Προς το περιεχόμενο

[Sportwatch] Huawei Watch GT με 126€ @ amazon.de [ΤΕΛΟΣ]


mpokwsths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έχω από την πρώτη ημέρα σαν "δώρο" με το P30. Υστερεί σε σχέση με τα συμβατικά smartwatches - δεν είναι τέτοιο εξάλλου - αλλά σαν μπαταρία δεν έχει αντίπαλο. Με τα πάντα ανοιχτά - πλην το ΑOD - άνετα βγάζει δύο εβδομάδες ίσως κ παραπάνω. Ειλικρινά εδώ κ 3 μήνες που το έχω δεν έχω καταλάβει ότι φορτίζει αλλά ότι πρόκειται για κλασσικό ρολόι. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω από το Δεκέμβριο με δώρο την ζυγαριά. Έχω περασει από polar και garmin. Στα θετικά του θα εβαζα την μπαταρία που όντως το ξεχνάς, την μεγάλη και καθαρή οθόνη του και ότι είναι ελαφρύ. Το τοποθετώ ακριβώς στην μέση των smartwatches και sportwatches  με αποτέλεσμα πάντα να σου αφήνει κάτι να λείπει. Δηλαδή, δεν εχει Android, οπότε μεν κρατάει πολύ η μπαταρία αλλά δεν μπορείς να επέμβεις καθόλου. Δηλαδή δεν μπορείς να φτιάξεις custom προγράμματα γυμναστικης ή interval  κλπ. Επίσης δεν έχει καθόλου αλλά αθλήματα, έχει ένα other  που δεν καταλαβαίνει πολλά. Δεν μπορείς να εξάγεις σε strava κλπ. Ούτε να βγάλεις ή βάλεις χάρτες. Την όλη ανάλυση την παρακολουθείς από το κινητό, δεν έχει ιντερνετικο site ανάλυσης. Τα watchfaces είναι standard από την huawei... . Επίσης αρνητικό για μένα είναι και στο ότι δεν μπορείς να βάλεις ποτέ  off το bluetooth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η μπαταρία είπαμε. Κρατάει σχεδόν 8-9 μέρες με όλα ανοιχτά. Το φίλου που κρατάει 5 μέρες πρέπει να έχει ενεργοποιημένο το always on. Το έχω 4-5 μήνες και πραγματικά είναι ικανοποιητικά από μπαταρία. Όντως ξεχνάς ότι φοράς ένα τέτοιο ρολόι. Από αντοχή αρκετά ανθεκτικό. Και το τζάμι και το bezel. Μόνο ο σκύλος μου το κατάφερε να το γδάρει λίγο με το δόντι του και του έβαλα πλέον τζαμάκι μπροστά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2019 στις 3:20 ΜΜ, Black Demis είπε

το gear ειναι smartwatch το gt ειναι sportwatch ειναι τερμα διαφορετικα πραγματα

αν θα δειχνει μονο ωρα και μετραει βηματα γυρο στης 20 μερες αν εχεις ενεργο true sleep , 24/24 heart rate monitor και bluetooth με ειδοπισειςι κλπ (δλδ ολα στο τερμα) κανα 5 ημερο

Όχι εγώ τα έχω όλα ανοιχτά εκτός από gps. Απλά 6 με 7 ώρες το βράδυ δηλ. 1-7 ενεργοποιω το no disturb που τα κλείνει. Μου κρατάει 15 μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κάποιους μήνες τώρα την έκδοση active, η οποία αν και νεώτερη δεν έχει καμία διαφορά τεχνικά ή σχεδιαστκα - πλην του χρώματος - από αυτή του θέματος. Τα πράγματα είναι ακριβώς όπως τα λέει o vanvan. Εμένα με έχει βολέψει πολύ γιατί κάνει αυτό που ακριβώς ήθελα: αυτονομία, ειδοποιήσεις, και λεπτομερή καταγραφή καρδιακού ρυθμού και ύπνου. Μάλιστα για το τελευταίο δεν νομίζω να μπορεί να εξυπηρετήσει κλασσικό smartwatch ρολόι, καθώς για να το φορτίσεις σε καθημερινή βάση η λογική λέει ότι θα το βγάλεις το βράδυ.

