Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η Global έκδοση του Xiaomi Mi Band 4 με τιμή €33


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

s-l16001.jpg.401b6c0d34d2919d3a8002b07faa0784.jpg

Μπορεί να ανακοινώθηκε πριν λίγες μόλις ημέρες, όμως το Mi Band 4 της Xiaomi είναι ήδη διαθέσιμο προς αγορά.

Αποτελώντας το διάδοχο ενός από τα πιο επιτυχημένα wristbands στον κόσμο, η Xiaomi προσφέρει στη νέα γενιά του Mi Band αρκετά καλύτερα spec όπως:

  • Έγχρωμη ΟΘόνη 0.95 ιντσών τεχνολογίας AMOLED με ανάλυση 120 x 240 με φωτεινότητα οθόνης 450 nits
  • Ανανεωμένο περιβάλλον για μια ομαλότερη εμπειρία χρήσης και 2.5D γυαλί με ειδική επίστρωση για αποφυγή δακτυλιών
  • Το Mi Band 4 ενσωματώνει μπαταρία 135mAh η οποία προσφέρει έως και 20 ημέρες πλήρης φόρτισης
  • Καταγραφή επιδόσεων αθλητικής δραστηριότητας όπως τρέξιμο σε διάδρομο, γυμναστική, ποδηλασία, κολύμβηση, περπάτημα, μέτρηση βημάτων καθώς και πόσες θερμίδες κάψατε.
  • Μέτρηση καρδιακών παλμών, κατάστασης ύπνου
  • Αναβαθμισμένο επιταχυνσιόμετρο
  • Άλλα χαρακτηριστικά: Ξυπνητήρι, Χρονόμετρο, Find my phone, Do not disturb, Κλείδωμα οθόνης, Χειρισμός media player
  • Υποστήριξη ΒΤ 5.0, καθώς και Android 4.4 και άνω, iOS 9.0 και άνω

Στη συσκευασία περιλαμβάνεται και καλώδιο φόρτισης.

Μπορείτε να προμηθευτείτε την Global έκδοση του Xiaomi Mi Band 4 από το eBay με τιμή €33, στην οποία περιλαμβάνονται και δωρεάν μεταφορικά

s-l1600.jpg.97af6e27678372758ccbbff9db0913a3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω αυτή η κατηγορία ρολογιών είναι υπεραρκετή για τους περισσότερους και αποτελούν τον αντίπαλο των (πλήρως) έξυπνων ρολογιών (smart watches) με λειτουργικό (wear os κτλ) που εξαιτίας του OS και καθόλου αυτονομία δεν έχουν και δεν κάνουν και τίποτα παραπάνω επί της ουσίας από στα smart bands.

Βλέπω έχει χρονόμετρο (θα επιθυμούσα και count down) πράγμα που δεν έχει το δικό μου huawei (ως αυτόνομη λειτουργία) και το θεωρώ βασική λειτουργία σε ρολόι που σχετίζεται με fitness και γυμναστική. 

Τέλος, ελπίζω κατά την άσκηση (σε λειτουργία άσκησης) κάπου να συνεχίζει να δείχνει την ώρα και όχι μόνο το χρόνο της άσκησης (όπως το δικό μου Huawei band A2)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο γελοίο και αν ακουστεί, επειδή είμαι gadgeτακιας πρέπει να εχω 10-12 smartwatches και φτηνότερα από αιτώ αλλά και ακριβότερα, δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα και κάνουν και περισσότερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, papp0us είπε

Περιλαμβάνονται τα δωρεάν μεταφορικά απο Κίνα, αλλα το τελωνείο θα το πληρώσει η κυρα Νίτσα, δε χρειάζεται να ειδοποιήσετε κανέναν.

αλλο ενα 20αρικο χαλαρα πανω χααχαχ οποτε παμε στα 59 , ε με 70 περνεις το amazfit pace gg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Gearbest και Banggood έχουν τρόπους αποστολής που δε πληρώνεις τελωνείο.Η τιμή θα πάει στα 28 ευρώ σε ελάχιστο χρόνο και θα πέφτει συνέχεια. Είχα Miband 1s, 2, το 3 φοράω τώρα και οταν πάει στα 22-23 ευρώ θα πάρω και αυτό. Υπερευχαριστημένος και το βασικότερο ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ.

Επεξ/σία από gorilas13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2019 στις 10:00 ΜΜ, keysmith είπε

Βλέπω έχει χρονόμετρο (θα επιθυμούσα και count down) πράγμα που δεν έχει το δικό μου huawei (ως αυτόνομη λειτουργία) και το θεωρώ βασική λειτουργία σε ρολόι που σχετίζεται με fitness και γυμναστική. 

Αυτο το δειχνει ηδη και το mi band 3 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδια χαρακτηριστικά με Band3

Τώρα η έγχρωμη οθόνη ένα 20άρι παραπάνω απ' το 3 κλάιν. 3 έχει και αντίστροφη, δύσκολο να μην έχει και το 4.

Το μόνο που βρίσκω στη θεωρία αναβάθμιση είναι το: Αναβαθμισμένο επιταχυνσιόμετρο (όμως πρέπει να μας πει κάποιος και στην πράξη τι γίνεται, γιατί το 3 είναι πολύ γεναιόδωρο στα βήματα...).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2019 στις 10:37 ΠΜ, Giorgos20177 είπε

αλλο ενα 20αρικο χαλαρα πανω χααχαχ οποτε παμε στα 59 , ε με 70 περνεις το amazfit pace gg

Υπαρχει σε Gearbest με ιδια τιμη και μεταφορικα με Post NL η Belgium Post και δεν περναει τελωνειο με λιγοτερο απο 1€ κοστος αποστολης.

Επιλεγουμε Priority line η Belgium Post Registered.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Giorgos20177 είπε

μαλλον πηρες αυτο χωρις nfc ...........................

ναι αυτό, δεν με ενδιαφέρει το nfc και να πω τη αλήθεια δεν είμαι και καθόλου βέβαιος ότι θα ΄΄παίζει΄΄ στην Ευρώπη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να με κατατοπισει για αγορα απο bangood ή aliexpress με να λινκ και τροπο αποστολης χωρις να περασει τελωνειο γιατι δε το κατεχω πολυ και δε μπορεσα να βγαλω ακρη απο τα παραπανω site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, stathisgs800 είπε

Μπορει καποιος να με κατατοπισει για αγορα απο bangood ή aliexpress με να λινκ και τροπο αποστολης χωρις να περασει τελωνειο γιατι δε το κατεχω πολυ και δε μπορεσα να βγαλω ακρη απο τα παραπανω site.

ΑΝ δεν σε ενοχλούν τα 4-5 ευρώ διαφορά που πλέον δεν υπάρχει μιας και η προσφορά από το banggood δεν ισχύει πλέον, πάρε το από εδω https://www.ebay.com/itm/233233163996 αποστολή από Γερμανία και δεν μπλέκεις με ιστορίες διάφορες και πολύπλοκες (για σένα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...