Προς το περιεχόμενο

CV Junior developer


profis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, PC_MAGAS είπε

Εγώ έχω άλλη μοίρα όλες οι θέσεις είτε θέλουν ή κάνουν large scale redesighn/refactor, μερικές από αυτές είχαν μικρό team και budget και η μεγαλύτερη που πήγα ήταν homeland security και παρόλο που ήταν μεγάλη δεν μου άρεσε το secresive ου industry. WTF?! όλες οι εταιρείες στην Ελλάδα έχουν σκατά κώδικα;

Και το ότι δεν υπάρχουν λεφτά δεν είναι excuse το να μην εφαρμόζεις σωστά κάποια σωστά engineering πράγματα. Πχ. να εκτελείς sql query σε MVC Controller που αυτό είναι code smell από τα 1.000 μέτρα. Δλδ πόσο δύσκολο είναι να στρωθείς να διαβάσεις κάποια GoF OO patterns, να πω ότι μόλις βγήκαν από την σχολή ναι να το δικαιολογήσω όμως υπάρχουν και senior που κάνουν σκατά κώδικα.

Από την άλλη έχεις άτομα που σκυλοβαρεθήκαν και παραπονιούνται πόσο άσχημος είναι ο κώδικας.

Γενικά εγώ αρμενίζω στραβά η είναι στραβός ο γιαλός;

Στράβος είναι ο γιαλός, όσο ποιο γρήγορα το συνειδητοποιήσεις τόσο το καλύτερο για όλους μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην τελική ναι είναι στραβός και πρέπει να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου, όμως για να γίνει αυτό θα πρέπει να μπω και σε μη προγραμματιστικα μονοπάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...