Προς το περιεχόμενο

[Sportwatch] Huawei Watch GT με 126€ @ amazon.de [ΤΕΛΟΣ]


mpokwsths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Κάποιος που έχει και κάποιο samsung gear και το εν λόγο huawei GT να κάνει μια σύγκριση στα + και - του ενός σε σχέση με το άλλο υπάρχει;

Είμαι με το δάκτυλο στην σκανδάλη καθώς σκόπευα να πάω στο stratos με λίγα ευρώ παραπάνω ~135.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :D 

([Παρεμπιπτόντως το συγκεκριμένο σε καφέ μου αρέσει περισσότερο αλλά κοντά ~20 ευρώ πάνω) 

Εγω ειχα και το samsung frontier. Εξαρταται γιατι το θες.Λοιπον το samsung σε ολα καλυτερο Εκτός από μπαταρία. Οθόνη το ίδιο θα έλεγα. Το θέμα είναι ότι ώραια τα features του Samsung αλλά βαρέθηκα συνέχεια να το φορτίζω ανά 2 μέρες. Αυτό κρατάει 15 με 20 μέρες. Έχει βασικές λειτουργίες. Όχι ηχείο,μεγάφωνο. Έχει μετρημένα faces. Εμένα όμως μετά από μερικούς μήνες τα features και οι εφαρμογές του samsung μου ήταν άχρηστες. Κυριολεκτικά δεν χρησιμοποιούσα στην καθημερινότητα μου τίποτα. Ίσως να μου λείπει καμία φορά τώρα η απάντηση κλήσεων αλλά Εκτός από αυτό τίποτε άλλο. Γι'αυτό λέω είναι οι προτεραιότητες του καθενός.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, kallair είπε

Ρε παιδες ειστε σιγουροι για την αυτονομια του συγκεκριμενου οτι κρατα 20 μερες με bluetooth και φουλ ειδοποιησεις; καπου 10 μερες ηξερα..

Εμένα μου κρατάει 15 μέρες χωρίς ειδοποιήσεις και bluetooth (τα ανοίγω 7-8 φορές τη μέρα μόνο για να συγχρονίσω με την εφαρμογή).

ΑΛΛΑ ενεργοποιώ 2-3 φορές την εβδομάδα το Outdoor Walk (με GPS) για κάνα μισάωρο τη φορά και το τρέξιμο (με GPS) 2 φορές τη βδομάδα για κάνα 20λεπτο τη φορά.

Το Heart Rate monitoring ενεργοποιημένο συνέχεια, μέρα-νύχτα, όπως και το Sleep Tracking.

Δεν το συζητάμε, σε αυτονομία δεν έχει αντίπαλο.

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει και το huawei honor magic στα 101 ευρώ με EUPL από GearVita (σε μαύρο και στο ασημί-καφέ) που ουσιαστικά είναι το ίδιο με μοναδικές διαφορές την μικρότερη οθόνη του magic 1.2" έναντι 1.39" του GT και μικρότερη μπαταρία που του προσδίδει γύρω στις 5 μέρες (και πάλι πολύ καλύτερα από τα samsung). 

https://gearvita.com/huawei-honor-watch-magic-smartwatch.html

Χρήση κωδικού GVHonor. Έχω δοκιμάσει την EU priority line του GearVita και δεν είχα κανένα θέμα αλλά  ο καθένας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του. ;) 

Να με συγχωρήσει ο TS αλλά το βάζω εδώ για να ενημερώσω τυχόν ενδιαφερόμενους μιας και ουσιαστικά πρόκειται γα την "lite" έκδοση του GT. :) 

 

 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Κάποιος που έχει και κάποιο samsung gear και το εν λόγο huawei GT να κάνει μια σύγκριση στα + και - του ενός σε σχέση με το άλλο υπάρχει;

Είμαι με το δάκτυλο στην σκανδάλη καθώς σκόπευα να πάω στο stratos με λίγα ευρώ παραπάνω ~135. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :D 

([Παρεμπιπτόντως το συγκεκριμένο σε καφέ μου αρέσει περισσότερο αλλά κοντά ~20 ευρώ πάνω) 

το gear ειναι smartwatch το gt ειναι sportwatch ειναι τερμα διαφορετικα πραγματα

2 ώρες πριν, kallair είπε

Ρε παιδες ειστε σιγουροι για την αυτονομια του συγκεκριμενου οτι κρατα 20 μερες με bluetooth και φουλ ειδοποιησεις; καπου 10 μερες ηξερα..