Νομίζω ότι τα ίδια ακριβώς που αναφέρω κάνει και το huawei/honor watch band 4, το οποίο είναι κατά πολύ φθηνότερο (γύρω στα 40-50) και δεν έχεi gps. Χάνει σε σχεδίαση και οθόνη βέβαια, είναι όμως από τα καλύτερα smart bands που μπορεί να αγοράσει κάποιος.

Παρόλα αυτά σε κλασσικό smartwatch που τα κάνει όλα και δουλεύει με αντροιντ συσκευή  η καλύτερη επιλογή είναι το samsung galaxy watch , το οποιο έχει και μια αξιοπρεπη αυτονομια των 2 ημερων. Όλα τα android wear watches βγάζουν τη μέρα με το ζόρι.

Επεξ/σία από vag1989
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξανά στα 125€ από το ισπανικό

https://www.amazon.es/gp/product/B07H4Y9PG7/

Για μέλη Amazon Prime μόνο αλλά τρέχει και promotion για -10€ οπότε κάποιος που θα κάνει τα παρακάτω το παίρνει στα 115€ τελική

1) Κάνουμε free trial Prime για 30 ημέρες: https://www.amazon.es/prime

Για να γίνει αυτό πρέπει να μπει ισπανική διεύθυνση και Τ.Κ. στο λογαριασμό μας εκεί που λέει "Direcciones" κτλ κτλ

2) Κάνουμε κλικ εδώ: https://www.amazon.es/gp/BIT/aapromo/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&bitCampaignCode=a0051&linkCode=ll2&linkId=524ee1a1928fa038c7e9090aceb2f61d&language=es_ES

και εγκαθιστάμε τον Amazon Assistant για τον browser του. Βάζουμε Ισπανία στις ρυθμίσεις και ψάχνει στο google  "Amazon - Manage my devices" και βάζουμε στα Preferences των digital devices μας ως χώρα την Ισπανία

(αυτό θέλει λίγο ψάξιμο)

3) Αν όλα έχουν πάει καλά θα δούμε στο Amazon Assistant Plug-in 10€ για 25€ αγορών κτλ κτλ. Κάνουμε κλικ και κερδίσαμε τα 10€.

4) Αφαιρούμε την ισπανική διεύθυνση και θυμόμαστε να ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ το Amazon Prime για να μη μας χρεώσει όταν περάσουν οι 30 ημέρες.

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρεχει και ενα ακομα σκηνικο, αν κανεις top up τον λογαριασμο απο 60€ και πανω δινει 6€ κουπονι
https://www.amazon.es/b/?node=16700277031 πατηστε Beneficiarte de la promoción, αν γραψει μηνυμα με πρασινο τοτε το δεχτηκε και προχωρατε στο top up, ο κωδικος ερχεται στο email, δεν ξερω αν μπαινει και αυτο εξτρα μαζι με το 10€

Επεξ/σία από paparockas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, paparockas είπε

Τρεχει και ενα ακομα σκηνικο, αν κανεις top up τον λογαριασμο απο 60€ και πανω δινει 6€ κουπονι
https://www.amazon.es/b/?node=16700277031 πατηστε Beneficiarte de la promoción, αν γραψει μηνυμα με πρασινο τοτε το δεχτηκε και προχωρατε στο top up, ο κωδικος ερχεται στο email, δεν ξερω αν μπαινει και αυτο εξτρα μαζι με το 10€

 

😮😮😄

Πάνω που ετοιμαζόμουν να ανεβάσω ξεχωριστά την προσφορά. Ομοίως εκμεταλλεύτηκα το 6€ μπόνους και πήρα το classic (ασημί με καφέ λουράκι) που είναι πανέμορφο στα 119,28 ευρώ τελική.

Δεν σου έρχεται κάποιος κωδικός στο email όταν κάνεις top up 60€, απλά ένα μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε η έκπτωση των 6€ για χρήση μέχρι 31 Αυγούστου. :) 

 

 

αμαζον.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...