffin σε ένα νησάκι πάνω από το skelige.

Αν πας να παίξεις elden ring με την ίδια λογική και πας σε κακοτοπιές νωρίς underleveled (πχ στο main boss της πρώτης area πριν το κάστρο) παίζει να χάσεις και 30-40 φορές solo και να καταλήξεις με σπασμένη τηλεόραση.😁 Άσε που έχουν βάλει και open area bosses που σκάνε μύτη στο άσχετο. Ειδικά ο forest guardian στην αρχή έχει μπει για noob bullying καθαρά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CarlitoGR είπε

Παντως παιδια τα πιο δυσκολα boss fights το witcher τα εχει στα 2 expansions του (dettlaff,caretaker κλπ).Εαν υπαρχει καποιος που εχει τερματισει τα expansions του Witcher 3 και εχει παιξει και souls παιχνιδια θα ηθελα να διαβασω την γνωμη του.

Το ένα παίζεται με keyboard mouse ενώ το άλλο είναι ακατόρθωτο χωρίς controller. Νομίζω αυτό αρκεί για τη διαφορά στο βάθος του gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CarlitoGR είπε

Παντως παιδια τα πιο δυσκολα boss fights το witcher τα εχει στα 2 expansions του (dettlaff,caretaker κλπ).Εαν υπαρχει καποιος που εχει τερματισει τα expansions του Witcher 3 και εχει παιξει και souls παιχνιδια θα ηθελα να διαβασω την γνωμη του.

ξαναλεω οτι ειπα πριν οτι δεν εχουν καμια σχεση τα δυο παιχνιδια σε θεμα δυσκολιας.
τα δυσκολα boss που λες στο Witcher, ειναι ευκολοτερα από ακομα κ το πρωτο boss στο Dark Souls :) 
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

ξαναλεω οτι ειπα πριν οτι δεν εχουν καμια σχεση τα δυο παιχνιδια σε θεμα δυσκολιας.
τα δυσκολα boss που λες στο Witcher, ειναι ευκολοτερα από ακομα κ το πρωτο boss στο Dark Souls :) 
 

Γιατί το λες αυτό στο πρώτο boss στο dark souls 3 μπορείς πχ να φωνάξεις τον sword master να σε βοηθήσει. Και αν δε το κάνεις και είσαι κακό παιδί μπαίνει με το ζόρι μόνος του.😁

 

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, pictorino είπε

Καλημέρα! Αν ενδιαφέρεστε η συλλεκτική έκδοση για υπολογιστή είναι διαθέσιμη στο media markt.

image.png.dc5483ba5eb50533407ac7bf9c1018a0.png

κατόπιν παραγγελίας λέει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε


Λάθος έκδοση βρήκες, αυτή κυκλοφόρησε ήδη. :P :D 😑

α :P λάθος ντε 😛 

τώρα σκέφτομαι να δώσω τα +14€ από το υπόλοιπο που έχω στο gamivo τώρα ή να περιμενω να βγει το παιχνίδι μιας και παίζω το lost ark και να πέσει; Αλλά θα πέσει; Θα ανέβει η τιμή του με την κυκλοφορία, αλλά ποσο; Αν είναι να δώσω +25€ δε ψήνομαι.
Ήδη κάνει 32€ από Τουρκία και 29€ από Ινδία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...