αν θα δειχνει μονο ωρα και μετραει βηματα γυρο στης 20 μερες αν εχεις ενεργο true sleep , 24/24 heart rate monitor και bluetooth με ειδοπισειςι κλπ (δλδ ολα στο τερμα) κανα 5 ημερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Black Demis είπε

αν θα δειχνει μονο ωρα και μετραει βηματα γυρο στης 20 μερες αν εχεις ενεργο true sleep , 24/24 heart rate monitor και bluetooth με ειδοπισειςι κλπ (δλδ ολα στο τερμα) κανα 5 ημερο

5 μέρες;;; Με ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ (ή τέλος πάντων μόνο αν έχεις ανοικτό το GPS 3 ώρες κάθε μέρα).

Αν το έχεις και σου βγάζει μόνο 5 μέρες πρέπει να το πας στο σέρβις.

Αν δεν το έχεις μάλλον πρέπει να ακούς αυτούς που το έχουν και παρέθεσαν τις εμπειρίες τους.

 

Watch.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

5 μέρες;;; Με ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ (ή τέλος πάντων μόνο αν έχεις ανοικτό το GPS 3 ώρες κάθε μέρα). 

Αν το έχεις και σου βγάζει μόνο 5 μέρες πρέπει να το πας στο σέρβις.

Αν δεν το έχεις μάλλον πρέπει να ακούς αυτούς που το έχουν και παρέθεσαν τις εμπειρίες τους.

Watch.jpg

αυτό εχω πριν είχα το honor band 4 και τα δυο έχουν παρόμοια αυτονομία αν εχεις όλα ανοιχτά (εκτος απο το gps) σου βγάζει 5 αντε 6 μέρες αν είναι ολα κλειστά και μήνα αγγίζουν αυτο που ΞΕΣΚΙΖΕΙ την μπαταρία (πέρα απο το gps) είναι το true sleep (πραγματικά κατεβάζει 15% έως και 20% καμία φορά μέσα στην νύχτα

και μην μου πεις να κλείσω το true sleep είναι ένας από τους βασικούς λόγους που το αγόρασα

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Black Demis είπε

αν εχεις όλα ανοιχτά (εκτος απο το gps) σου βγάζει 5 αντε 6 μέρες αν είναι ολα κλειστά και μήνα αγγίζουν αυτο που ΞΕΣΚΙΖΕΙ την μπαταρία (πέρα απο το gps) είναι το true sleep (πραγματικά κατεβάζει 15% έως και 20% καμία φορά μέσα στην νύχτα

Επικοινώνησε με το service. Κάποιο θέμα έχει το ρολόι σου.

Έχω ενεργό το TrueSleep από την πρώτη μέρα (δεν το έχω κλείσει ποτέ) και max καταναλώνει 3-4% κατά τη διάρκεια της νύχτας.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

Επικοινώνησε με το service. Κάποιο θέμα έχει το ρολόι σου.

Έχω ενεργό το TrueSleep από την πρώτη μέρα (δεν το έχω κλείσει ποτέ) και max καταναλώνει 3-4% κατά τη διάρκεια της νύχτας.

και τι ακριβός θα κάνει το service? ιδιο ρολόι έχει φίλος μου (2 βδομάδες ποιο πριν από μένα το πήρε) πάνω κάτω την ίδια αυτονομία έχει αν κλείσει το true sleep δυο βδομάδες βγάζει άνετα αν κλείσει και το 24/24 heart rate πάει και 1 μήνα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα δυο λόγια για ακρίβεια GPS και πως παίζει η συνεργασία με εφαρμογές fitness tracking. Χρησιμοποιώ το Nike Run Club (το έχω βολευτεί, αλλά αν χρειαστεί αλλάζω) και θέλω να σταματήσω να χρειάζεται να παίρνω το κινητό μαζί μου για το tracking συν το εξτραδάκι με το heart rate monitoring

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...