Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 25/3/2023 στις 7:13 ΜΜ, teomaniacos είπε

καταλαβαινω τι θες να πεις....εγω απο την αλλη δεν ειχα ποτε επαφη με soulslike παιχνιδια...οποτε γιαυτο ρωταω αν αξιζει η προσπαθεια...στο τελος της μερας που λενε ειναι και προσωπικα γουστα του καθενος....βλέποντας το και αυτο και το wo long  καταλαβα οτι ειναι Δυσκολα αλλα γενικα δεν ειμαι για πολλα πολλα..
τωρα ενας φιλος θελει να παρουμε να το δοκιμασουμε σε co-op (το wo long_) ...νομιζω ειναι στην ιδια μοιρα ...

Μη συγκρίνεις το wo long με το elden ring φίλε.

Δεν συγκρίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, skiabox είπε

Μη συγκρίνεις το wo long με το elden ring φίλε.

Δεν συγκρίνονται.

Όχι είπα για το wo γιατί φενεται ίδια φάση αν και δεν είναι τόσο ...αλλά ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, teomaniacos είπε

Όχι είπα για το wo γιατί φενεται ίδια φάση αν και δεν είναι τόσο ...αλλά ναι.

To Elden Ring είναι έπος που βγαίνει μία στα 10 χρόνια.

Απλά τους δύσκολους αντιπάλους θα τους αποφεύγεις.

Το wo long είναι επίσης γραμμικό.

Το Elden Ring είναι open world.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω αγορασμενο εδω και καιρο και το αρχισα λιγο μεχρι εκει που ανοιγεις την πορτα και βγαινεις για πρωτη φορα στον φοβερο κοσμο του.

cpu i5 4570, 16gb ram, nvidia 1060 6gb, 1440p με τα περισσοτερα settings στο high.

Ξερω οτι το συστημα μου ειναι αρχαιολογια και ισως να φταιει αυτο αλλα το παιχνιδι εκει που παιζω για κανα δυο δευτερολεπτα ριχνει τα frames σε μονοψηφιο και μου χει σπασει τα νευρα. Θα δοκιμασω και σε 1080p αλλα πιστευω δεν θα αλλαξουν και πολλα. Εχει βγει κανα mod-fix για αυτο το stutter festival η φτιαχνει πιο μετα στο παιχνιδι; Δεν βλεπω και τρομερη διαφορα στα graphs σε σχεση με το ds3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game κάνει κάνει cache τους shaders καθώς φορτώνει καινούργια assets, όσο παίζεις θα έχεις λιγότερο stutter. Το πρώτο mini-boss πάντα είχε stutter, ειδικά στην αρχή. Δεν ξέρω κατά ποσο διορθώθηκε από patches. Συνέχισε να παίζεις και άμα δεν δεις να ελαττώνεται μετά από ώρα τότε κάπου αλλου είναι το θέμα σου. Επίσης κλείσε το online άμα δεν έχεις σκοπό να το χρησιμοποιήσεις άμεσα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το game κάνει κάνει cache τους shaders καθώς φορτώνει καινούργια assets, όσο παίζεις θα έχεις λιγότερο stutter. Το πρώτο mini-boss πάντα είχε stutter, ειδικά στην αρχή. Δεν ξέρω κατά ποσο διορθώθηκε από patches. Συνέχισε να παίζεις και άμα δεν δεις να ελαττώνεται μετά από ώρα τότε κάπου αλλου είναι το θέμα σου. Επίσης κλείσε το online άμα δεν έχεις σκοπό να το χρησιμοποιήσεις άμεσα.

Αρα λες να μην πεσω στα 1080p ακομα ε; βοηθαει κανα setting απο nvidia panel;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, spocky είπε

Αρα λες να μην πεσω στα 1080p ακομα ε; βοηθαει κανα setting απο nvidia panel;

Από τι? 1440p? Αυτό κάντο άμα δεν είσαι happy με τα fps, στο stutter δεν πρόκειται να βοηθήσει τίποτα από CP από όσο ξέρω. Έτσι είναι το engine του game, δεν νομίζω ότι μπορείς να κανεις κάτι. Και από όλα τα settings νομίζω μονο τα shadows κάνουν σημαντική διαφορα στα fps. Φυσικά είπα έχω καιρό να ασχοληθώ, οποτε ίσος υπάρχει κάτι, οποτε περίμενε καμια ακόμα απάντηση. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...