Προς το περιεχόμενο

Φθηνότερο, μικρότερο και αποκλειστικά φορητό το Nintendo Switch LIte [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χονδρικα οτι ειναι γυρω απο οθονη και δεν ειναι οθονη ειναι bezel.Απο κει και περα δεν ειπα πως μου αρεσει καποιο αλλα οτι δεν μου αρεσει.

Και τα δυο εχουν χοντρα bezel.Το ιδανικο θα ηταν να μην πεσουν στις 5.5" γιατι ειναι σχεδον κινητο και με τα χοντρα bezel μοιαζει χειροτερο απο οτι ειναι.Το καλυτερο θα ηταν στο μεγεθος του original να "φανε" τα bezel και να βγαλουν μεγαλυτερη οθονη αλλιως αυτο που εκαναν και παλι ομως με ελαχιστα bezel ωστε να χωρεσει μεγαλυτερη οθονη.

Προσωπικα οι ελαχιστες ωρες που εχω παιξει breath of the wild σε handheld mode ηταν χαλια.Δεν θελω να φανταστω σε ακομη μικροτερη οθονη πως θα ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις ‎12‎/‎7‎/‎2019 στις 5:46 ΜΜ, sv398 είπε

Αυτό δεν είναι bezel. Bezel ειναι το γκρι πλαστικό γύρω από αυτό που δείχνεις

Ότι δεν δειχνει εικονα είναι bezel Και μετριεται κανονικα σαν τετοιο...Αλλιως να βαζαμε αυτή την μαυριλα μεχρι πανω και να λεγαμε bezeless...Δεν παει ετσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/7/2019 στις 10:09 ΠΜ, Talepwros είπε

Δεν θα έχει καμία αλλαγή στην επίδοση και τα γραφικά(όπως το Power Boost στο ps4 pro). Θα βάλουν το ίδιο τσιπ με το Switch Lite Tegra X1 Marico (από Tegra X1 Logan) από 20nm σε 16nm. Θα ξοδεύει λιγότερη μπαταρία λόγω μικρότερης κατανάλωσης και προφανώς λιγότερη θερμότητα. Θα τρέχει στο ίδιο clock frequency παρά τις μεγαλύτερες δυνατότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 239€ είναι ακριβό, με λίγα παραπάνω παίρνεις την κανονική έκδοση. Το θέμα ήταν να κόψουν αρκετά από την τιμή αφού λείπει το dock και είναι πιο απλή κατασκευή χωρίς αποσπώμενα μέρη για να έχει λόγο να το προτιμήσει κάποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, karafoul είπε

Αξίζει ένα καινούργιο lite ή το κανονικό μεταχειρισμένο (προφανώς σε άριστη κατάσταση) σε αυτά τα λεφτά?

Αν θες φορητή κονσόλα και σε πιο "φορητό" μέγεθος πας σε lite. Ναι μεν έχει λίγο μικρότερη οθόνη αλλά είναι και αρκετά μικρότερο σε μέγεθος και ελαφρύτερο. Επίσης πολύ σημαντικό για μένα είναι το d-pad γιατί το αρχικό μοντέλο που είχε κουμπιά ως d-pad δεν παλεύεται με την καμία. Κι εγώ ακριβώς το ίδιο δίλημμα έχω αλλά με βλέπω για το lite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...