Προς το περιεχόμενο

[Sportwatch] Huawei Watch GT με 126€ @ amazon.de [ΤΕΛΟΣ]


mpokwsths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πολύ καλό Huawei Watch GT στα 126€ τελική τιμή.

Έχει κουπόνι 29€ (22€ λέει αλλά στο τέλος το φτάνει 29€) και κατεβαίνει τόσο.

https://www.amazon.de/gp/product/B07H4Y9PG7/

Watch.jpg.4d540b9354b684597ef17b5b5c05a091.jpg

Ελλάδα από 147€ + μεταφορικά

Το έχω μερικούς μήνες. Άψογο, AMOLED οθονάρα, γρήγορο και σε μπαταρία άψογο. 15-20 μέρες με μία φόρτιση...

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακρίβεια μετρήσεων; Φωτεινότητα σε συνθήκες ηλίου;

Πιο πολύ αγγίζει την κατηγορία sportwatch ή smartwatch;

Αίσθηση βάρους στο χέρι;

 

 

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Ακρίβεια μετρήσεων; Φωτεινότητα σε συνθήκες ηλίου;

Πιο πολύ αγγίζει την κατηγορία sportwatch ή smartwatch;

Αίσθηση βάρους στο χέρι;

Sportwatch είναι. 

Καλή φωτεινότητα, πότε δεν έχω πρόβλημα.

Ελαφρυ είναι. Αρκετά πιο ελαφρυ από κάτι Samsung που έχω δοκιμάσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, christakos07 είπε

Ακρίβεια μετρήσεων; Φωτεινότητα σε συνθήκες ηλίου;

Πιο πολύ αγγίζει την κατηγορία sportwatch ή smartwatch;

Αίσθηση βάρους στο χέρι;

Ποιο πολύ sportwatch είναι. Πολύ καλή μπαταρία σε σχέση με τους άλλους αλλά όχι 15-20 μέρες. Εγώ που το έχω με όλα ενεργοποιημένα να μετράει παλμούς συνέχεια πάει στις 10 μέρες περίπου. Δεν μπορείς να δεχτείς κλήση και να μιλήσεις. Απλά να κλείσεις το τηλέφωνο όταν σε καλούν. Εφαρμογές εγώ δεν έχω περάσει. Δεν νομίζω να παίρνει κάτι. Κατά τα άλλα το έχω συνδεδεμένο σε iPhone και μου δείχνει κανονικά τις γνωστοποιήσεις. Γενικά είμαι ευχαριστημένος πάντως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, gtferrari είπε

Ποιο πολύ sportwatch είναι. Πολύ καλή μπαταρία σε σχέση με τους άλλους αλλά όχι 15-20 μέρες. Εγώ που το έχω με όλα ενεργοποιημένα να μετράει παλμούς συνέχεια πάει στις 10 μέρες περίπου. Δεν μπορείς να δεχτείς κλήση και να μιλήσεις. Απλά να κλείσεις το τηλέφωνο όταν σε καλούν. Εφαρμογές εγώ δεν έχω περάσει. Δεν νομίζω να παίρνει κάτι. Κατά τα άλλα το έχω συνδεδεμένο σε iPhone και μου δείχνει κανονικά τις γνωστοποιήσεις. Γενικά είμαι ευχαριστημένος πάντως. 

Build in χάρτη, ώστε να βλέπεις επί τόπου τη διαδρομή, διαθέτει;

Ή πρέπει να εξαχθεί αργότερα;

Σε ένα πρόχειρο review, αναφέρει ότι δεν μπορείς να ελέγχεις το spotify. Διορθώθηκε αυτό, ή συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο;

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος Samsung Gear s3 frontier και gear sport. Η amoled οθόνη είναι μεγάλο συν. Τα συγκεκριμένα μου αρέσουν πολύ αλλά με βγαζουν 2-3 μέρες στην καλύτερη. Αυτό είναι και το μόνο που με χαλάει. Σε σχέση με τα Samsung  που αναφέρω αν κάποιος είναι κάτοχος και των δύο, εκτός από την μπαταρία που αλλού υπερτερεί το Huawei αν ισχύει κάτι τέτοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mpokwsths είπε

Το πολύ καλό Huawei Watch GT στα 126€ τελική τιμή.

Έχει κουπόνι 29€ (22€ λέει αλλά στο τέλος το φτάνει 29€) και κατεβαίνει τόσο.

https://www.amazon.de/gp/product/B07H4Y9PG7/

Watch.jpg.4d540b9354b684597ef17b5b5c05a091.jpg

Ελλάδα από 147€ + μεταφορικά

Το έχω μερικούς μήνες. Άψογο, AMOLED οθονάρα, γρήγορο και σε μπαταρία άψογο. 15-20 μέρες με μία φόρτιση...

Μιας και το έχεις μπορείς να μου λύσεις μια απορία; Θέλω να του αποθηκεύω μουσική και να το συνδέω με bluetooth ακουστικά και να ελέγχω ένταση και προηγούμενο/επόμενο κομμάτι αποκλειστικά από το ρολόι, να μην ανακατεύεται καθόλου το κινητό. Το κάνει το συγκεκριμένο ρολόι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mpokwsths είπε

Το πολύ καλό Huawei Watch GT στα 126€ τελική τιμή.

