Προς το περιεχόμενο

Netflix: Αύξηση τιμής και στην Ελλάδα για τα 2 από τα 3 συνδρομητικά πακέτα της υπηρεσίας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, BOURBOULAS said:

Δυσκολία να παράγεις και να στριμάρεις οπτικοακουστικό υλικό σε "κονσέρβα" κατάσταση όπου τα πάντα είναι ελεγχόμενα; Που να ήθελες να στριμάρεις και ένα live γεγονός με δεκάδες κάμερες να δίνουν ταυτόχρονη εικόνα και να θέλεις να δώσεις αυτή την ταυτόχρονη εικόνα στους τηλεθεατές.

Εννοείς ότι η παραγωγή μιας ταινίας/σειράς, είναι φθηνότερη απ' την κάλυψη ενός live event? Και 40 κάμερες να έχεις στο live, η σύγκριση είναι γελοία. Πολύ εύκολα τα νομίζεται όλα. Γιατί δεν κάνετε κι εσείς καμμιά ταινιούλα ή μια υπηρεσία streaming να κονομήσετε;
 

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, Looter είπε

ΔΩΣΤΕ το περιεχόμενο που δίνεται στις ΗΠΑ και όλα καλά.

Με ΚΟΥΤΣΟΥΡΕΜΕΝΟ περιεχόμενο ΔΕΝ μπορεί να ζητάτε τα ίδια λεφτά..

Το ότι μπορεί κάποιος με Ευρωπαϊκό λογαριασμό να έχει πρόσβαση στο Netflix USA μέσω VPN δε σημαίνει τπτ.

Επίσης υπότιτλους ΠΑΝΤΟΥ , όχι ανάλογα με το region , ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ!!!

 

Συμφωνώ. Ας έκαναν την αύξηση και ας έδιναν την ίδια προσβαση σε όλες τις σειρές /ταινίες. Είναι βλακώδες για Netflix production να μην υπάρχει η ίδια διαθεσιμότητα παντού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ignome4 είπε

Μα αφού το χρησιμοποιώ. Εσύ πως το έκανες?

Δλδ αν εγώ μένω Τουρκία και πάω διακοπές στην Ελλάδα για να δω νετφλιξ θα πρέπει να πληρώσω εχτρα ; Σκέψου το έτσι .. Μετράει η στιγμή που κανείς εγγραφή και βάζεις τα στοιχεία σου να πληρώσεις, αν έκανες λογαριασμό από Τουρκία αλλά πλήρωσες πρώτη φορά με ελληνική ip παίζει να μην έγινε , εγώ όταν έκανα τον λογαριασμό έβαλα τα στοιχεία της κάρτας με την πρώτη και από τότε δεν βρήκα  πρόβλημα .. Μπορώ να σ στείλω και print screen αν θες 

Επεξ/σία από Live in chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Live in chaos είπε

Δλδ αν εγώ μένω Τουρκία και πάω διακοπές στην Ελλάδα για να δω νετφλιξ θα πρέπει να πληρώσω εχτρα ; Σκέψου το έτσι .. Μετράει η στιγμή που κανείς εγγραφή και βάζεις τα στοιχεία σου να πληρώσεις, αν έκανες λογαριασμό από Τουρκία αλλά πλήρωσες πρώτη φορά με ελληνική ip παίζει να μην έγινε , εγώ όταν έκανα τον λογαριασμό έβαλα τα στοιχεία της κάρτας με την πρώτη και από τότε δεν βρήκα  πρόβλημα .. Μπορώ να σ στείλω και print screen αν θες 

Εγώ είπα για το VPN που είπες ότι δεν χρειάζεται,  χρειάζεται συνεχεια αν θέλεις να έχεις περιεχόμενο πχ από Αμερική ή Αγγλία. Ο λογαριασμός του Netflix τραβάει την τοπική σου IP ανεξάρτητα με τον αρχικό τρόπο πληρωμής ή δημιουργία του λογαριασμού 

