Προς το περιεχόμενο

Χρήση γραμμής ασανσέρ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

εδώ και 2 χρόνια είμαι χωρίς τηλέφωνο/ίντερνετ λόγω μη διαθεσιμότητας γραμμής στο ΚΑΦΑΟ (Περιοχή Κυψέλη-Αθήνα).

Στο ασανσέρ της πολυκατοικίας υπάρχει γραμμή έκτακτης ανάγκης που οι ιδιοκτήτες δεν έχουν πρόβλημα να την καταργήσουμε. Πιστεύετε αν αιτηθώ τη μετεγκατάσταση αυτής της γραμμής στο διαμέρισμα μου, θα με καλύψει για ADSL και τηλεφωνία; Έχουν κάποιο τεχνικό περιορισμό αυτές οι γραμμές των ασανσέρ (πέραν της φραγής κλήσεων) που δεν θα μου επιτρέψει να τη χρησιμοποιήσω στο σπίτι;

Παρακαλώ για την άποψη σας
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Θα σου πρότεινα να έβλεπες και την inalan που έχει κάλυψη και σε κάποια σημεία της Κυψέλης μιας και το δικό τους δίκτυο είναι ανεξάρτητο από τον υπόλοιπων που μπορείς να βάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ανευθυνοτητα στο μεγαλειο της!

Γνωμη μου ειναι να βρεις μια πραγματικη λυση και οχι κατι που θετει σε κινδυνο ζωες. 

Γραμμη εκτακτης αναγκης ονομαζεται και υπαρχει εκει για ακριβως αυτο τον λογο, ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΓΚΗ!

Να δουλευει λιγο το ριμαδι..

Επεξ/σία από mixalis95320
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
12 λεπτά πριν, thpappas είπε

Δυστυχώς δεν καλύπτεται ακόμα η Φωκιωνος Νέγρη από την Inalan

Υπομονή, δεν νομίζω να αργήσει μιας και βρίσκετε ήδη στο μελλοντικό τους πλάνο επέκτασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mixalis95320 είπε

Η ανευθυνοτητα στο μεγαλειο της!

Γνωμη μου ειναι να βρεις μια πραγματικη λυση και οχι κατι που θετει σε κυνδυνο ζωες. 

Γραμμη εκτακτης αναγκης ονομαζεται και υπαρχει εκει για ακριβως αυτο τον λογο, ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΓΚΗ!

Να δουλευει λιγο το ριμαδι..

Η πολυκατοικία είναι του '60 και για αυτό υπήρχε η γραμμή στο ασανσερ. Σύμφωνα με τον συντηρητή πλέον δεν έχει νόημα να υπάρχει.

Αν έχεις καμία απάντηση ως προς τη τεχνική εφικτότητα αυτού που ρώτησα θα το εκτιμούσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, thpappas είπε

Η πολυκατοικία είναι του '60 και για αυτό υπήρχε η γραμμή στο ασανσερ. Σύμφωνα με τον συντηρητή πλέον δεν έχει νόημα να υπάρχει.

Αν έχεις καμία απάντηση ως προς τη τεχνική εφικτότητα αυτού που ρώτησα θα το εκτιμούσα

Δεν ξέρω τον συντηρητή σου εμείς πάντως εδώ Θεσσαλονίκη τους παρακαλάμε να βάλουν, (στα δημόσια κτήρια είναι υποχρεωτικό)

Άμα μείνεις καμιά μέρα μέσα μην καταριέσαι αν δεν έχεις σήμα και καθεσε με της ώρες μεσα

Επίσης ακόμα και να συμφωνήσει η οικοδομή να το κόψει την γραμμή θα την πάρει οποίος είναι πρώτος στην αναμονή τους, ίσως καταφέρεις κάτι αν πείσεις την οικοδομή να το κάνεις μεταφορά στο όνομα σου

Επεξ/σία από Inuyasha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη η γραμμη εκτακτης αναγκης του ανσασερ δουλευει κανονικα τωρα ειναι στο δικτυο του οτε ωστε να εχει δικο του απερχομενο και αρα να παρεις το απερχομενο για να συνδεθεις εσυ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2019 στις 1:26 ΜΜ, thpappas είπε

Δυστυχώς δεν καλύπτεται ακόμα η Φωκιωνος Νέγρη από την Inalan

Ρεμαλι εσυ; (σορρυ δεν μπορεσα να κρατηθω :) ).

Περα απο αυτο ειμαστε σιγουροι πως η γραμμη στο ανσανσερ μπορει να εχει και ιντερνετ; Μηπως τετοιες γραμμες εχουν συγκεκριμενο σκοπο και αρα δεν μπορει να γινει κατι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Ρεμαλι εσυ; (σορρυ δεν μπορεσα να κρατηθω :) ).

Περα απο αυτο ειμαστε σιγουροι πως η γραμμη στο ανσανσερ μπορει να εχει και ιντερνετ; Μηπως τετοιες γραμμες εχουν συγκεκριμενο σκοπο και αρα δεν μπορει να γινει κατι τετοιο;

Κανονικές τηλεφωνικές γραμμές βάζουν με φραγή σε κλήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Κανονικές τηλεφωνικές γραμμές βάζουν με φραγή σε κλήσεις

Εγω ελεγα μηπως θελουν ειδικη αδεια η κατι τετοιο και δεν μπορουν να μεταφερθουν σε σπιτι αυτο ειναι ολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2019 στις 12:33 ΜΜ, thpappas είπε

Καλησπέρα,

εδώ και 2 χρόνια είμαι χωρίς τηλέφωνο/ίντερνετ λόγω μη διαθεσιμότητας γραμμής στο ΚΑΦΑΟ (Περιοχή Κυψέλη-Αθήνα).

Στο ασανσέρ της πολυκατοικίας υπάρχει γραμμή έκτακτης ανάγκης που οι ιδιοκτήτες δεν έχουν πρόβλημα να την καταργήσουμε. Πιστεύετε αν αιτηθώ τη μετεγκατάσταση αυτής της γραμμής στο διαμέρισμα μου, θα με καλύψει για ADSL και τηλεφωνία; Έχουν κάποιο τεχνικό περιορισμό αυτές οι γραμμές των ασανσέρ (πέραν της φραγής κλήσεων) που δεν θα μου επιτρέψει να τη χρησιμοποιήσω στο σπίτι;

Παρακαλώ για την άποψη σας
 

Η γραμμή αυτή θα δοθεί σε όποιον έχει προτεραιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...