Έχει κουπόνι 29€ (22€ λέει αλλά στο τέλος το φτάνει 29€) και κατεβαίνει τόσο.

https://www.amazon.de/gp/product/B07H4Y9PG7/

Watch.jpg.4d540b9354b684597ef17b5b5c05a091.jpg

Ελλάδα από 147€ + μεταφορικά

Το έχω μερικούς μήνες. Άψογο, AMOLED οθονάρα, γρήγορο και σε μπαταρία άψογο. 15-20 μέρες με μία φόρτιση...

Αυτο που λενε εδω ισχυει με το τελευταιο firmware?
https://uk.community.huawei.com/watch-gt-50/huawei-watch-gt-dies-after-last-update-1-0-8-34-5356

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, paparockas είπε

Αυτο που λενε εδω ισχυει με το τελευταιο firmware?
https://uk.community.huawei.com/watch-gt-50/huawei-watch-gt-dies-after-last-update-1-0-8-34-5356

Αυτή ακριβώς την έκδοση έχω εδώ και 10 μέρες χωρίς προβλημα. Δεν πήρα καν χαμπάρι ότι κάποιοι μπορεί να έχουν θέμα. 

17 λεπτά πριν, paniti είπε

Μιας και το έχεις μπορείς να μου λύσεις μια απορία; Θέλω να του αποθηκεύω μουσική και να το συνδέω με bluetooth ακουστικά και να ελέγχω ένταση και προηγούμενο/επόμενο κομμάτι αποκλειστικά από το ρολόι, να μην ανακατεύεται καθόλου το κινητό. Το κάνει το συγκεκριμένο ρολόι;

Δε νομίζω να γίνεται. Βασικά είμαι ψιλό-σίγουρος.

Sportswatch είναι και μάλιστα αρκετά καλό. Σε smartwatch features όμως υστερεί. 

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που έχει και κάποιο samsung gear και το εν λόγο huawei GT να κάνει μια σύγκριση στα + και - του ενός σε σχέση με το άλλο υπάρχει;

Είμαι με το δάκτυλο στην σκανδάλη καθώς σκόπευα να πάω στο stratos με λίγα ευρώ παραπάνω ~135.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :D 

([Παρεμπιπτόντως το συγκεκριμένο σε καφέ μου αρέσει περισσότερο αλλά κοντά ~20 ευρώ πάνω) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, paniti είπε

Μιας και το έχεις μπορείς να μου λύσεις μια απορία; Θέλω να του αποθηκεύω μουσική και να το συνδέω με bluetooth ακουστικά και να ελέγχω ένταση και προηγούμενο/επόμενο κομμάτι αποκλειστικά από το ρολόι, να μην ανακατεύεται καθόλου το κινητό. Το κάνει το συγκεκριμένο ρολόι;

αυτο που λες το κανει το Xiaomi amazefit Stratos. ακριβως οπως το περιεγραψες. το Stratos το εχει ο αδερφος μου και δεν το εχει βγαλει απ το χερι εδω και 6 μηνες ουτε και στη θαλασσα. μετραει τα παντα. ακομα και αλματακια στο σχοινακι, και περιστροφες χεριων στο κολυμπι με μεγαλη ακριβεια. μπαταρια γυρω στις 7 μερες χωρις gps και ΒΤ. το εχει συνδεσει και με το strava και το εχει χαρει. απο θεμα οθονης ειναι οκ. θα μπορουσε να ηταν και καλυτερη. βεβαια αυτος δεν εχει προβλημα οπως μου εχει πει.

edit: απανταει σε κλησεις, τερματιζει και mute call

Επεξ/σία από spy_vlsi
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ούτε χάρτες βλέπω να έχει και ούτε τραγούδια βλέπω να μπορείς να περάσεις πουθενά. Και να μπορούσες από που θα τα άκουγες;;; Η μόνη σύνδεση που μπορείς να κάνεις είναι με το τηλέφωνο και όχι με ακουστικά. Εκτός και αν γίνεται και δεν το ξέρω ακόμα. Δεν το έχω πάει ακόμα για τρέξιμο για να δω τις καταγραφές που κάνει. Spotify δεν έχω. Έχω Napster αλλά δεν Ελ ΕΙ πουθενά τρόπο για να μπορέσω να το διαχειριστώ από το ρολόι. Βέβαια να ξαναπώ ότι το έχω συνδέσει με iPhone οπότε είμαι και περιορισμένα τα πράγματα που μπορώ να κάνω.

και εγώ έχω την τελευταία έκδοση και δεν μου παρουσίασε κάποιο πρόβλημα. Παίζει μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, telis είπε

Έχει option για always on display? Και αν ναι πόσο κρατάει η μπαταρία; 

Έχει AOD. Η μπαταρία με το aod χωρίς άλλες εργασίες κρατάει τουλάχιστον μία εβδομάδα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...