Επεξ/σία από ignome4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, ignome4 είπε

Δεν ισχύει, χρειάζεσαι συνεχεια vpn όταν μπαίνεις Netflix

Οτι να ναι λες, 12 μηνες το κανω κοντα. Απο οποια χωρα εισαι εκεινο το περιεχομενο βλεπεις, και αναλογα σε ποια γλωσσα εχεςι το προφιλ σε εκεινη εχει και υποτιτλους

1 ώρα πριν, Cocomel είπε

Διαβάζω σχόλια του στηλ ελλαδισταν ελλαδισταν ελλαδισταν ελλαδιτσα και διάφορα άλλα οι περισσότεροι με iphone  είστε ....όπου μας συμφέρει ελλαδιτσα όπου όχι Ελλάδαρα πάμε να πάρουμε  τν Πόλη  οι περισσότεροι είναι μίζεροι είναι οι ίδιοι που φώναζαν για τα 5 ευρώ στα νοσοκομεία αλλά είναι οι ίδιοι που δεν θα πουν όχι να πάνε για καφέ κάθε δεύτερη μέρα..... Ασχολούμαι με το εμπόριο γενικά και παραγωγή ποίο περίεργα άτομα από τους Έλληνες δεν έχω δει

Ξερεις οτι σαν μηχανικος πληρωνεις για ΥΓΕΙΑ κοντα στο 300 με 500 το μηνα, αρα τα 5€ στο νοσοκομειο ειναι νταβατζιλικι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ThReSh είπε

Δεν είναι ότι δεν θέλουν να υπάρχει το περιοχομενό τους Ελλάδα, αλλά το ότι κάποιες συνδρομητικές υπηρεσίες στη χώρα έχουν πληρώσει για να έχουν τη Χ ταινία/σειρά σε αποκλειστικότητα στην πλατφόρμα τους Υ χρονικό διάστημα. Δεν μπορείς να τους ακυρώνεις την αποκλειστίκοτητα που πλήρωσαν με το να βάζεις την ίδια σειρά/ταινία στο Netflix.

Δεν νομίζω πως ισχύει αυτό που λες, σε μεγάλη κλίμακα ως επί το πλείστον και δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να μετράω πόσες και ποιες παίζουν σε Netflix εκτός Ελλάδος, ενώ εδώ δεν υπάρχει πουθενά από κάποια συνδρομητική πλατφόρμα. 

Το περιεχόμενο στο Ελληνικό Netflix, δυστυχώς εξακολουθεί να είναι πολύ φτωχό και δεν βλέπω λόγο να παραμείνει κάποιος. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 λεπτά πριν, ignome4 είπε

Εγώ είπα για το VPN που είπες ότι δεν χρειάζεται,  χρειάζεται συνεχεια αν θέλεις να έχεις περιεχόμενο πχ από Αμερική ή Αγγλία. Ο λογαριασμός του Netflix τραβάει την τοπική σου IP ανεξάρτητα με τον αρχικό τρόπο πληρωμής ή δημιουργία του λογαριασμού  

Ρε φιλε, χαχαχα, μας μπερδεψες, με την ιδια λογικη και το ελληνικο netflix χρειαζεται vpn. Εκτος αν λες κατι αλλο παλι και δν το καταλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gdimitris είπε

Ρε φιλε, χαχαχα, μας μπερδεψες, με την ιδια λογικη και το ελληνικο netflix χρειαζεται vpn. Εκτος αν λες κατι αλλο παλι και δν το καταλαβα

Μάλλον δεν το κατάλαβες

Επεξ/σία από ignome4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+2€ για το Ελληνικό NETFLIX είναι πολλά, όχι ότι δεν έχει πράγματα να δεις αλλά to κόβεις άνετα.
Τα +2€ Θα ήταν ok αν μας άφηνε να βλέπουμε το US Netflix χωρίς vpn και κόλπα.
Προβλέπω ότι όσοι δεν έχουν "συνέταιρο" στο account μέσα στους επόμενους μήνες θα το κόψουν.
Κάποιος να τους ενημερώσει ότι στο Ελλάντα είμαστε ακόμα σε ύφεση.

Το hulu είναι imho καλύτερο αλλά απλησίαστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, JcD είπε

Ultra Hd my ass. Παπάδες ποιότητα έχει αλλά τέλος πάντων!

δεν παιζει κάτι τετοιο ένα φυσιολογικό bitrate σε 4k ειναι γυρο στα 62 με 65 mb/sec με ποια σύνδεση ακριβός θα παίξει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koftis650 είπε

Δεν νομίζω πως ισχύει αυτό που λες, σε μεγάλη κλίμακα ως επί το πλείστον και δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να μετράω πόσες και ποιες παίζουν σε Netflix εκτός Ελλάδος, ενώ εδώ δεν υπάρχει πουθενά από κάποια συνδρομητική πλατφόρμα. 

Το περιεχόμενο στο Ελληνικό Netflix, δυστυχώς εξακολουθεί να είναι πολύ φτωχό και δεν βλέπω λόγο να παραμείνει κάποιος. 

Ισχύει, είναι καθαρά θέμα δικαιωμάτων.

Ακόμη και για τις ίδιες τις σειρές του Νέτφλιξ υπήρχαν τέτοια θέματα στην αρχή γιατί είχαν πουληθεί σε nova/ote πριν έρθει επίσημα στην χώρα μας (Orange is the New Black, House of Cards). Ακόμη έχει δικαιώματα για σειρές το Star πχ και δεν μπορεί να τα βάλει το Νέτφλιξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, christos4 said:

λογικά παίζει με καινούριο λογαριασμό και virtual cards κάθε μήνα, οπότε παίρνει το 30 days free.. 

 

Γινεται κατι τετοιο; Πχ αν φτιαχνεις virtual απο revolut καθε μηνα και ειναι χωρις λεφτα; Θα την δεχτουν;

4 hours ago, mb1984 said:

Τροποι υπαρχουν πολλοι φιλε.  Ηδη σκεφτηκες μια επιλογή.  Υπαρχουν και πιο απλες.

Ποιοι αλλοι τροποι υπαρχουν;

 

4 hours ago, Vangelis_D9 said:

Και το είπαν και άλλοι, να πληρώσεις συνδρομή για UHD όταν το πρόγραμμα του NETFLIX δεν έχει ποικιλία σε τέτοιο περιεχόμενο είναι αστείο.

Προφανως και το κανουν για να μοιραζονται τα εξοδα δια του 4, και οχι για το 4K.

 

3 hours ago, Salecon said:

Όλοι λέτε "αντίο" και υπενίσεστε ότι θα βρείτε τον τρόπο για να συνεχίσετε να βλέπετε τσάμπα. Λες και σας χρωστάει κανείς την υπηρεσία Netflix ή τις ταινίες και σειρές που βγαίνουν. Τι λογική είναι αυτή, δεν μπορώ να καταλάβω. 

Και όχι, δεν είναι δικαίωμα του καθενός να κλέβει ή να μην πληρώνει ακόμα και εάν απλά αντιγράφει τα δεδομένα. Η πνευματική ιδιοκτησία δεν κλέβετε όπως ένα αμάξι και εάν κανείς θέλει να έχει κάτι που έχει παράξει κάποιος άλλος, πρέπει να πάει σύμφωνα με τους κανόνες. 

Εάν σε κάποιον δεν αρέσει να πληρώνει, να ψάξει να βρει free υπηρεσίες και όχι να κλέβει. 

Να φανταστω ο,τι ταινια εχεις δει ολα αυτα τα χρονια, οτι τραγουδι εχεις ακουσει και παιχνιδι εχεις παιξει, ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΟΛΑ ΡΕ ΚΟΥΒΑΡΝΤΑ;

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...